Windows, kullanıcılarına dizüstü bilgisayar veya bilgisayarın güç seçeneklerini nasıl kullandığı konusunda oldukça sağlam denetimler sunar. Ancak, varsayılan olarak, Windows Hazırda Bekletme seçeneği, kolayca erişilemeyen bir seçenektir.

Uyku modunda, bilgisayar düşük enerjili durum olarak adlandırılır ve ekran, sabit sürücü ve bağlantı noktalarından güç kesilir. Uyku modunda hala güç sağlayan tek bileşen RAM'dir.

Hazırda bekleme modunda, yukarıdakilerin yanı sıra RAM'den de güç kesilir. Bu, evinizde veya işyerinizde bir elektrik kesintisi varsa,
hiçbir veri kaybına uğramazsınız. Temelde, tüm dosyalarınızı ve programlarınızı kapatmanıza gerek kalmadan bilgisayarınızı veya dizüstü bilgisayarınızı kapatma ile aynıdır.

Bilgisayarınızı Uyku modundan tekrar açmak, Hazırda Bekletme modundan tekrar açmaktan biraz daha hızlıdır.

Windows 10 Başlat Menüsü'nde Hazırda Bekletme Ekleme

Varsayılan olarak, Hazırda bekleme modu Windows 10 başlat menüsünde bulunan güç seçeneklerine dahil değildir:

hazırda beklet

Eklemek için yapmanız gerekenler:

1. Güç Seçenekleri'ni açın. Bunu yapmanın iki yolu vardır: sistem tepsinizdeki pil simgesini sağ tıklatın ve Güç Seçenekleri'ni tıklatın veya Denetim Masası'nı açın ve Güç Seçenekleri'ni tıklatın.
2. Kapağın kapanışını seçin veya Güç düğmelerinin ne yaptığını seçin.
3. Kapatma ayarlarında Hazırda bekletme durumunu görmüyorsanız, şu anda mevcut olmayan ayarları değiştir bağlantısını tıklayın.

hazırda beklet
4. Kapatma ayarları altında, bir seçenek Hazırda beklet olarak gözükmesi gerekir. Özelliği, Güç menüsünde Hazırda beklet görüntülenecek şekilde onay kutusuyla açın.

windows 10 hazırda beklet
Bunu yaptıktan sonra, Başlat menüsündeki Güç düğmesini tıkladığınızda seçenekler arasında Hazırda Beklet seçeneğini görmeniz gerekir.

windows 10 hazırda beklet
Artık bilgisayarınızı Uyku modundan ziyade Hazırda Bekletme moduna sokmayı tercih edebilmeniz, yalnızca birkaç tık ötede.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 463 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows 10 Başlat Menüsü'ne Hazırda Bekletme Tuşu Ekleme konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows 10 Başlat Menüsü'ne Hazırda Bekletme Tuşu Ekleme ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 Başlat Menüsü'ne Hazırda Bekletme Tuşu Ekleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "