Ogznet.com
Wilio ile tadilat tarzı işlerinizi dakikalar içinde halledin. Paylaş:

Wilio ile tadilat tarzı işlerinizi dakikalar içinde halledin.

Wilio ile tadilat tarzı işlerinizi dakikalar içinde halledin.

Günümüzde interneti her türlü iş ve işlemimiz için kullanıyoruz. Örneğin artık hiç kimse herhangi bir faturasını yatırmak için bir dükkâna gitmiyor ya da telefonuna kontör yüklemek için telefonculara gitmesi gerekmiyor. Bu tip gündelik işlemlerin tamamını internet üzerinden pratik bir şekilde halletmek mümkün.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

İnternet üzerinden karşılanabilen gündelik ihtiyaçların gerçekten sınırı yok. Bu ihtiyaçlar arasında hem mahalle arasındaki küçük esnafa hizmet edecek hem de ihtiyacı olanların işin ehlini bulabilecekleri yeni bir tanesi eklendi: wilio.com.tr

Wilio, çalışmalarına Slovakya’da başlamış olan bir internet girişimi. Wilio’da sunulan iş kategorilerinden dilediğiniz bir kategoriyi seçerek neye ihtiyacınız varsa o işin ustasını bulabiliyorsunuz.

Bunu yukarıda belirttiğimiz adresten Wilio’nun sitesine girerek masaüstü siteden ya da Wilio’nun hem iOS hem de Android uyumlu mobil uygulamaları üzerinden yapabiliyorsunuz.

Biz de bunu kendimiz denedik ve sonucu gözümüzle gördük. Wilio gerçekten bu konuda rakiplerinden daha ileride.

Bunu şunun için diyoruz. Öncelikle mobil uygulama desteği ve uygulamanın gayet iyi çalışması bunun bir sebebi. Bunun bir diğer sebebi de Wilio’nun internet sitesinin kullanımının oldukça pratik olması.

İnternet üzerinden yapılan bir işlem için en önemli kriterler yapılan işlemde aradığınız şeyi kolayca bulabiliyor olmanızdır. Nitekim Wilio bunu sonuna kadar sağlıyor.

Badana işimizi kolayca hallettik.

Biz de Wilio’nun mobil uygulaması üzerinden ekibimizden Ahmet Bey’in evinin badana ihtiyacını gidermek istedik. Android cihazımıza indirdiğimiz Wilio uygulamasına kolayca kayıt olduk.

Kayıt işleminin ardından karşımıza gelen ekranda aradığımız badana ustasını bulmak için iki seçeneğimiz vardı. Ya yapılacak iş için detaylı bir iş ilanı verecektik ya da halihazırda mevcut durumu müsait olan ustalardan birini bu iş için kiralayacaktık.

Ancak Wilio’dan usta bularak işini halletmek isteyenler için bizim önerimiz ilk seçenek olur. Biz de bu şekilde yapılacak badana işinin ilanını kendimiz verdik.

Badana yapılacak evin detaylarını ve evin neresine badana yapılacaksa o bölgenin ayrıntılı açıklamalarıyla birlikte ilanda belirtilmesinde fayda var. Böyle olmasa dahi sizin ilanınıza başvuran usta eğer gerçekten iyiyse sizi işe başlamadan önce de çok güzel yönlendiriyor ve gereken tüm bilgileri sizden alıyor. Bu bilgileri aldıktan sonra da eve iş için gerekli bütün hazırlıkları yapmış bir şekilde geliyor. Bu şekilde geldiği için de aksilik çıkmadığından iş çok kısa bir sürede halledilmiş oluyor.

Bu yüzden siz de ilanı verirken elinizden geldiğince detaylı bir şekilde vermeye çalışın. İlanda yapılacak işe dair tüm detayları belirtmeye gayret gösterin.

Biz de bu şekilde yaptık ve ustamız bizi yönlendirdikten sonra fiyatı da Wilio uygulaması üzerinden konuştuk. Bir müşteri olarak Wilio’ya herhangi bir aracılık ücreti de ödemediğimizi belirtmek isteriz.

Wilio hakkında

Wilio, 2017 yılında Slovakya merkezli kurulmuş bir hizmet sağlayıcı aracı firmasıdır. Wilio üzerinden farklı kategorilerde ihtiyacınız olan hizmeti siteye üye olan hizmet sağlayıcılardan doğrudan edinebilirsiniz.

Wilio’daki kategoriler gerçekten birbirinden çok çeşitli ve sayı olarak da oldukça fazla. Örnek olması açısından Wilio’da hizmet verilen iş kategorilerinden bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

 • Anketör
 • Mimarlık, mimar
 • Epoksi zemin kaplama
 • Ekipman kiralama
 • Koltuk döşemeci
 • Taş kaplama
 • Merdiven kaplama
 • Elektrik tesisatı
 • Lamba tesisatı ve kurulumu
 • Güvenlik sistemleri ve ev alarmları
 • Ahşap kaplama
 • Anahtar teslim garaj inşaatı
 • Sarmal garaj kapıları
 • Ev sineması kurulumu
 • Daire, apartman tadilatı
 • Beton taşlama ve parlatma
 • Baca yapımı
 • Havuz muhafazaları ve kapakları
 • İnşaat projeleri için saha hazırlığı

Bu ve bunun gibi onlarca farklı hizmeti Wilio’da hizmet sağlayan üyelerden kolayca edinebilirsiniz.

Wilio hizmet sağlayıcıların kalitesinin teminatıdır

Wilio’da yukarıda saydığımız hizmetler ve bunların çok daha fazlasını veren tüm hizmet sağlayıcıların hizmet sağlayıcı profilleri bulunmaktadır. Bu profiller, Wilio’ya müşteri şeklinde üye olan profiller tarafından doğrudan görülebilmektedir.

Görülen bu profillerde hizmet sağlayıcıların ne ölçüde kaliteli bir iş yaptıklarını onlara verilen puanlarla görebilirsiniz. Verilen puanlarda ilgili kişinin daha önceden yaptığı projelere dair müşterilerin yorumları da görülmektedir. Bu sayede ilgili ustanın alanında ne kadar yetkin olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Wilio’nun bir diğer avantajlı noktası ise müşteriler açısından Wilio’nun tamamen ücretsiz olmasıdır. Wilio’ya gerek kayıt esnasında gerekse proje için bir ustayla anlaşıldıktan sonra müşterilerden herhangi bir ücret kesinlikle talep edilmez. Müşterinin Wilio’dan usta kiralaması için yapması gereken tek şey mobil uygulamayı indirmek ya da internet sitesi üzerinden bir üyelik açarak işlemlere başlamaktır.

Wilio’da ödemeler nasıl yapılır?

Wilio’nun bir diğer artı özelliği ödemelere hiçbir şekilde karışmıyor olmasıdır. İşlerle ilgili ödemeler müşteri ile usta arasındaki anlaşma neticesinde belirlenir. Belirlenen bu ücret üzerinden yapılan anlaşmadan da Wilio herhangi bir komisyon ücreti almaz.

Projeye dair tüm şartlar taraflar arasında yapılacak müzakereler neticesinde belirlenir. Bir iş ilanı için başvuruda bulunan usta ile ilanın sahibi arasında sınırsız mesajlaşma olanağı mevcuttur. Bu şekilde sınırsız mesajlaşan kişiler projenin tüm detaylarına zaman içerisinde vakıf olarak işin şartlarını birlikte belirlerler.

Wilio ile kolayca tadilat, tamirat ve diğer onlarca farklı konudaki ihtiyaçlarınızı gidereceksiniz.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!