Windows 10 Spy Özelliğini Durdurmak için 3 Ücretsiz Program

Windows 10 Spy Özelliğini Durdurmak için 3 Ücretsiz Program

Windows 10'un çok fazla eleştirilmekte olduğu tek şey, kullanıcıların gizlilik haklarına olan girişimi. Varsayılan olarak etkinleştirilmiş izleme özellikleriyle, işletim sistemi kullanıcılar hakkında girebileceği sınırları genişletmiştir. Daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sağlamak için, kullanıcılardan veri arıyor.

Şimdi, Windows 10 casusluk sorununa odaklanalım. Ayarları tek tek kontrol edin ve tüm Windows 10 izleme özelliklerini kapatın. Diğer kısa ve kolay bir yöntem, sadece birkaç tıklamayla tüm casusluk özelliklerini devre dışı bırakmak için internette bulunan bazı ücretsiz açık kaynak araçlarını kullanmaktır. İşte Windows 10 için en iyi 3 en iyi spy engelleme araçları.

Şimdi, bu casusluk sorununa odaklanalım. Bir seçenek, devam edin ve ayarları tek tek tweak ve tüm windows 10 izleme özelliklerini kapatın. Diğer kısa ve kolay bir yöntem, sadece birkaç tıklamayla tüm casusluk özelliklerini devre dışı bırakmak için internette bulunan bazı ücretsiz açık kaynak araçlarını kullanmaktır. İşte pencereler 10 için en iyi 3 en iyi donotspy araçları.

O&O  ShutUp10

O & O ShutUp10, Windows 10'un 50 casusluk özelliğini bir kerede devre dışı bırakmanızı sağlayan ücretsiz bir araçtır. Gerçekten ihtiyacınız varsa belirli özellikleri devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. En iyi şey, bilgisayarınızda yüklü olması gerekmemesidir (Taşınabilir yazılım).
Sadece bu programı indirip çalıştırıyorsunuz ve basit bir arayüzle, gizliliğinize saygı duymasını için kolayca Windows 10'a söyleyebilirsiniz. Gelecekte fikrinizi değiştirirseniz, bu yazılımı tekrar kullanarak tüm değişiklikleri geri alabilir ve başladığınız yere geri dönmek için tüm değişiklikleri geri almayı seçebilirsin. İsteğe bağlı olarak, bu ayarları değiştirirken bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanıza da olanak tanır.

Disable Windows 10 Tracking

Sadece yukarıda verilen indirme bağlantısına gidin ve sayfayı aşağı kaydırın ve indirme bölümünde DisableWinTracking.exe dosyasını indirmek için bağlantıya tıklayın.

GitHub'da yayınlanan bu ücretsiz araç, bu casusluk karşıtı araçlardan biridir. Sadece bu exe dosyasını çalıştırın ve Disable Win 10 Tracking, izleme sunucularını engelle vb. gibi tüm seçenekleri işaretleyin ve Özel git'e tıklayın. Özelleşmeden önce iki seçeneğiniz var ve bunlar Sil ve devre dışı bırak. Silmeyi seçerseniz, hizmetler devre dışı bırakılırken silinecek ve sadece onları uykuya kaldıracak. Bu araçta ayrıca geri dönmeyi planlıyorsanız, bu yazılımı tekrar çalıştırdıktan sonra geri dönün ve tüm eski ayarlar tekrar uygulanacaktır. Bu aracı çalıştırmak için yönetici olarak giriş yapmanız gerektiğini unutmayın.

Ashampoo AntiSpy

Ashampoo Antispy, güvenlik ayarlarınızı gizliliğinizi korumak için yapılandırmanızı sağlayan başka bir ücretsiz araçtır.
Veri kaydını durdurur, konum izlemeyi devre dışı bırakır ve Microsoft'un tanılama ve kullanım verilerinizi göndermesini durdurur. Diğer tüm araçlar gibi, uygulamak istediğiniz ve seçmediğiniz ayarları seçebilirsiniz.
Bu yazılımı yüklemeden önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı söyler; bu durumda, duruma geri dönmenize izin vereceği için tavsiye edilir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile