Windows 10 için En İyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programları

Windows 10 için En İyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programları

/ Okuma süresi: 4 dk, 15 sn / Yorum (0)
A A A

Bilgisayarda oturum açtığınızda intnernet bağlantınız sık sık kopuyorsa veya bazı durumlarda, bilgisayarınız yazıcınızı algılamıyorsa yada video sürücülerinde performans kaybı varsa ve bunun arkasındaki nedeni tahmin etmekte zorlanıyorsanız, bunun sebebi, sisteminizdeki aygıt sürücülerinin doğru kurulmamış olması olabilir.

İlginizi Çekebilir
Driver Booster 2 - Sürücü Bulma Güncelleme Yükleme

Driver Booster 2 - Sürücü Bulma Güncelleme Yükleme

Driver Booster 2 bilgisayarınızın tüm donanımını tarayarak en güncel sürücüleri bulup yükleyen ücretsiz bir programdır.

Eğer hepsi kurulu ise, güncel olmayabilirler. Bilgisayarınızı en iyi haliyle kullanmaya devam etmek için sisteminizi her zaman güncel tutmanızı öneriyorum.

Sisteminize yeni bir cihaz bağladığınızda, bir sabit disk, hoparlör veya bir usb sürücü, Windows işletim sistemi genel versiyonunu ile cihazı bağlar. Böylece, belirli bir sürücüyle ilgili tüm temel işlevleri kullanabilirsiniz. Ancak daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa, üreticilerin web sitelerinden kolayca indirebileceğiniz birçok yazılım vardır.

Bu makalede, yalnızca sürücüleri güncellemek amacıyla geliştirilen dört yeni program bulunmaktadır. Bu programlar hangi sürücülerin güncel olmadığını otomatik olarak tarayıp tespit ederek güncellemenizi ister.

Driver Booster

Bir IObit ürünü olan Driver Booster, eski sürücülerin kurulumu için en iyi araç olduğunu kanıtladı. Bir taramayı otomatik olarak çalıştırır ve bir sürücünün güncel olmadığını tespit ettiğinde, gerekli tüm yükleme dosyalarını başlatır ve kullanıcıları uyarır. Kullanıcılar daha sonra dosyaları seçebilir ve ayrı ayrı güncelleyebilirler.

Bu programın ana özelliği, taramayı haftalık, aylık vb. zamanlama yapmanıza olanak sağlamasıdır. Sürücülerdeki hataları düzelterek hem veri güvenliğinizi hem de disk kararlılığınızı garanti ederler. İki farklı sürümde bulunurlar - Ücretsiz sürüm en önemli sürücülerde güncelleme yaparken Pro sürümü sisteminizdeki tüm sürücüleri kontrol eder ve günceller.

Ayrıca, eksik bileşenleri kurarak oyun deneyiminizi daha yüksek seviyelere çıkarır.

Driver Talent

Bu, otomatik olarak tarama yapan ve eski sürücüleri kontrol eden başka bir driver güncelleme programıdır . Ancak bu, yükleme dosyalarının otomatik olarak başlatıldığı Driver Booster programından biraz farklıdır. Bu program, hangi sürücülerin güncel olmadığını gösterir, ancak bunları otomatik olarak yüklemez. Ve bu sadece ücretsiz sürümü için geçerlidir. Profesyonel sürümünü satın alırsanız tüm hatalı sürücüleri düzeltir, en son sürüme günceller, gerekli tüm dosyaları otomatik olarak yükler ve kurulumdan önce bir yedekleme yaparak sisteminizi güvende tutar. Yanlış bir yükleme durumunda, sistemi otomatik olarak orijinal durumuna geri yükler.

Driver Identifier

Bu, bu makalede yer alan tüm programların arasında en kolay kullanıcı arayüzüne sahip, çok basit bir programdır. Bu program driver güncellemesi yerine, Windows kurulumu yaparken ağ sürücülerinin yüklenmemesi ihtimaline karşı, eksik sürücüleri tanımlayan ve driverlerı indirmek için bağlantı içeren taşınabilir bir dosya sağlar.

SlimDrivers

Bu, bulut teknolojisini ve aynı zamanda gerçek zamanlı taramayı kullanan sürücüleri güncelleyen harika bir araçtır. Sisteminiz yazıcı, hoparlör veya herhangi bir USB aygıtı gibi herhangi bir cihaza bağlandığında, bu program onları tarar, eski olup olmadığını kontrol eder ve sürücüleri buluttan alır. Ayrıca alınan dosyaları otomatik olarak yükler. Şimdiye kadar listelenen diğer tüm programlara benzer şekilde, bu program da iki farklı sürümde gelir - Ücretsiz sürüm, sürücüleri ayrı ayrı güncellemenizi sağlarken ücretli sürüm, gelişmiş özelliklere sahip toplu bir güncelleme yapmanıza olanak sağlar.

Bu program, hem 32 bit hem de 64 bit Windows sürümleriyle uyumludur.

İlginizi Çekebilir
10 Ücretsiz Sürücü Güncelleme Programı

10 Ücretsiz Sürücü Güncelleme Programı

Bu ücretsiz programlarla donanımınızın sürücülerini kolayca güncelleyin.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 1
like 0
like 0
like 1
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1766 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows 10 için En İyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programları konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows 10 için En İyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programları ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10 için En İyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.