Windows 10 Casus Özelliğini Durdurmak için En İyi 3 Ücretsiz Araç

Windows 10 Casus Özelliğini Durdurmak için En İyi 3 Ücretsiz Araç

/ Okuma süresi: 3 dk, 33 sn / Yorum (0)
A A A

Windows 10'un en çok eleştirildiği nokta gizlilik endişeleri. Varsayılan etkin izleme özellikleriyle, bir işletim sisteminin casusluk faaliyetleri kullanıcılarının özel bilgilerinin girebileceği sınırları da genişletmiştir. Daha kişisel bir deneyim sağlamak için kullanıcılardan veri istiyor. Bir seçenek, gerçekten bir seçenek olmayan Windows 10'a yükseltme yapmamaktır.

İlginizi Çekebilir
En İyi 11 Ücretsiz Casus Yazılım Temizleme Araçları

En İyi 11 Ücretsiz Casus Yazılım Temizleme Araçları

Casus yazılım, bilmeden veya onaylamadan sizden bilgi çalmaya çalışan bir kötü amaçlı yazılım türüdür. Bu yazıda bu casus yazılımları temizlemenizi sağlayacak olan en iyi anti-spyware programlarının bir listesini bulacaksınız. ..

Microsoft sonunda 5-7 yıl içinde Windows 7 ve 8 desteğini sonlandıracak. Son haberlere göre Windows 10'un yükseltme için gizlice indirmeleri indirerek Windows 7 ve Windows 8 kullanıcılarını güncellemeye zorladığını doğruladı. İstesenizde istemesenizde, sonunda Windows 10'u seçerek Microsoft sisteminin bir parçası olmanız gerekecek ya da Linux'u seçmeniz gerekir.

Şimdi, bu casusluk sorununa odaklanalım. Bir seçenek, devam edip ayarları tek tek düzenlemeniz ve tüm Windows 10 izleme özelliklerini kapatmanızdır. Diğer kısa ve kolay yöntem, tüm casusluk özelliklerini birkaç tıklamayla devre dışı bırakmak için web üzerinde mevcut olan bazı ücretsiz açık kaynaklı araçları kullanmaktır. İşte Windows 10 için en iyi 3 anti casusluk aracı.

O&O  ShutUp10

O&O ShutUp10, bir kerede Windows 10'un 50 casusluk özelliğini devre dışı bırakmanıza izin veren ücretsiz bir araçtır. Gerçekten ihtiyacınız varsa, bazı özelliklerden vazgeçmeyi seçebilirsiniz. En iyi şey, PC'nizde yüklü olması gerekmez (Taşınabilir yazılım). Siz sadece bu programı indirip çalıştırın ve basit bir arayüzle, Windows 10'a gizliliğinize saygı göstermesini kolayca söyleyebilirsiniz. Gelecekte fikrinizi değiştirirseniz, bu yazılımı tekrar kullanarak ve başladığınız yere geri dönmek için tüm değişiklikleri geri almayı seçerek tüm değişiklikleri geri alabilirsiniz. Ayrıca isteğe bağlı olarak, bu ayarları değiştirirken bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanıza olanak sağlar.

Disable Win 10 Tracking

Sadece yukarıda verilen indirme bağlantısına gidin ve sayfayı aşağı doğru kaydırın ve indirme bölümünün altındaki ücretsiz sürümü indirmek için DisableWinTracking.exe'ye tıklayın. GitHub'da yayınlanan bu ücretsiz araç, bu casuslukla mücadele araçları arasında ilk sırada yer alır. Sadece bu exe dosyasını çalıştırın ve Telemetriyi Devre Dışı Bırak, İzleme sunucularını engelle vb. gibi tüm seçenekleri kontrol edin ve Özelleştir'e tıklayın. Özelleştirmeden önce iki seçeneğiniz var ve bunlar Sil ve Devre Dışı Bırak. Silmeyi seçerseniz, servisler devre dışı bırakılırken silinecek, yalnızca uykuda kalmaları sağlanacaktır. Bu araçta da geri dönmeyi planlıyorsanız, bu yazılımı tekrar çalıştırdıktan sonra sadece geri basın; tüm eski ayarlar tekrar uygulanacaktır. Bu aracı çalıştırmak için yönetici olarak oturum açmış olmanız gerektiğini unutmayın.

Ashampoo AntiSpy

Ashampoo Antispy, gizliliğinizi korumak için güvenlik ayarlarınızı yapılandırmanıza izin veren başka bir ücretsiz araçtır. 
Veri günlüğünü durdurur, konum izlemeyi devre dışı bırakır ve Microsoft'un teşhis ve kullanım verilerinizi göndermesini durdurur. Diğer tüm araçlar gibi, hangi ayarları uygulamak istediğinizi ve hangilerini istemediğinizi seçebilirsiniz. Bu yazılımı yüklemeden önce, sistem ayarlarına geri dönmenizi sağlayacak şekilde önerilen bir geri yükleme noktası oluşturmanızı söyler.

İlginizi Çekebilir
En İyi Ücretsiz Casus Yazılım Temizleme Araçları

En İyi Ücretsiz Casus Yazılım Temizleme Araçları

En iyi anti-spyware yazılım programlarını listeledik. Bilgisayarınızı koruma altına alabilmeniz için bu programları mutlaka inceleyin.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 169 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows 10 Casus Özelliğini Durdurmak için En İyi 3 Ücretsiz Araç konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows 10 Casus Özelliğini Durdurmak için En İyi 3 Ücretsiz Araç ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 Casus Özelliğini Durdurmak için En İyi 3 Ücretsiz Araç ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.