Ogznet.com
Windows 10 İçin En İyi 6 Ücretsiz WiFi Hotspot Programı Paylaş:

Windows 10 İçin En İyi 6 Ücretsiz WiFi Hotspot Programı

Windows 10 İçin En İyi 6 Ücretsiz WiFi Hotspot Programı

İnternet erişimi, günümüz dünyasında herkes için bir gerekliliktir. İster akıllı telefon ister bilgisayar olsun, tüm cihazlarda internetin olması, Wi-Fi hotspot üzerinden internet bağlantısı paylaşımı hayatımızı kolaylaştıran seçeneklerden biridir. Günümüzde bilgisayarların ve akıllı telefonların çoğunun yerleşik WiFi özelliği ile gelmesi, internet paylaşım sürecini zahmetsiz hale getiriyor.

Android ile çalışan Akıllı Telefonlar, internet bağlantınızı paylaşmanız için doğrudan bir WiFi hotspot seçeneği sunarken, diğer yandan Windows PC de böyle bir seçenek sunmuyor. Bu nedenle, zaten sınırlı sayıda cep telefonu internet ve WiFi seçeneğiniz olan yerlerde, Windows bilgisayarlarda WiFi hotspot seçeneğinin olmasını zorunlu hale getiriyor.

Windows bilgisayarınızda bir WiFi hotspot oluşturmanıza yardımcı olabilecek doğru WiFi hotspot yazılımını size tanıtacağız.

HostedNetworkStarter

HostedNetworkStarter

Hosted Network Starter, Wi-fi hotspot'u en kolay şekilde oluşturmak için Nirsoft tarafından ücretsiz bir yardımcı araçtır. Bu güne kadar ki mevcut en basit araçtır. Windows 7/8/10'da 32 veya 64 bit bilgisayarlarda kullanabilirsiniz. Bu araçla ilgili en iyi şey, onun taşınabilir bir araç olması ve sadece bu aracı çalıştırmanız gerektiği. Ayrıca, herhangi bir yerde kullanmak için bu aracı USB'nizde saklayabilirsiniz.

MaryFi

MaryFi

Şirkete göre, MaryFi (bir WiFi yönlendirici yazılımı) kullanarak, Windows bilgisayarınız için internet bağlantısı paylaşımını zahmetsizce sağlayan bir WiFi hotspot oluşturabilirsiniz. Ve, tamamen ücretsiz olduğu ve Windows 7 PC ile uyumlu olduğu gerçeği bir avantajdır. MaryFi'nin sunduğu diğer özellikleri ve bunu neden kullanacağımızı görelim:

Gereksiz bir dağınıklık yaratmaktan ziyade, sadece gereksiniminizi karşılayan temel unsurları içeren temiz bir kullanıcı arayüzü sunar. Sadece temel olan seçenekleri alacağınız özelliklere benzer bir yaklaşım uygular. Ancak, MaryFi elementel olmayan bir özellik sunuyor, yani bir WiFi tekrarlayıcı olarak çalışıyor. Bu araç, WiFi yönlendiriciden sinyal aktarımı yapmanıza ve daha sonra WiFi Hotspot üzerinden bilgisayarınıza aktarmanıza yardımcı olur.
Ayrıca, bir internet bağlantısının olmaması durumunda, MaryFi aracı, bilgisayarınızdaki paylaşılan dosyaları LAN araçları ve çoklu oyuncuları da içeren diğer araçlardan almanıza yardımcı olur.

My WiFi Router

My WiFi Router

Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 sürümleri ile bilgisayarınızda bir WiFi hotspot oluşturmak için “My Wifi Router” adlı ücretsiz yazılımı indirin. Sadece bu değil, aynı zamanda 32 bit ve 64 bit yapıları için de indirebilirsiniz. Fakat hepsi bu değil! “My WiFi Router” bundan çok daha fazlası ve verdiğiniz paranın karşılığını alabileceğiniz bir dizi başka özellik sunuyor.

“My WiFi Router”, normal kullanıcı için son derece kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Bunun en iyi yanı, herkes için çok daha kolay bir anlayış ile özenle düzenlenmiş minimal öğeler olduğu gerçeğidir.

Araç, PC'nize bağlı olan herhangi bir cihazı rahatça yönetmenize izin verirken, ayrıca cihaz takma adlarını değiştirebilir. Bu yüzden, “Kablosuz Yönlendiricim” in “istemci yönetimi” bölümüne gidin ve veri hızınızı tüketen bazı cihazları engelleyin.
Yazılım, videoları Akıllı telefonunuza ve diğer cihazlara WiFi yardımı ile aktarmanızı sağlar. Aktarıldıktan sonra videoyu doğrudan cihazınızın/akıllı telefonunuzun tarayıcısından açabilirsiniz. “Video Paylaş” yazan seçeneği açın ve bir IP adresi alacaksınız. Artık sadece PC klasörlerinden birine kaydedilen videolara (göz at ve oynat) erişmek için IP adresine gitmeniz yeterli.
Ücretsiz serviste bulunan bu inanılmaz özellikler, WIFI hotspot yazılımından sonra aranan “My WiFi Router” ı kesinlikle destekliyor.

MyPublicWiFi

MyPublicWiFi

Diğer kullanıcı dostu ve son derece basit WiFi hotspot yazılımlarından biri MyPublicWiFi. Yalnızca ücretsiz olarak değil, aynı zamanda Windows Server 2008, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10'a kadar tüm Windows sürümleriyle de uyumludur. Ayrıca MyPublicWiFi, zahmetsizce çalışmasına yardımcı olan Windows kullanan cihazlarda 32 bit ve 64 bit işlemciler için de kullanılabilir. Bunların yanı sıra, MyPublicWiFi ayrıca bir dizi başka özellik sunuyor:

Hotspot açıkken erişilen URL Günlüğü aracılığıyla web sayfalarının listesini belirlemenize yardımcı olur. Bu nedenle, hoş olmayan web sitelerine erişen birini bulursanız, hotspot açıkken bu oturumların URL Günlüğü özelliğini kullanarak ayrıntıları ayıklayabilirsiniz.
Evinizdeki veya başka konumlardaki WiFi aralığını genişletmek için MyPublicWiFi yazılımını bir WiFi tekrarlayıcı olarak kullanın. Bu araç yardımı ile WiFi router sinyal aralığını genişletmek sadece birkaç saniye sürüyor.
MyPublicWiFi ayrıca hangi cihazların WiFi hotspot bağlantınıza eriştiğini bulmanıza da yardımcı olur. Bu, sizin tarafınızdan oluşturulan açık bir ağ olduğunda bile kullanıcıları tanımlamanıza yardımcı olacaktır.

160WiFi

160WiFi

Not: OsToTo Software Co., bu yazılımın desteğini resmen durdurdu.

Tamamen ücretsiz WiFi hotspot yazılımı olan 160 WiFi, benzersiz özellikleriyle kullanıcılar arasında oldukça popüler.

Bu araçtan farklı olan şey, hiçbir ek ücret ödemeden kullanılmasına rağmen, internete girerken rahatsızlık veren rahatsız edici bir pop-up ve reklam yoktur. Son derece karmaşık olmayan kurulum işlemi göz önüne alındığında, bilgisayarınızı tek bir tıklamayla bir WiFi hotspot haline getirebilirsiniz. 160 WiFi, hotspot'unuza bağlı olan tüm cihazları kontrol etmenizi sağlar.
Parola Koruması seçeneği sayesinde, istenmeyen bağlantıların WiFi hotspot'unuza erişmesini kısıtlayabilirsiniz.
Bu eşsiz ücretsiz araç, Windows 10 dahil olmak üzere tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

mHotSpot

mHotSpot

mHotSpot, bir internet kaynağı olarak çalışan ve Windows cihazınızı verimli bir WiFi hotspotuna dönüştüren bir yazılımdır. Bu yeni bir hotspot oluştururken, ücretsiz olarak indirilebilen son derece kullanıcı dostu bir araçtır. Hotspot adını belirleyebilir, bir şifre atayabilir, internet kaynağını ve aynı zamanda maksimum bağlantı sayısını seçebilirsiniz. Ayrıca, mHotSpot Windows 7 ve 8 de dahil olmak üzere diğer Windows sürümü ile uyumludur. Diğer özellikleri neler sunabileceğine bir göz atalım:

  • mHotSpot, internet kullanımı ile birlikte WiFi hotspot'unuza bağlı diğer kullanıcılarla ilgili tüm ayrıntıları takip edebilir, bu da hem tüketim hem de herhangi bir aktiviteyi aynı anda tutmanıza yardımcı olur.
  • Bu araç, bilgisayarınızın disk alanı sadece 400KB kapsayan diğer WiFi hotspot yazılımı ile karşılaştırıldığında oldukça küçüktür. Daha küçük boyutlu olduğu düşünüldüğünde, sınırlı internet bağlantısıyla bile indirilmesi son derece kolaydır.
  • MHotSpot'un en iyi yanı, 10'a kadar bağlı istemciye sahip olabilmesi gerçeğinde yatıyor. Ancak, bu kadar çok kişi ile paylaşmak istemiyorsanız, WiFi hotspot'unuza erişebilecek kişi veya cihaz sayısını kısıtlayabilirsiniz.
  • Hotspot'u oluşturmadan önce internet kaynak noktasını seçmenizi sağlar.
  • mHotSpot, PC'nizde bazı benzersiz özelliklerle ve mümkün olan en kısa sürede bir WiFi hotspot oluşturmanıza yardımcı olan harika bir hotspot oluşturma aracıdır.
Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!