WhatsApp'ta yanlışlıkla gönderdiğiniz mesajlarınızı artık silebilirsiniz. Hem iOS hem de Android kullanıcıları bunun için mesaj gönderdikten sonra 7 dakika içerisinde silme imkanına sahipsiniz.

Bazı mesajları göndermenin pişmanlığında e-posta ya da mesajlaşma uygulamaları yoluyla deneyimliyiz. Ya yanlışlıkla yanlış bir alıcıya gönderdiniz ya da bir anda yazdınız ve hemen gönderme düğmesine basarak pişman oldunuz. E-posta hizmetlerinde bunları geri alma seçenekleri geldi ve şimdi, mesajlaşma uygulamaları da bu özelliklere kavuşuyor. WhatsApp'ın en son sürümü, herhangi bir nedenle geri almak istediğiniz mesajları "herkes için silmenize" olanak tanıyor artık.

Bununla özellik ile birlikte, dikkat etmeniz gereken birkaç uyarı var. Her şeyden önce, yalnızca mesajı ilk gönderdikten sonra 7 dakika içinde silebilirsiniz. Eğer bunun ötesine geçersen, o mesajı silemezsiniz. İkincisi, hem sizden hem de alıcıdan mesajı silebilmek için uygulamanın en son sürümüne sahip olunması gerekiyor. İletiyi gönderdiğiniz kişi hâlâ eski bir sürüme sahipse, herkes için silmiş olsanız dahi yine de görebilirsiniz. Son olarak, "herkes için sil" seçeneği yalnızca bireysel ve grup mesajları içindir ve yayın mesajları için geçerli değildir.

whatsapp mesaj sil

Bu özelliği kullanmak için en son sürüme güncelleyin, ardından belirli bir mesajı silmek istediğiniz sohbet sayfasına gidin. Dokunun ve basılı tutun veya bir kerede birçok mesaj silmek için birkaç ileti seçebilirsiniz. Ekranın üst kısmındaki herkes için sil düğmesine dokunun. Alıcılarınız mesajın yerine, bir "Bu mesaj silindi" mesajı görürler. Maalesef, silme işleminin başarısız olup olmadığını size bildiren bir bildirim alamıyorsunuz.

whatsapp sil

Ayrıca mesajlarınızı kendiniz için silmekte de kullanabilirsiniz. "Benim için sil" seçeneğini belirleyerek tek veya birden fazla mesajı silebilirsiniz. Bu, diğer kişilerin uygulamalarındaki iletileri etkilemez. Böylece, "herkes için sil" herkes için iyi çalışacak şekilde WhatsApp'ınızı en son sürüme güncelleyin (ve arkadaşlarınızı da bunu yapmaları için teşvik edin).

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 555 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" WhatsApp mesajlarını silme özelliği geldi! konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere WhatsApp mesajlarını silme özelliği geldi! ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp mesajlarını silme özelliği geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "