WhatsApp Yazı Tipleri ile İlgili Püf Noktaları

WhatsApp Yazı Tipleri ile İlgili Püf Noktaları

WhatsApp sesli ve görüntülü arama destekler ancak mesajlaşmak çekirdek işlevselliği her zaman önceliğimizdir. Durum böyle olunca mesajlarımızın daha dikkat çekici ve görsel olmasını isteriz. Bu yüzden metin biçimlendirmesini kullanarak mesajlarınızı daha güçlü hale getirebilirsiniz. Burada, mesajlarınıza daha etkileyici bir efekt eklemek için harika WhatsApp font ipuçlarını ve püf noktalarını paylaşacağız.

Whatsapp Yazı Tipi Biçimlendirme İpuçları

1. Yazıyı Kalınlaştırın
WhatsApp, mesajlarınızı öne çıkarmanızı sağlayan yerleşik bir özelliğe sahiptir. Kritik bir noktayı vurgulamanız gerektiğinde metni koyu yapabilirsiniz.

Bunu yapmak için, kelimeden önce ve sonra bir yıldız işareti (*) ekleyin. Örneğin, "Bugün oraya gelmeyeceğim", cümlesinde gelmiyorum sözcüğünü vurgulamak istiyorsanız, bu şekilde yazmanız gerekir; Bugün oraya *gelmeyeceğim*. Bunu yaptıktan sonra, istediğiniz kelimenin artık koyu olduğunu göreceksiniz.

2. Yazıyı İtalik Yani Yatık Yapın

Benzer şekilde, metni italik yapmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Bir metni veya kelimeyi italik yapmak, önemli bir kısmı vurgulamak istediğinizde kullanışlıdır.

Bunu yapmak için, metinden önce ve sonra alt çizgi (_) ekleyin. Aynı örnek cümle üzerinden kullanım örneği verirsek; Bugün oraya _gelmeyeceğim_

3. Üstü Çizgili Yazı

Bazen bir düzeltmeyi veya yinelemeyi göstermek için metnin kendisini vurgulamak istersiniz. Bu mesajınıza bir üstü çizgili kelime ekleyerek mümkündür.

Sözcük üzerine bir çizgi eklemek için, kelimenin her iki tarafına bir tilde işareti (~) yerleştirin. Aynı örnek cümle üzerinden gidersek: Bugün oraya ~gelmeyeceğim~

4. Yazı Tipini Değiştir

Standart font dışında WhatsApp, Monospace fontunu da destekler. Ancak, WhatsApp'ta her metnin yazı tipini değiştirecek genel bir ayar yoktur. Her mesaj için ayrı ayrı değiştirmeniz gerekir.

Yazı tipini değiştirmek için, metni üç backticks işareti (```) içine alın. Yani metin böyle olmalı ```Nasılsın?```

Not: Semboller ve metin arasında boşluk bırakmayın.

5. Whatsapp Seçenekleri̇ni̇ Kullanarak Meti̇n Formatını Deği̇şti̇rme

Metni biçimlendirmek için kısayolları kullanmak yerine, yerleşik ayarları kullanabilirsiniz. Android'de, mesaja uzun dokunun ve uygun biçimlendirme seçeneğini seçin. Diğer seçenekleri görüntülemek için üç nokta simgesine dokunun. iPhone'da, metne uzun dokunun ve BIU'yu belirten seçeneği seçin. Ardından kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı biçimlendirme seçeneğini belirleyin.

6. Bi̇çi̇mlendi̇rme Seçenekleri̇ Bi̇rleşti̇r

Kısayolları veya yerel ayarları kullanıyor olsanız da, bir kelime veya cümle için farklı biçimlendirme seçeneklerini birleştirebilirsiniz. Yani, aynı metni kalın, italik yapabilir ve hatta yazı tipini Monospace olarak değiştirebilirsiniz.

Bunu yapmak için metne ilgili sembolleri yerleştirin. Dikkat etmeniz gereken şey ilk girilen sembol en son kapatılacaktır. Örneğin, bu kelimede * ~ _ogznet_ ~ * olduğu gibi ilk yazılan sembol en son kapatıldı.

Alternatif olarak, metin biçimini değiştirmek için dokun ve tut yöntemini kullanın. Önce bir seçenek seçin, ardından metni tekrar vurgulayın ve başka bir seçenek seçin.

Not: WhatsApp, metne altı çizgi eklemeyi desteklemez.

7. Whatsapp Yazı Ti̇pi̇ Boyutunu Deği̇şti̇rme

WhatsApp'ın varsayılan yazı tipi boyutundan memnun değil misiniz? İstediğiniz zaman karakter boyutunu değiştirebilirsiniz. Yazı tipi boyutunun cihaz yazı tipi ile sınırlı olduğu diğer uygulamaların aksine, WhatsApp metin boyutunu değiştirmek için yerel bir ayar sunar.

Not: Bu özellik yalnızca Android'de bulunur.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1.Adım: Android cihazınızda, WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Ardından menüden Ayarlar'ı seçin.

2. Adım: Sohbetler'e gidin ve Yazı tipi boyutu üzerine dokunun. Üç seçenek arasından istediğiniz yazı tipini seçin - küçük, orta ve büyük.

İpucu: Aynı ayarda, WhatsApp dilini de değiştirebilirsiniz.

8. Renkli̇ Mesajlar Gönderin

Android cihazlara özel başka bir püf noktası, metin rengini değiştirme yeteneğidir. Ancak, WhatsApp bu özelliği resmen desteklemiyor. BlueWords adlı üçüncü taraf bir uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamanın yardımıyla, metninizi mavi yapabilirsiniz.

Uygulamayı cihazınıza indirin ve rengini değiştirmek istediğiniz metni yazarak girin. Ardından Mavi seçeneğe dokunun ve kopyalamak için mesaja dokunun. WhatsApp'a dönün ve kopyaladığınız metni yapıştırın.

Not: Alıcının renkli yazıyı görmesi için bu uygulamaya sahip olması gerekli değildir.

9. Şık Yazi Ti̇pi̇

WhatsApp, Monospace dışında başka bir fontu desteklemese de, font stillerini de değiştirmek için yukarıda belirtilen (BlueWords) üçüncü taraf uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama birçok seçenek sunar. Sadece metni girin ve kopyalayıp WhatsApp'a yapıştırın.

BlueWords

Instagram'dan farklı olarak, hikayeler için birden fazla font stili sunuyor. Yazı tipini metin durumunda değiştirmenize izin verirken, yazı tipini normal durumda değiştirmenize izin vermez. Ancak, yazı tipini her iki durum türünde de değiştirmek için aynı uygulamayı kullanabilirsiniz. Bunun için, kopyalamayı, metin aracını kullanarak uygulamadan WhatsApp Durumuna yapıştırın.

İpucu: Bu uygulamayı Instagram biyo için şık yazı tipleri oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

10. Emoji̇ Kullanarak Yazın

Emojileri seviyor musunuz? Her şeyi emoji dilinde yazarak bu aşkı metinlerle ifade edin. Tam olarak bir cümle yazarken iyi bir yol olmasa da, özel mesajlar için kullanabilirsiniz.

Android cihazınızda, Emoji Letter Maker adlı bir üçüncü taraf uygulamayı indirmeniz gerekir. Uygulamaya, harfleri ve emojiyi girin. Ardından ayarları (artı) simgesini kullanarak değiştirin ve WhatsApp'ta başkalarıyla paylaşın.

Emoji Letter Maker'ı indirin

WhatsApp Çıkartmalar Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

WhatsApp çıkartmaları birçok özelliğe sahiptir. Bunları favorilere ekleyebilir, gruplayabilirsiniz vb. gibi. Tüm bu özellikleri kendi kendinize keşfetmeniz gerekmez. İşi sizin için yapmışlar. WhatsApp çıkartmaları kullanma hakkında bilmeniz gereken h..

Bunlar WhatsApp'ınızı kişiselleştirmek için kullanabileceğiniz bazı font ipuçlarındandı. Özelleştirme söz konusu olduğunda, WhatsApp başka şeyleri de yapmanıza izin verir. Örneğin, arka planı değiştirebilir, kişiler için özel bildirim sesleri ayarlayabilir, gruplar için farklı bir ses tonu ayarlayabilir ve hatta bildirim ışığı rengini değiştirebilirsiniz.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.