Windows 10 için En İyi Antivirüs Programları

Windows 10 için En İyi Antivirüs Programları

Windows Defender yıllar içinde çok gelişti. Windows 10 kullanıcılarının çoğunluğu için, daha fazla koruma sağlar. Ancak, bu alanda birçok farklı seçenek var. Windows 10 için en iyi antivirüs programının hangisi olduğuna nasıl karar verebilirsiniz? İşte en iyi sekiz alternatif antivirüs programı.

Windows 10 için En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Eğer ücretsiz seçeneklere bağlı kalmak istiyorsanız, aşağıdaki programlardan birini indirin. Bunlardan herhangi birini yüklemeden önce, yükleme dosyasına paketlenmiş araç çubuklarını yüklemekten kaçınmaya dikkat edin. Artık, geliştiriciler ürünlerinden para kazanmaya çalıştıği için bu sistem çok yaygındır.

1. Windows Defender

Windows Defender eskiden olduğu kadar kötü bir program değil. 2012'de Windows 8 sürümünden bu yana işletim sistemine entegre olmuştu. Microsoft Security Essentials'tan çıktı ama şimdi tek başına gerçek zamanlı bir antivirüs programı.

Yine de uygulama hala eski itibarından muzdarip. 2015 yılında, AV-TEST ile ilgili bir çalışmada sadece 0,5 / 6 verildi. Ancak, şimdi sitenin önerilen ürünlerinden biri. Haziran 2018'de, koruma için 6/6, kullanılabilirlik için 6/6 ve Performans için 5,5 / 6 puan aldı.

Windows Defender'ın ayrıca güvenlikle ilgili olmayan bazı yararları vardır:

  • Otomatik olarak çalışır. Herhangi bir şeyi etkinleştirmenize, bir şey ayarlamanıza veya herhangi bir şeye kaydolmanıza gerek yoktur. Daha az tecrübeli bilgisayar kullanıcıları için bu büyük bir artı.
  • Yükseltme ekranı yok. Birçok ücretsiz antivirüs paketi, şimdi yükseltmek veya özellikler eklemek için günde bir kez (daha fazla değilse) sizi rahatsız ediyor. Bazıları kendi başına kötü amaçlı yazılım haline gelme eşiğinde. Windows Defender, bir sorun bulmadıkça çalışmakta olduğunu bile bilmiyorsunuz.
  • Tarama geçmişinizi takip etmeyecek. Bazı ücretsiz seçenekler artık verilerinizi kar elde etmeye yönelik bir girişimde toplamaya başladı. Örneğin, 2014'te Avast, hangi siteleri ziyaret ettiğinizi takip ediyor ve bu verileri kendi ilanlarını sayfalara eklemek için kullanıyordu.

Üçüncü taraf bir virüsten koruma programı yüklerseniz, Windows Defender otomatik olarak devre dışı kalır.

2. AVG

AVG, Windows 10 için en iyi ücretsiz antivirüs programlarından biridir. Bu her zaman böyle değildi. 2014 ve 2015 yıllarında, uygulama AV-TEST’in performans testlerinde mücadele etti. Sık sık 10/18'den fazla puan almak için mücadele etti.

Ancak, 2016 ortalarında süite bir revizyon geldi. O zamandan beri, en iyi performans gösteren ürünlerden biri olmuştur. En son sürüm, uygulamanın 5.5 puan aldığının gösteriyor. Artık AV-TEST’in en iyi ürün ödülüne sahip, bu yüzden emin ellerdesiniz.

3. Avast

Avast tartışmasız AVG’nin en büyük rakibi. Temel tarama özelliği sağlam, hızlı ve hafiftir. Fakat uygulamanın son sürümlerinde yükseltme teklif ekranları ve pop-up pencereleri olağanüstü sayıda tanıttı. Uygulama sizi belirli tehdit türlerine karşı koruyan çeşitli "kalkanlar" sunuyor. Belki de en etkileyici olan davranış kalkanıdır. Makinenizdeki diğer uygulamaları “dolandırıcılık” durumunda izler.

Avast ayrıca bir oyun modu içerir. Etkinleştirildiğinde, Avast sistem kaynaklarını tüketmez ve pop-up'ları göstermez.

4. Avira

Avira, ücretsiz antivirüs programlarının son ayağını oluşturuyor. Diğer ikisi arasında AVG'den daha hafif, ancak Avast'tan daha iyi algılama oranlarına sahip bir yerde. Ayrıca pop-up'lar var ama Avast kadar değil.

Ücretsiz sürümü bir VPN içerir. Sizi çevrimiçi ortamda güvende tutar ve coğrafi olarak engellenen içerikleri açar.

Windows 10 için En İyi Ücretli Antivirüs Programları

Biraz para harcamak isterseniz, kalite kapsamı seçenekleriniz ölçülemez bir şekilde iyileştirilir. AV-Comparatives gibi çeşitli antivirüs test sitelerini incelemek için uzun zaman harcayabilirsiniz, ama gerçekte, pazar liderleri arasında performans açısından çok az fark vardır.

5. Malwarebytes

Malwarebytes mevcut antivirüs paketinin yanında kullanılabilir veya tamamen değiştirebilir. Ücretsiz sürüm sadece bir saldırı sonrasında bilgisayarınızı temizler, ancak ücretli sürüm gerçek zamanlı koruma sağlar.

Premium sürümü satın alırsanız, antivirüsünüzün kaçırdığı, rootkit'leri kaldırmanın (ve onarmanın) yanı sıra antivirüsünüzün ağı üzerinden kaybolan diğer şeyleri de saptayan kötü amaçlı yazılımları tespit edip ortadan kaldırır. Ayrıca Search Protect ve Trovi gibi enfeksiyonların giderilmesinde son derece iyidir.

Premium versiyon ayrıca fidye koruması, kimlik ve gizlilik korumaları ve virüs koruması da ekler. Uygulamanın Windows 10'da en iyi kötü amaçlı yazılım korumasını sunduğunı söylemek kolaydır.

6. Webroot Security

Bir sonraki tavsiyemiz Webroot. Program son derece hafif (program sadece 2.1 MB), bilgisayarınızın kaynaklarının yüzde 3'ünden fazlasını kullanmıyor, pop-up'ları ve eklentileri yok. İşletmeler, ağır oyuncular ve profesyonel kullanıcıları için idealdir.

Yılda 99 Kimlik hırsızlığı ve kötü amaçlı yazılımdan koruyacaktır. Daha fazla özellik için, Internet Security Plus veya Internet Security Complete planlarına geçmeniz gerekir. 25 GB çevrimiçi depolama ve şifre koruması gibi özellikler içerir.

7. Kaspersky

Kaspersky, rakiplerinin çoğundan daha fazla kaynak tüketir, ancak kötü amaçlı yazılım tespiti ve kaldırılması için AV-TEST'te tipik olarak bir numaralı uygulamadır.

En son Haziran 2018 sonuçlarında, üç kategoride de 6/6'lık skor alan üç uygulamadan biriydi.

Dikkat çeken özellikler arasında bir şifre yöneticisi bulunur. Çevrimiçi alışveriş ve bankacılık koruması ve fidye yazılımı koruması.

8. ESET NOD32

NOD32, en düşük yanlış pozitif oranlardan bazılarına sahiptir, hafiftir ve sürekli olarak performans grafiklerinin üst sıralarına yakındır.

Gerçekten de, pek çok profesyonel kullanıcı, NOD32'nin (sistem dosyalarına odaklanan) kutsal üçlüsüne, Malwarebytes'e (web tabanlı konulara odaklanan) ve CCleaner'a (bir PC optimizasyon aracı) ihtiyaç duyar.

En ucuz plan çevrimiçi bankacılık koruması, fotoğraf ve dosya şifreleme ve şifre yönetimi gibi özellikler için temel koruma sağlar.

2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı
İlginizi Çekebilir

2018'in En İyi 5 Ücretsiz Antivirüs Programı

2018'in En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları
İlginizi Çekebilir

2018'in En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Windows 10'da bir çeşit güvenlik yazılımı kullanmanız önemlidir. Ücretsiz bir program, ücretsiz bir üçüncü taraf alternatifi veya ücretli bir uygulama, hangi özelliklerin sizin için önemli olduğuna (ve bütçenize) bağlıdır! Elbette, sizi kötü amaçlı yazılımlardan koruyan bir uygulama, seçebileceğiniz birçok temel güvenlik ve antivirüs uygulamasından sadece biridir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile