Ogznet.com

Windows 10 artık sadece bilgisayarınızda çalışan bir yazılım değil, artık bir hizmet. Çoklu cihaz özellikleri ve özellikleri ile iPhone veya Android telefonunuzu PC'ye senkronize etmek her zamankinden daha kolay. Fotoğraflarınızı, dosyalarınızı ve mesajlarınızı PC'nize veya tabletinize senkronize etme işi artık kablosuz olarak yapılabiliyor. Bu nasıl çalışır?

Buradaki anahtar, senkronizasyonu mümkün kılan birkaç Microsoft uygulamasıdır. Microsoft Launcher telefondan PC'ye bir paylaşım yaparken, bildirimler ve hatırlatmalar Cortana tarafından ele alınmaktadır. Açıkçası, senkronizasyon işlemini sorunsuz yapmak için Microsoft'un kendi araçlarını kullanmanız gerekir.

İyi haber şu ki, bunların hepsi kurum içi uygulamalar. Üçüncü taraf uygulamalarla karşılaştırıldığında cihaz güvenliği ve gizliliği konusunda çok fazla endişelenmenize gerek kalmayacaktır. Öyleyse, Windows 10 ve Android telefonunuz arasında kesintisiz bir kablosuz senkronizasyonun nasıl yapıldığını görelim.

Gerekli
Tek ön koşul, PC'nizin bir Microsoft hesabı olması gerektiğidir.

PC'de Devam Eden Web Sayfalarını Senkronize Edin
Bilgisayarda Devam Et özelliği, İçerik Oluşturucu güncellemesinin yanı sıra başlatıldı ve telefonunuzda görüntülediğiniz web sayfalarını paylaşmanıza olanak tanır.

1. Adım: Ayarlar> Telefon'a gidin ve Telefon ekle'ye dokunun. Bu size ülke kodunuzu ve telefon numaranızı girmek için bir iletişim kutusu sunacaktır.

pc telefon bağlantı

2. Adım: Ayrıntıları girdikten sonra, Play Store'daki Microsoft Launcher uygulamasına bağlantı içeren bir SMS alacaksınız.

pc telefon bağlantısı
Uygulama yüklendikten sonra, gerekli Android izinlerini verdiğinizden emin olun.

Şimdi bu özelliği kullanmak için devam edelim.

1. Adım: Telefonunuzda Chrome'u (veya herhangi bir web tarayıcısını) başlatın ve seçtiğiniz bir makaleyi açın.
2. Adım: Üç noktalı menü üzerine dokunun ve Paylaş düğmesine basın. Bu, PC'de Devam seçeneğiyle birlikte Paylaş menüsünü de getirecektir. Seçeneğe dokunarak oturum açmanızı isteyecektir.

PC'nizde kullandığınız aynı e-posta kimliğiyle oturum açın.

3. Adım: Bittiğinde, telefon şimdi de Devam et seçeneğinin yanı sıra cihaz adı ile ilgili seçenek sunar.

Cihazın adına dokunun ve web sayfası bilgisayarınızın Edge tarayıcısında hemen açılır. Ayrıca, PC, Eylem Merkezi'ne bir hatırlatma gönderecek olan aralıkta değilse, Devam et seçeneğine de dokunabilirsiniz.

PC'de devam et, Google Fotoğraflar uygulamasındaki fotoğraflar için de çalışır.
Eylem Merkeziyle fotoğrafların bağlantılarını düzgün bir şekilde paylaşır.

Bildirimleri ve Mesajları Senkronize Etmek
Birisi telefon bildirimlerini göz ardı edemez, ne kadar rahatsız edici olursa olsun. Bu nedenle, PC'nize yapıştırılmış olsa bile telefon bildirimlerine bir göz atmamız zorunludur.

Sürecinde yardımcı olan uygulama Android için Cortana.
Microsoft'un akıllı asistanı size hatırlatıcılar, notları saklamak ve elbette telefonun bildirimlerini göndermek gibi birçok şeyi yapabilir.

Android için Cortana indirin

Şimdi nasıl kurulacağını görelim.

1. Adım: Cortana kurulduğunda, aynı hesabı kullanarak bilgisayarınızda kullandığınız e-postayı kullanarak oturum açın.

2. Adım: Ayarlar> Genel> Cihazları çaprazlamasına gidin ve Arama, Mesaj ve Düşük pil bildirimleri seçeneklerini etkinleştirin.

3. Adım: Ardından, PC'nizdeki Cortana Ayarlarına gidin ve cihazlarımdaki Cortana'ya dokunun. Bu PC'de telefon bildirimleri al seçeneğini etkinleştirin, hepsi bu!

bildirimleri al

Artık PC'nizde çoğaltılan tüm mesajları ve cevapsız çağrı uyarılarını göreceksiniz. Daha derine inmek isterseniz, telefon aynı zamanda bireysel uygulamalar için de bildirimleri etkinleştirmenizi sağlar.

Hatırlatma Bildirimlerini Alın!
Hatırlatıcıları telefonunuzdan PC'ye senkronize edebilir, ancak hafif bir yakalamaya sahip olabilirsiniz.
Google Asistan veya Keep gibi uygulamaları kullanamazsınız. Bunun yerine, şirket içi Cortana uygulamasına geçmelisiniz.

Bu, yapmak istediğiniz bir uzlaşma ise, PC'nizde ve telefonunuzda hatırlatıcı almak kolay. Sadece hatırlatıcılarınızı uygulamaya ekleyin, saati ve diğer ayrıntıları ayarlayın.

Yalnızca bu PC'deki telefon bildirimlerinin Cortana Ayarları'nda etkinleştirildiğinden emin olun. Zaman geldiğinde, söz konusu hatırlatıcı PC'nizin ekranında açılır.

Tüm Senkronizasyonlar?
Telefonunuz birkaç uygulama daha alma yetkisine sahipse, fotoğraflarınızı ve belgelerinizi senkronize etmek için OneDrive'ı da keşfedebilirsiniz.

Ama Google Fotoğraflar, fotoğrafların oldukça iyi saklanması ve senkronize edilmesi işini yapar. Ayrıca, Fotoğraflar çok kolay bir şekilde erişilebilir. Aynı şey Google Drive hakkında da söylenebilir.

İlginizi
çekebilir
Windows 10'da Çoklu Monitör Kurma