WhatsApp Çıkartmalar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

WhatsApp Çıkartmalar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

/ Okuma süresi: 4 dk, 58 sn / Yorum (0)
A A A

WhatsApp çıkartmaları birçok özelliğe sahiptir. Bunları favorilere ekleyebilir, gruplayabilirsiniz vb. gibi. Tüm bu özellikleri kendi kendinize keşfetmeniz gerekmez. İşi sizin için yapmışlar. WhatsApp çıkartmaları kullanma hakkında bilmeniz gereken her şey bu yazıda.

İlginizi Çekebilir
WhatsApp'ta Çıkartma Gönderme ve Oluşturma Dönemi Başladı

WhatsApp'ta Çıkartma Gönderme ve Oluşturma Dönemi Başladı

Çıkartmalar, kullanıcıların kendi mesajlaşma uygulamalarında kullandıkları en popüler şeylerden birisidir. Yani, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın, aslında bu özelliğe sahip olacağını bekliyordunuz. Ama bir sebepten dolayı, F..

Aylarca bekledikten sonra WhatsApp çok beklenen etiket özelliğini başlattı. Tüm platformlarda mevcut - Android, iOS ve web, WhatsApp çıkartmaları Facebook'a benzer şekilde çalışır. Yeni çıkartma paketlerini ekleyebilme özelliğine sahip özel bir etiket bölümü elde edersiniz. Emojiler gibi, çıkartmalar da duyguları basit metinlerden daha iyi iletir. Bazı çıkartmaları de üzerinde metin var, bu yüzden tek seferde iki avantaj birden elde edersiniz.

1. Çıkartmalar Nasıl Gönderilir
Çıkartma göndermek için WhatsApp yazım alanının yanındaki emoji simgesine dokunun. Daha önce sadece emoji ve GIF seçeneklerini burada bulabilirsiniz. Şimdi GIF’in yanında etiket simgesini göreceksiniz. Üzerine dokunun.

Not: WhatsApp, Android için uygulama sürümü 2.18.329+ ve iOS için 2.18.100+ uygulama sürümündeki çıkartmaları destekler. Bu nedenle, ilgili güncellemeyi edinmeniz gerekir. 

WhatsApp sizi çıkartma ekranına götürecektir. Göndermek için seçtiğiniz etikete dokunun. Çıkartmalar her tür sohbette çalışır - bireysel ve grup sohbeti.

2. Son Kullanılan Etiketleri Görüntüle
Yakın zamanda görüntülenen bölümleri olan emojilere benzer şekilde, son kullanılanları görmek için bu özelliği çıkartmalarda da bulabilirsiniz. Etiket panelini açtığınızda, en son kullanılan etiketler en üstteki ilk sekmedir. Simge bir saat gibi görünüyor.

3. Sık Kullanılanlara Ekle
WhatsApp'da favori mesajlar vermenizi sağlayan yıldız özelliğinden başka, çıkartmalar için özel bir favoriler bölümü de vardır. Erişmek için çıkartma panelini açın ve Yıldız simgesine dokunun.

Favori bölümüne etiket eklemek için çıkartma etiketindeki etikete dokunup basılı tutun. Ardından açılır menüden Ekle'yi seçin.

Alternatif olarak, alınan veya gönderilen etikete bir kez dokunun ve açılır menüden Favorilerime Ekle'yi seçin.

4. Duygulara Dayalı Çıkartmaları Görüntüle
Sık Kullanılanlar simgesinin hemen yanında, Kalp kutusu simgesine sahipsiniz. Burada çıkartmalarda bulunan emojilere dayanan etiket kategorileri bulacaksınız. Kalp, üzgün, mutlu, vb. bölümler var. 

5. Gruplandırılmış Çıkartmalar
Aynı anda birden fazla çıkartma gönderdiğinizde, WhatsApp bunları otomatik olarak çift olarak gruplandıracaktır. Çıkartmalarını gönderdikten sonra, etiket çiftini hemen göremezsiniz. Sohbetten ayrılmanız ve tekrar açmanız gerekiyor.

Çıkartma grupları şu anda sohbet ekranında yerden tasarruf ederken, iki etiketi birlikte gönderemezsiniz.

6. Yeni Çıkartmalar Ekle
Varsayılan olarak, WhatsApp önceden yüklenmiş bir etiket paketi ile gelir. Ama WhatsApp'ın koleksiyonundan daha fazla çıkartma ekleyebildiğin için seni hayal kırıklığına uğratmamalı.

Bunu yapmak için çıkartma ekranını açın ve sağ üst köşedeki Ekle simgesine dokunun. Tüm çıkartma paketlerini burada bulabilirsiniz. İndirmek istediğiniz paketin yanındaki İndir simgesine dokunun.

7. Alınan Çıkartmalardan Etiket Paketini Kurma
WhatsApp önemli bir çıkartma koleksiyonuna sahiptir. Birisi size bir çıkartma gönderir ve hoşunuza giderse, her çıkartma paketinde aramaya gerek yoktur. Çıkartmaya bir kez dokunmanız yeterlidir ve çıkartma paketini görüntüleme seçeneğine sahip olursunuz. Zaten sahip olduğunuz durumlarda çıkartmaları Favoriler bölümüne ekleyebilirsiniz.

8. Yüklenen Çıkartmaları Görüntüle
İndirdiğiniz tüm çıkartmalar Etiketlerim sekmesinin altında görünür. Erişmek için Sticker panelini açın. Ardından Ekle simgesine dokunun ve Çıkartma bölümüne gidin.

9. Etiket Paketlerini Yeniden Sıralayın
Birkaç çıkartma paketini indirdiyseniz, bunların tümü kullanımınıza hazır olacaktır. Bunları tercih sırasına göre düzenleyebilirsiniz. 

Bunu yapmak için Çıkartmalar bölümümün altında, sıralarını değiştirmek için Taşı (dört satırlık) simgesini kullanarak etiketleri tutun ve sürükleyin. Siparişi değiştirdikten sonra, hemen ana çıkartma ekranına yansıyacaktır.

10. Çıkartma Paketlerini Silme
Belli bir çıkartma paketini sevmiyor musun? Sadece çöp at. Bunu yapmak için Çıkartmalar bölümüne gidin ve silmek istediğiniz paketin yanındaki Sil simgesine dokunun.

Tüm Etiket Paketlerini Kurmak Gerekir mi?
Hayır. Sadece belirli bir çıkartma paketinden çıkartma göndermek istiyorsanız, onu indirmelisiniz. Aksi takdirde, çıkartmaları görüntülemek için, bu özel çıkartma paketini yüklemeniz gerekmez. Diğer bir deyişle, alınan tüm çıkartmaları çıkartma paketlerini indirmeden görebilirsiniz.

Şu anda, WhatsApp animasyonlu veya hareketli çıkartmaları desteklemiyor. Ayrıca üçüncü taraf çıkartma paketlerini desteklemez.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 458 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" WhatsApp Çıkartmalar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere WhatsApp Çıkartmalar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp Çıkartmalar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.