Bir dosya veya klasör, sabit sürücülerden herhangi birinden (yani, yerel disk sürücülerinden) silindiğinde, ekranda "Bu dosyayı / klasörü Geri Dönüşüm Kutusu'na taşımak istediğinizden emin misiniz?" yazan bir onay kutusu görüntülenir. Bu, bir kullanıcının dizinden kaldırılacak belirli bir dosya / klasörün bulunup bulunmadığını teyit etmesini sağlayan Geri Dönüşüm Kutusu'nun özniteliğini etkinleştirmeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir  Windows 10'da Gizli Ayarları Nasıl Değiştiririz

Windows 10'da Gizli Ayarları Nasıl Değiştiririz

Windows 10 için kayıt defterinde çeşitli ince ayarlamalar yaparak bilgisayarınızı özelleştirebilirsiniz.

Geri Dönüşüm Kutusu, artık kullanılmayan ve dizinlerinden silinen dosya / klasörler için “geçici depolama” sistem yazılımıdır. Yanlışlıkla silinen dosyalar veya klasörler, Geri Dönüşüm Kutusu kullanarak orijinal konumlarına geri yüklenebilir. Dosyalar, Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silinerek kalıcı olarak silinebilir.

Bu özellik Windows 7'de ve Windows'un tüm eski sürümlerinde yer aldı. Ancak, Windows 8'deki birçok kullanıcıya göre “kapalı” idi. Windows 10'da, bu özellik, kullanıcılar tarafından dosya / klasörleri silme konusundaki farkındalık sorunlarını geri getirdi.

Dosyaları silerken Windows 10'da onay uyarısını nasıl geri getirebilirim

Adım 1:

Masaüstünüzdeki “Geri Dönüşüm Kutusu” na sağ tıklayın. “Özellikler” üzerine tıklayın.

Adım 2:

Burada, silme onay iletişim kutusunu göster için onay işaretini etkinleştirebilirsiniz.

Adım 3:

Şimdi, bir dosyayı silmek istediğinizde, dosyayı sağ tıklayın ve “Sil” e tıklayın. Alternatif olarak, dosyayı seçebilir ve “Sil” tuşuna basabilirsiniz.

Adım 4:

Seçeneği etkinleştirdiğiniz durumda, ekranda bir onay iletişim kutusu görüntülenir. Dosyayı belirtilen dizinden geçici olarak silmek için “Evet” e tıklayın.

Not: Verilen dosyayı geri yüklemek isterseniz, Geri Dönüşüm kutusu'na gidin ve dosyaya sağ tıklayın. “Geri Yükle” ye tıklayın. Dosyanız hemen geri yüklenecek.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 363 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows 10'da Dosyaları Silerken Onay Uyarısı Ayarlayın konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows 10'da Dosyaları Silerken Onay Uyarısı Ayarlayın ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows 10'da Dosyaları Silerken Onay Uyarısı Ayarlayın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "