Web Sitenizin Mobil Görünümünü Test Edin

Web Sitenizin Mobil Görünümünü Test Edin

Web sitenizin mobil veya farklı çözünürlükteki web tarayıcılarında nasıl göründüğünü test etmek için herhangi bir eklentiye ihtiyacınız yok. Chrome veya Yandex gibi Chromium tabanlı web tarayıcılarında bunu basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Binbir zahmetle web sitesi oluşturup bunu mobil uyumlu olup olmadığını yada nasıl göründüğünü kolay bir şekidle test edebilirsiniz. Çünkü Google artık mobil uyumlu sitelere daha fazla önem vermekte ve aramalarda mobile uygun olmayan sitelere göre üste taşımaktadır.

Web sitenizin trafiği daha çok mobil tarayıcılardan geliyorsa bu daha da önemli hale geliyor. Sitenizin farklı cihazlara uyumlu olarak görüntülenmesini sağlamak için mobil uyumluluk testini yapmanız gerekecektir. Ancak bunu yaparken her seferinde akıllı telefonu elinize alıp deneyemezsiniz. Her değişiklikte telefonun web tarayıcısını açıp bakmak zor bir iş.

Ama tüm bunlara gerek kalmadan bir Chrome kullanıcısıysanız herhangi bir eklenti bile kurmadan basit adımlarla sitenizi mobil uyumluluk için kontrol edebilirsiniz. Bunun için;

  1. Chrome web tarayısından test etmek istediğiniz siteyi açın.
  2. Klavyeden F12 tuşuna basarak Devoleper Tool sekmesini açın. Tarayıcının sağ tarafında kaynak kodların yer aldığı bir pencere açılacak.
  3. Bu pencereden yine bu araçtaki “Toggle device toolbar” menüsünde yer alan telefon ve tablet simgesine tıklayın.
  4. Sitenizin mobil görünümü hazır olacak. Sol taraftaki bu pencerenin üst kısmında farklı telefon tipleri ve çözünürlük ayarları için özelleştirme yapabilirsiniz.

mobil görünüm

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 3 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 596 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Web Sitenizin Mobil Görünümünü Test Edin konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Web Sitenizin Mobil Görünümünü Test Edin ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Web Sitenizin Mobil Görünümünü Test Edin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al