WhatsApp'ta Çıkartma Gönderme ve Oluşturma Dönemi Başladı

WhatsApp'ta Çıkartma Gönderme ve Oluşturma Dönemi Başladı

Çıkartmalar, kullanıcıların kendi mesajlaşma uygulamalarında kullandıkları en popüler şeylerden birisidir. Yani, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın, aslında bu özelliğe sahip olacağını bekliyordunuz. Ama bir sebepten dolayı, Facebook bunu WhatsApp'a getirmiyordu. Aslında, şu ana kadar.

İlginizi Çekebilir WhatsApp'ın yeni özellikleri çok konuşulacak

WhatsApp'ın yeni özellikleri çok konuşulacak

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özellikleriyle çok konuşulmaya devam ediyor.

Sonunda, çıkartmalar (stickers), mesajlara daha ilginç ve eğlenceli bir şekilde cevap vermek için uygulamaya geliyor. Ayrıca, bir geliştirici veya sanatçıysanız, kendi çıkartma paketinizi oluşturabilirsiniz.

İlk lansman için WhatsApp, bazı seçilmiş sanatçıların yanı sıra şirket içi tasarımcılarıyla da etiket paketleri oluşturmaya çalıştı. Şimdilik henüz mevcut değil, ama en azından aralarından seçim yapabileceğiniz şeyler var. Sevdiklerinizle sohbet ederken kendinizi kelimelerden veya emojilerden daha kolay ifade etmenizi sağlayacaktır. Bazen, çıkartmalar kelimelerden daha yüksek sesle konuşabilir.

WhatsApp uygulamanızı güncelledikten sonra etiketleri kullanmak için yerleşik emoji menüsüne erişin ve ardından en sağa kaydırın. Orada bazı çıkartma paketlerinden birini seçebilir ve bir mesaja cevap vermek için uygun olanı bulabilir veya biriyle yeni bir çıkartma konuşması başlatabilirsiniz. Şimdilik seçebileceğiniz pek çok çıkartma paketi yok, ancak yakında daha fazlasının ekleneceğini bekliyoruz.

Tasarımcılar ve geliştiriciler, WhatsApp'ın kendini oluşturmasına yardımcı olacak bir dizi API ve arayüz içerdiğinden kendi üçüncü parti çıkartma paketlerini de oluşturabilirler. Aynı zamanda, Google Play Store'daki diğer uygulamalarda yaptığınız gibi bu etiketleri kolayca yayınlayabilirsiniz. Bir kullanıcı paketi indirirse, bunları hemen WhatsApp'da kullanabilir.

Sizlere etiketler verecek güncellemeyi kullanıma sunmaya başladılar. Henüz görmüyorsanız, birkaç gün ve hafta bekleyin ve sonuçta size ulaşacaktır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 521 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" WhatsApp'ta Çıkartma Gönderme ve Oluşturma Dönemi Başladı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere WhatsApp'ta Çıkartma Gönderme ve Oluşturma Dönemi Başladı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda WhatsApp'ta Çıkartma Gönderme ve Oluşturma Dönemi Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Vuubi Kadın