Windows 10 Casus Özelliğini Durdurmak için En İyi 3 Ücretsiz Araç

Windows 10 Casus Özelliğini Durdurmak için En İyi 3 Ücretsiz Araç

Windows 10'un en çok eleştirildiği nokta gizlilik endişeleri. Varsayılan etkin izleme özellikleriyle, bir işletim sisteminin casusluk faaliyetleri kullanıcılarının özel bilgilerinin girebileceği sınırları da genişletmiştir. Daha kişisel bir deneyim sağlamak için kullanıcılardan veri istiyor. Bir seçenek, gerçekten bir seçenek olmayan Windows 10'a yükseltme yapmamaktır.

Microsoft sonunda 5-7 yıl içinde Windows 7 ve 8 desteğini sonlandıracak. Son haberlere göre Windows 10'un yükseltme için gizlice indirmeleri indirerek Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarını güncellemeye zorladığını doğruladı. İstesenizde istemesenizde, sonunda Windows 10'u seçerek Microsoft sisteminin bir parçası olmanız gerekecek ya da Linux'u seçmeniz gerekir.

Şimdi, bu casusluk sorununa odaklanalım. Bir seçenek, devam edip ayarları tek tek düzenlemeniz ve tüm Windows 10 izleme özelliklerini kapatmanızdır. Diğer kısa ve kolay yöntem, tüm casusluk özelliklerini birkaç tıklamayla devre dışı bırakmak için web üzerinde mevcut olan bazı ücretsiz açık kaynaklı araçları kullanmaktır. İşte Windows 10 için en iyi 3 anti casusluk aracı.

O&O  ShutUp10

O&O ShutUp10, bir kerede Windows 10'un 50 casusluk özelliğini devre dışı bırakmanıza izin veren ücretsiz bir araçtır. Gerçekten ihtiyacınız varsa, bazı özelliklerden vazgeçmeyi seçebilirsiniz. En iyi şey, PC'nizde yüklü olması gerekmez (Taşınabilir yazılım). Siz sadece bu programı indirip çalıştırın ve basit bir arayüzle, Windows 10'a gizliliğinize saygı göstermesini kolayca söyleyebilirsiniz. Gelecekte fikrinizi değiştirirseniz, bu yazılımı tekrar kullanarak ve başladığınız yere geri dönmek için tüm değişiklikleri geri almayı seçerek tüm değişiklikleri geri alabilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı olarak, bu ayarları değiştirirken bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanıza olanak sağlar.

Disable Win 10 Tracking

Sadece yukarıda verilen indirme bağlantısına gidin ve sayfayı aşağı doğru kaydırın ve indirme bölümünün altındaki ücretsiz sürümü indirmek için DisableWinTracking.exe'ye tıklayın. GitHub'da yayınlanan bu ücretsiz araç, bu casuslukla mücadele araçları arasında ilk sırada yer alır. Sadece bu exe dosyasını çalıştırın ve Telemetriyi Devre Dışı Bırak, İzleme sunucularını engelle vb. gibi tüm seçenekleri kontrol edin ve Özelleştir'e tıklayın. Özelleştirmeden önce iki seçeneğiniz var ve bunlar Sil ve Devre Dışı Bırak. Silmeyi seçerseniz, servisler devre dışı bırakılırken silinecek, yalnızca uykuda kalmaları sağlanacaktır. Bu araçta da geri dönmeyi planlıyorsanız, bu yazılımı tekrar çalıştırdıktan sonra sadece geri basın; tüm eski ayarlar tekrar uygulanacaktır. Bu aracı çalıştırmak için yönetici olarak oturum açmış olmanız gerektiğini unutmayın.

Ashampoo AntiSpy

Ashampoo Antispy, gizliliğinizi korumak için güvenlik ayarlarınızı yapılandırmanıza izin veren başka bir ücretsiz araçtır. 
Veri günlüğünü durdurur, konum izlemeyi devre dışı bırakır ve Microsoft'un teşhis ve kullanım verilerinizi göndermesini durdurur. Diğer tüm araçlar gibi, hangi ayarları uygulamak istediğinizi ve hangilerini istemediğinizi seçebilirsiniz. Bu yazılımı yüklemeden önce, sistem ayarlarına geri dönmenizi sağlayacak şekilde önerilen bir geri yükleme noktası oluşturmanızı söyler.

En İyi 11 Ücretsiz Casus Yazılım Temizleme Araçları
İlginizi Çekebilir

En İyi 11 Ücretsiz Casus Yazılım Temizleme Araçları

En İyi Ücretsiz Casus Yazılım Temizleme Araçları
İlginizi Çekebilir

En İyi Ücretsiz Casus Yazılım Temizleme Araçları

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.