WhatsApp'ta resimleri otomatik olarak indirmeyi önlemenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Bunu nasıl yapabileceğinizi bulmak için okumaya devam edin.

Hafızanızı 2000'li yılların başına geri getirin. MMS mesajları, (tuşlu) telefon kameranızdan arkadaşlarınıza ve ailenize fotoğraf göndermenin tek yoluydı.

Sonra Facebook geldi. Aniden, başkalarıyla içerik paylaşmamız her zamankinden daha kolay hale geldi - ancak Facebook devrimi sadece başlangıçtı.

Apple'ın ilk iPhone'u başlatmasından iki yıl geçmeden, WhatsApp dünya çapında uygulama mağazalarına girdi.

İlk başta harika oldu. Saniyeler içinde yüksek kaliteli görüntüleri birkaç diğer kullanıcıyla paylaşabiliyordunuz. Bugün, insanların çoğu, WhatsApp garip görüntüler ve beceriksiz GIF'ler paylaşıyor. Galerinize veya saklama alanınıza gereksiz atık dosyalar kaydediyorlar. Gelecekte tekrar bakmak istemediğiniz birçok gereksiz görüntü telefon hafızasına kaydedilecek.

whatsapp

WhatsApp'da Otomatik Olarak Görüntü İndirmeyi Durdurma
WhatsApp, gelen mesajlardaki resimleri otomatik olarak telefonunuzun belleğine yüklemesini önlemek çok kolaydır. Aşağıdaki adımları izleyin.

 1. WhatsApp'ı açın.
 2. Ayarlar> Veri ve depolama alanı kullanımı bölümüne gidin.
 3. Medya otomatik indirme bölümünde, mobil veri kullanırken üzerine dokunun.
 4. Fotoğraflar'ın yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın.
 5. Sonra, Wi-Fi bağlandığında üzerine dokunun.
 6. Yine, Fotoğraflar'ın yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın.
 7. Son olarak, Dolaşımdayken üzerine dokunun ve Fotoğraflar onay kutusunun işaretini kaldırın.

Not: Herhangi bir medyanın telefonunuza indirilmesini önlemek için ilgili bölümdeki Video, Ses ve Belgeler'in yanındaki onay kutularının işaretini kaldırabilirsiniz.
Ayarları değiştirdikten sonra hiçbir fotoğraf otomatik olarak indirilmez. Bir fotoğrafı cihazınıza kaydetmek için aldığınız resmi orta ortadaki indirme simgesine tıklayın.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 887 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" WhatsApp'da Görüntüleri Otomatik Olarak İndirmeyi Durdurma konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere WhatsApp'da Görüntüleri Otomatik Olarak İndirmeyi Durdurma ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp'da Görüntüleri Otomatik Olarak İndirmeyi Durdurma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "