Ogznet.com

Herhangi bir nedenle Windows 10'u yeniden yüklemek istiyorsanız veya Windows 10'un en son sürümünü almak için sabırsızlanıyorsanız, Windows 10'un en son sürümünü Microsoft'tan indirebilirsiniz.

Microsoft, Windows 10'un önceki sürümlerini çalıştıran kullanıcılar için Windows Update hizmeti aracılığıyla en son Windows 10 Mayıs 2019 Güncelleştirmesi'ni (sürüm 1903) yayımladı.

Windows 10'a yükseltme yapanlar, Windows 10'u USB sürücüden temiz bir şekilde yüklemek isteyebilirler. Windows 10'u temiz bir şekilde yeniden yüklemek veya kurmak isteyen kullanıcılardan biriyseniz, artık Windows 10 ISO'yu Microsoft'tan ücretsiz olarak kolayca indirebilirsiniz.

1. Yöntem: Ürün anahtarını girmeden Microsoft'tan Windows 10 ISO yükleme bağlantısını alma

1.Adım: Microsoft'un bu sayfasına gidin: https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 ve Media Creation Tool'u indirin. Bu yöntemi kullanırken, bu araç size ürün anahtarını sorarsa, aşağıdaki 2. Yöntem'i deneyebilirsiniz.

Media Creation Tool'u indirin

2.Adım : İndirilen MediaCreationTool dosyasını açıp Kabul et düğmesine basın. Sonrasında programın seçenek sunması biraz zaman alabilir, beklemeniz gerekiyor.

MediaCreationTool dosyası

3.Adım: Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur'u seçip İleri'ye tıklayın.

Windows iso indir

4.Adım: Aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan seçeneğindeki tiki kaldırırsınız, varsayılan dil ve Windows sürümünü değiştirebilirsiniz.

windows iso seçeneği

Mimari kısmından yükleme yapacağınız bilgisayara uygun 32 bit (x86) veya 64 bit (x64) veya her ikisi (her iki sürümü birden yükleme desteği) için Windows .ISO dosyasının sürümünü seçebilirsiniz.

Eğer bilgisayarınızın 32-bit mi 64-bit mi olduğunu bilmiyorsanız, Ayarlar > Sistem > Hakkında yolunu takip ederek “Sistem türü” yanında kaç bit olduğunu görebilirsiniz.

windows sistem türü

5.Adım: “Kullanılcak medyayı seçin” penceresinde ISO dosyasını seçip ileri düğmesine basın.

Windows 10 kurulum ISO dosyası

6.Adım: ISO dosyasını kaydetmek için bilgisayarınızda bir konum seçip Windows 10 ISO dosyanızı indirmeye başlamak için Kaydet düğmesine tıklayın.

Windows 10 ISO

Artık Microsoft'tan bilgisayarınıza dosya indirilmeye başlayacaktır. İnternet hızınıza bağlı olarak indirme süresi 10 ila 120 dakika olabilir.

Windows 10'u indirin

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, tamamlamak için Bitir düğmesine tıklayın.

Dosyayı kaydetmeyi seçtiğiniz konuma gittiğinizde bir Windows dosyası göreceksiniz (bu dosya bir ISO dosyasıdır, bilgisayara bağlı olarak farklı ekran simgeleri olabilir), artık bu dosyayı istediğiniz herhangi bir klasöre taşıyabilir veya yeniden adlandırabilirsiniz.

2. Yöntem: Windows 10 ISO dosyasını ücretsiz bir üçüncü taraf aracı kullanarak indirebilirsiniz.

1.Adım: Heidoc.net tarafından geliştirilmiş Microsoft Windows and Office ISO Download Tool adlı indirme aracını, buraya tıklayarak indirin. 

Microsoft Windows and Office ISO Download Tool

2.Adım: İndirdiğiniz bu dosyayı açın ve “Windows 10” u seçin.

Windows 10 ISO ücretsiz indir

3.Adım: İstediğiniz sürümü ve dili seçin, ardından Onayla'yı tıklayın.

windows 10 sürüm seç

4.Adım: İndirmek istediğiniz sürümü (32 bit veya 64 bit) seçip indirmeyi tıklatıyorsunuz

Bu aracı kullanarak Windows 10 ISO'yu nasıl indireceğinizi öğrenmek için bu videoyu izleyebilirsiniz.

Bu yöntemler ile indireceğiniz tüm dosyalar ISO formatındadır, bu yüzden onları çıkarmanız gerekir. Iso dosyasını nasıl açacağınızı öğrenmek için internette aaştırma yapabilirsiniz.

Windows 10 ISO'yu indirdikten sonra, Windows 10 Ürün Anahtarını kullanarak etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10'u bilgisayarınıza kurmak istiyorsanız, en düşük bu donanım özelliklerinin olması gerekir:

  • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı bir işlemci
  • RAM: 32 bit için 1 GB veya 64 bit için 2 GB
  • Sabit sürücü boyutu: 32GB veya daha büyük kapasiteli bir sabit disk
  • Grafik kartı: DirectX 9 veya daha sonraki WDDM 1.0 sürücüsü ile uyumlu
  • Ekran: En az 800 × 600 piksel çözünülüğünde