Ogznet.com
Wetransfer ile Dosya Gönderimi Nasıl Yapılır? Paylaş:

Wetransfer ile Dosya Gönderimi Nasıl Yapılır?

Wetransfer ile Dosya Gönderimi Nasıl Yapılır?

WeTransfer, basit ve kullanışlı bir ara yüze sahip, 2 GB’a kadar ücretsiz dosya transferine olanak sağlayan dosya paylaşım platformu.

WeTransfer, genellikle iş çevrelerinde veya büyük boyutlu dosya paylaşımlarında kullanılan bir dosya paylaşım platformudur. Dosya paylaşımı yapmak için isterseniz üye olmanıza gerek yoktur. Direkt olarak paylaşmak istediğiniz dosyayı upload edip karşı tarafın mail adresine dosya indirme adresini gönderebilirsiniz. Ayrıca dosyaya, açıklayıcı bir metin de ekleyebilirsiniz.

WeTransfer - ücretsiz dosya paylaşım hizmeti

Peki bu dosya WeTransfer neden bu kadar popüler?

Çünkü çok sade bir yapısı var. Sadece yaptığı işe odaklanan bir tasarım yaısı var. Bazen, mail ile gönderemeyeceğiniz 20-30 MB'lık bir dosyayı bu dosya paylaşım sitesi ile kolayca gönderebilirsiniz. Üstelik Dropbox vs. gibi karmaşık ve üyelik gerektiren bir sistemi yok.

Ücretsiz olarak 2 GB'ta kadar dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Yükleme tarihinden itibaren paylaşılan dosya, bir hafta bu sitenin sunucularında saklanıyor. Bu süre zarfında paylaşım linkini gönderdiğiniz kişiler dosyaları indirebilir. Süre sonunda, dosyalar sunucudan otomatik olarak siliniyor.

Ayrıca isterseniz siteye üye olabilirsiniz. Üye olup ücretli sisteme abone olursanız aldığınız hizmette farklılıklar oluyor. Aşağıdaki tabloda ücretsiz bir hesap ile ücretli bir plan arasındaki farkı görebilirsiniz.

WeTransfer - ücretsiz ve ücretli planlar

Ücretli üyelikteki farklılıklar:

 • Bir seferde 20 GB'a kadar dosyaları gönderin
 • 100 GB'a kadar dosya depolayın
 • Dosyalarınızı parolayla koruyun
 • Profilinizi kişiselleştirin
 • Arka plan görüntülerinizi özelleştirin
 • E-postalarınızı özelleştirin

Kişisel kullanımlar için ücretsiz hizmet yeterli gibi görünüyor. Daha profesyonel kullanımlar için ücretli üyelik tercih edilebilir.

WeTransfer Ücretsiz Üyelik İle Sunulan Hizmetler

Maksimum Dosya Paylaşım 2 GB

Ücretsiz hizmet ile transfer başına 2GB'a kadar dosya gönderebilirsiniz. İster tek bir 2 GB'lık dosya, ister 2 GB'ı oluşturan birden çok küçük dosya gönderebilirsiniz. İstediğiniz sayıda  dosya gönderebilirsiniz, ancak her birinin 2GB veya daha düşük olması gerekir.

Dosya Paylaşım Linki 7 Gün Sonra İşlevsiz Olur

Dosyalarınızı paylaşmak için ücretsiz hizmeti kullandığınızda, dosyalarınız 7 gün boyunca indirilmeye açıktır. Bu sürenin sonunda link işlevsiz olur. Paylaşım süresi sona erdiğinde, WeTransfer aynı gün sunucularından dosyaları siler, böylece bu zaman diliminden sonra onları geri almamız mümkün olmayacaktır.

Ücretsiz Planda Paylaşımdaki Dosyalar Silinemez

Şu anda ücretsiz hizmet için bir silme işlevi yoktur. Bu yüzden dosyaları sisteme yüklemeden önce iki kez kontrol edin!

Transferlerinizi yönetmek istiyorsanız, ücretsiz hesaplar işinizi görecektir. İlgileniyorsanız, buradan ücretsiz bir WeTransfer hesabına kaydolabilirsiniz.

Transfer Başına 3 veya 10 Alıcıyla Sınırlandırılırsınız

3 alıcıya kadar dosya gönderimi yapabilir ve bu dosyaların alıcılarına ulaştığını bildiren bir yükleme onay maili alabilirsiniz. Ayrıca, dosyalarınızı indirdiklerinde, bununla ilgili mail ile bir bildirim alırsınız. Alternatif olarak, transferinizi bir seferde 10 alıcıya kadar göndermenize izin veren ücretsiz WeTransfer hesaplarına da kaydolabilirsiniz.

Transferleriniz üzerinde ve diğer çeşitli özellikler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isterseniz, bir WeTransfer hesabı açabilirsiniz.

Bir seferde 50 alıcıya kadar dosya göndermenize olanak tanıyan Pro hesaplarına da geçiş yapabilirsiniz. Buradan WeTransfer Pro'ya kaydolabilirsiniz.

WeTransfer Mobil Uygulamaları

Ayrıca sitenin mobil platformlar için uygulamaları da mevcuttur. Android ve iPhone cihazlarınızdan hesabınıza erişebilirsiniz.

WeTransfer Pro'nuz varsa, uygulamayı senkronize edebilir, hesabınıza doğrudan erişebilir ve transferlerin ne zaman silindiğine karar vermek için tercihlerinizi yönetebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki size uygun platformu tıklayarak gidebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WeTransfer ile dosya göndermek için:

 1. Dosyanın bulunduğu bilgisayarda bir web tarayıcı açın.
 2. Adres çubuğuna wetransfer.com yazın ve Enter'a basın.
 3. Dosyalarınızı Ekleyin'e tıklayın ve gönderilecek dosyaları seçin.
 4. Alıcı e-posta adresi'ne tıklayın ve dosya gönderilecek kişinin mail adresini yazın.
 5. E-postanız'a tıklayın ve kendi mail adresinizi yazın.
 6. İsterseniz Mesaj kutusuna açıklayıcı bir metin girin.
 7. Aktar'a tıklayın ve dosyayı gönderin.

1

WeTransfer dosya paylaşımının temel işlevleri (şu anda) kayıt ve ücret gerektirmez. 2 GB'a kadar dosyayı/dosyaları ücretsiz bir şekilde gönderebilirsiniz.

1

WeTransfer aracılığıyla dosya gönderdiğinizde, bu dosyaların önce hizmetin bulut deposuna yüklendiğini bilmelisiniz. Platforma dosya yüklemek ve bağlantıları göndermek genellikle şifrelenir.

1

WeTransfer, tam ekran reklamlarla para kazanıyor. Ek özellikler (örneğin daha büyük dosyalar göndermek gibi) sunan bir We Transfer Plus premium hizmeti ile de kazanıyor.

1

Ücretsiz hizmeti kullanarak transfer başına maksimum 2GB gönderebilirsiniz. Bu, 2 GB'lık bir dosya veya toplamı 2 GB olan birkaç dosya olabilir. Daha büyük boyutlu dosya gönderme ihtiyacınız varsa WeTransfer Pro'ya yükseltebilirsiniz! WeTransfer Pro ile transfer başına 20 GB'a kadar dosya gönderebilirsiniz.

1

WeTransfer, yüklenen hiçbir dosyaya virüs taraması yapmaz ve bu nedenle paylaşılan bir dosyayı açmadan önce virüs taramasından geçirmek iyi bir fikirdir.

1
Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!