Whatsapp Onaylanmış Hesap İşareti Geliyor

Whatsapp Onaylanmış Hesap İşareti Geliyor

WhatsApp, işletmelerin kaydolmasını ve mesajlaşma uygulamasında resmi hesapları olmasını gerçekten istiyor gibi görünüyor. Bu konuda yapılan çalışma ile onaylanmış gerçek hesap göstergesi olarak hesap adının yanında yeşil bir işaret olacak.

Twitter'dan alışık olduğumuz onaylanmış hesap rozeti şimdi de Whatsapp'a geliyor. Ancak şu anda bu özellik geliştirilme aşamasında. Ve sadece işletmeler için geçerli. İsteyen işletmeler Whatsapp hesaplarını onaylatarak hesap adının yanında bu rozete sahip olabilecekler. İleride tabiki tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde genişleyecektir bu özellik.

İşletmeler için bir çeşit teşvik olarak yapılacak olan uygulama ile iş hesaplarının doğrulanmasına izin verilecek ve hesap adının yanında önemli bir yeşil denetimin olmasını sağlayacak. Şimdilik hala bir pilot özellik olarak uygulanmaktadır, bu nedenle yalnızca az sayıdaki işletme dahil ediliyor, ancak özellik sona gelindiğinde WhatsApp'a kaydolan veya kaydolacak olan herkes için genişletecek.

Şu anda, listenizdeki bir kişinin yanında yeşil bir rozet görüyorsanız, WhatsApp telefon numarasının gerçekten bir işletme hesabına ait olduğunu onaylamıştır demektir. Metin kabarcıkları sarı olacağı için onlarla sohbet ettiğinizde bunu da göreceksiniz. Numara adres defterinize kaydedilmişse, asıl olarak altına kaydettiğiniz adı görürsünüz. Ancak kaydettiğiniz numarayı kullanmıyorsanız, gördüğünüz, işletmenin hesapları için seçtiği addır.

En azından kullanıcı için bir uyarı, sohbetler silinemez. Normal sohbette, hangi mesajları silmek istediğinizi seçebilir veya tüm konuşmaları kaldırabilirsiniz kendiniz kaldırabilirsiniz. Ancak doğrulanmış işletmeler için WhatsApp tüm konuşmalarınızın kaydını tutmanızı istiyor. Ancak, işletmenin sizinle iletişime geçmesini istemiyorsanız, hesabı engelleyebilirsiniz.

Bu hareket, ana şirket Facebook'un işletmeler sayfaları için yaptığı işle benzer. Doğrulanmış bir hesap rozetine sahip olmak, şirketinizin mesajlaşma uygulamalarında bile dikkatinizi çekmeye çalışan markalar denizinde daha güvenilir görünmesini sağlar.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 260 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Bültenimize katılın ve bizi takip ederek yeni yazılardan haberdar olun!

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

İstanbul Firma, İlan, Gezi Rehberi ve Haberleri instagram takipçi satın alreklamreklam
Daily ShikakuDaily BridgesDiscover PetraSlide and Roll
Photo Slide Show

Photo Slide Show

23 May 2018 / Multimedya
Folder Lock

Folder Lock

20 May 2018 / Güvenlik
Fake Webcam

Fake Webcam

19 May 2018 / Multimedya
Wall Photo Maker

Wall Photo Maker

19 May 2018 / Multimedya
Photo Slide Show

Photo Slide Show

23 May 2018 / Multimedya
Folder Lock

Folder Lock

20 May 2018 / Güvenlik
Emsisoft Anti-Malware

Emsisoft Anti-Malware

19 May 2018 / Güvenlik
Fake Webcam

Fake Webcam

19 May 2018 / Multimedya