Ogznet.com

Bilgisayarda oturum açtığınızda intnernet bağlantınız sık sık kopuyorsa veya bazı durumlarda, bilgisayarınız yazıcınızı algılamıyorsa yada video sürücülerinde performans kaybı varsa ve bunun arkasındaki nedeni tahmin etmekte zorlanıyorsanız, bunun sebebi, sisteminizdeki aygıt sürücülerinin doğru kurulmamış olması olabilir.

Eğer hepsi kurulu ise, güncel olmayabilirler. Bilgisayarınızı en iyi haliyle kullanmaya devam etmek için sisteminizi her zaman güncel tutmanızı öneriyorum.

Sisteminize yeni bir cihaz bağladığınızda, bir sabit disk, hoparlör veya bir usb sürücü, Windows işletim sistemi genel versiyonunu ile cihazı bağlar. Böylece, belirli bir sürücüyle ilgili tüm temel işlevleri kullanabilirsiniz. Ancak daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa, üreticilerin web sitelerinden kolayca indirebileceğiniz birçok yazılım vardır.

Bu makalede, yalnızca sürücüleri güncellemek amacıyla geliştirilen dört yeni program bulunmaktadır. Bu programlar hangi sürücülerin güncel olmadığını otomatik olarak tarayıp tespit ederek güncellemenizi ister.

Driver Booster

Bir IObit ürünü olan Driver Booster, eski sürücülerin kurulumu için en iyi araç olduğunu kanıtladı. Bir taramayı otomatik olarak çalıştırır ve bir sürücünün güncel olmadığını tespit ettiğinde, gerekli tüm yükleme dosyalarını başlatır ve kullanıcıları uyarır. Kullanıcılar daha sonra dosyaları seçebilir ve ayrı ayrı güncelleyebilirler.

Bu programın ana özelliği, taramayı haftalık, aylık vb. zamanlama yapmanıza olanak sağlamasıdır. Sürücülerdeki hataları düzelterek hem veri güvenliğinizi hem de disk kararlılığınızı garanti ederler. İki farklı sürümde bulunurlar - Ücretsiz sürüm en önemli sürücülerde güncelleme yaparken Pro sürümü sisteminizdeki tüm sürücüleri kontrol eder ve günceller.

Ayrıca, eksik bileşenleri kurarak oyun deneyiminizi daha yüksek seviyelere çıkarır.

Driver Talent

Bu, otomatik olarak tarama yapan ve eski sürücüleri kontrol eden başka bir driver güncelleme programıdır . Ancak bu, yükleme dosyalarının otomatik olarak başlatıldığı Driver Booster programından biraz farklıdır. Bu program, hangi sürücülerin güncel olmadığını gösterir, ancak bunları otomatik olarak yüklemez. Ve bu sadece ücretsiz sürümü için geçerlidir. Profesyonel sürümünü satın alırsanız tüm hatalı sürücüleri düzeltir, en son sürüme günceller, gerekli tüm dosyaları otomatik olarak yükler ve kurulumdan önce bir yedekleme yaparak sisteminizi güvende tutar. Yanlış bir yükleme durumunda, sistemi otomatik olarak orijinal durumuna geri yükler.

Driver Identifier

Bu, bu makalede yer alan tüm programların arasında en kolay kullanıcı arayüzüne sahip, çok basit bir programdır. Bu program driver güncellemesi yerine, Windows kurulumu yaparken ağ sürücülerinin yüklenmemesi ihtimaline karşı, eksik sürücüleri tanımlayan ve driverlerı indirmek için bağlantı içeren taşınabilir bir dosya sağlar.

SlimDrivers

Bu, bulut teknolojisini ve aynı zamanda gerçek zamanlı taramayı kullanan sürücüleri güncelleyen harika bir araçtır. Sisteminiz yazıcı, hoparlör veya herhangi bir USB aygıtı gibi herhangi bir cihaza bağlandığında, bu program onları tarar, eski olup olmadığını kontrol eder ve sürücüleri buluttan alır. Ayrıca alınan dosyaları otomatik olarak yükler. Şimdiye kadar listelenen diğer tüm programlara benzer şekilde, bu program da iki farklı sürümde gelir - Ücretsiz sürüm, sürücüleri ayrı ayrı güncellemenizi sağlarken ücretli sürüm, gelişmiş özelliklere sahip toplu bir güncelleme yapmanıza olanak sağlar.

Bu program, hem 32 bit hem de 64 bit Windows sürümleriyle uyumludur.

İlginizi
çekebilir
Sürücü (Driver) Güncelleme Programı Driver Booster
İlginizi
çekebilir
10 Ücretsiz Sürücü Güncelleme Programı