Windows 10'da Dosyaları Silerken Onay Uyarısı Ayarlayın

Windows 10'da Dosyaları Silerken Onay Uyarısı Ayarlayın

Bir dosya veya klasör, sabit sürücülerden herhangi birinden (yani, yerel disk sürücülerinden) silindiğinde, ekranda "Bu dosyayı / klasörü Geri Dönüşüm Kutusu'na taşımak istediğinizden emin misiniz?" yazan bir onay kutusu görüntülenir. Bu, bir kullanıcının dizinden kaldırılacak belirli bir dosya / klasörün bulunup bulunmadığını teyit etmesini sağlayan Geri Dönüşüm Kutusu'nun özniteliğini etkinleştirmeniz gerekir.

Geri Dönüşüm Kutusu, artık kullanılmayan ve dizinlerinden silinen dosya / klasörler için “geçici depolama” sistem yazılımıdır. Yanlışlıkla silinen dosyalar veya klasörler, Geri Dönüşüm Kutusu kullanarak orijinal konumlarına geri yüklenebilir. Dosyalar, Geri Dönüşüm Kutusu'ndan silinerek kalıcı olarak silinebilir.

Bu özellik Windows 7'de ve Windows'un tüm eski sürümlerinde yer aldı. Ancak, Windows 8'deki birçok kullanıcıya göre “kapalı” idi. Windows 10'da, bu özellik, kullanıcılar tarafından dosya / klasörleri silme konusundaki farkındalık sorunlarını geri getirdi.

Dosyaları silerken Windows 10'da onay uyarısını nasıl geri getirebilirim

Adım 1:

Masaüstünüzdeki “Geri Dönüşüm Kutusu” na sağ tıklayın. “Özellikler” üzerine tıklayın.

Adım 2:

Burada, silme onay iletişim kutusunu göster için onay işaretini etkinleştirebilirsiniz.

Adım 3:

Şimdi, bir dosyayı silmek istediğinizde, dosyayı sağ tıklayın ve “Sil” e tıklayın. Alternatif olarak, dosyayı seçebilir ve “Sil” tuşuna basabilirsiniz.

Adım 4:

Seçeneği etkinleştirdiğiniz durumda, ekranda bir onay iletişim kutusu görüntülenir. Dosyayı belirtilen dizinden geçici olarak silmek için “Evet” e tıklayın.

Not: Verilen dosyayı geri yüklemek isterseniz, Geri Dönüşüm kutusu'na gidin ve dosyaya sağ tıklayın. “Geri Yükle” ye tıklayın. Dosyanız hemen geri yüklenecek.

 Windows 10'da Gizli Ayarları Nasıl Değiştiririz
İlginizi Çekebilir

Windows 10'da Gizli Ayarları Nasıl Değiştiririz

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile