WhatsApp, işletmelerin kaydolmasını ve mesajlaşma uygulamasında resmi hesapları olmasını gerçekten istiyor gibi görünüyor. Bu konuda yapılan çalışma ile onaylanmış gerçek hesap göstergesi olarak hesap adının yanında yeşil bir işaret olacak.

Twitter'dan alışık olduğumuz onaylanmış hesap rozeti şimdi de Whatsapp'a geliyor. Ancak şu anda bu özellik geliştirilme aşamasında. Ve sadece işletmeler için geçerli. İsteyen işletmeler Whatsapp hesaplarını onaylatarak hesap adının yanında bu rozete sahip olabilecekler. İleride tabiki tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde genişleyecektir bu özellik.

İşletmeler için bir çeşit teşvik olarak yapılacak olan uygulama ile iş hesaplarının doğrulanmasına izin verilecek ve hesap adının yanında önemli bir yeşil denetimin olmasını sağlayacak. Şimdilik hala bir pilot özellik olarak uygulanmaktadır, bu nedenle yalnızca az sayıdaki işletme dahil ediliyor, ancak özellik sona gelindiğinde WhatsApp'a kaydolan veya kaydolacak olan herkes için genişletecek.

Şu anda, listenizdeki bir kişinin yanında yeşil bir rozet görüyorsanız, WhatsApp telefon numarasının gerçekten bir işletme hesabına ait olduğunu onaylamıştır demektir. Metin kabarcıkları sarı olacağı için onlarla sohbet ettiğinizde bunu da göreceksiniz. Numara adres defterinize kaydedilmişse, asıl olarak altına kaydettiğiniz adı görürsünüz. Ancak kaydettiğiniz numarayı kullanmıyorsanız, gördüğünüz, işletmenin hesapları için seçtiği addır.

En azından kullanıcı için bir uyarı, sohbetler silinemez. Normal sohbette, hangi mesajları silmek istediğinizi seçebilir veya tüm konuşmaları kaldırabilirsiniz kendiniz kaldırabilirsiniz. Ancak doğrulanmış işletmeler için WhatsApp tüm konuşmalarınızın kaydını tutmanızı istiyor. Ancak, işletmenin sizinle iletişime geçmesini istemiyorsanız, hesabı engelleyebilirsiniz.

Bu hareket, ana şirket Facebook'un işletmeler sayfaları için yaptığı işle benzer. Doğrulanmış bir hesap rozetine sahip olmak, şirketinizin mesajlaşma uygulamalarında bile dikkatinizi çekmeye çalışan markalar denizinde daha güvenilir görünmesini sağlar.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 567 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Whatsapp Onaylanmış Hesap İşareti Geliyor konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Whatsapp Onaylanmış Hesap İşareti Geliyor ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Whatsapp Onaylanmış Hesap İşareti Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "