Ogznet.com
windows 8.1 Desteği Ne Zaman Bitiyor Paylaş:

windows 8.1 Desteği Ne Zaman Bitiyor

windows 8.1 Desteği Ne Zaman Bitiyor

Microsoft, 2023 ocak ayında Windows 8 kullanım ömrünü sonlandıracak ve bu durum, ücretli destek dahil olmak üzere tüm desteği sona erdireceği anlamına gelir; ve güvenlik güncellemeleri de dahil olmak üzere tüm güncellemeler.

Ancak, şu anda işletim sistemi, “genişletilmiş destek” olarak bilinen bir aşamadadır. Bu aşamada, Microsoft hala ücretli destek sunuyor.
Lisansla birlikte gelen ücretsiz destek olmasa da;  tasarım ve özellikleri olmayan, güvenlik güncellemelerini sağlamaya devam ediyor.

Windows 8'den Yükseltme
Windows 10'a yükseltmek istersiniz, şimdi mi yoksa daha sonra mı yapmak size kalmış. Tabii, ne kadar çabuk yaparsan, yeni işletim sisteminin avantajlarından yararlanmaya o kadar erken başlayabilirsiniz.

Windows 10, 2015'te piyasaya sürüldü ve PC'ler, tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere birden fazla cihazda aynı şekilde çalışan uygulamaları destekliyor. Ayrıca kişiselleştirilmiş dijital asistan Cortana'ya sahiptir, çoklu görevleri destekler ve bir dizi başka yararlı fayda sağlar.

Desteğin Sona Ermesi Ne Demektir?
Desteğin sona ermesi, uygulamayı yapan firma tarafından artık desteklenmeyeceği tarihtir. Windows 8'in bitiminden sonra işletim sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz. Ama bunu kendi sorumluluğunuzda yapıyor olacaksınız. Her zaman yeni bilgisayar virüsleri ve diğer kötü amaçlı yazılımlar geliştirilmekte ve güvenlik güncellemeleriyle mücadele etmeksizin verileriniz ve sisteminiz savunmasız olacaktır.

Windows 8 Desteği Neden Sonlanıyor?
Windows 8 kullanım ömrü, önceki Microsoft İşletim Sistemine benzer. Microsoft'ta “Her Windows ürününün bir kullanım ömrü vardır. Yaşam döngüsü, bir ürün piyasaya sürüldüğünde başlar ve artık desteklenmediğinde sona erer. Bu yaşam döngüsündeki önemli tarihleri ​​bilmek, yazılımınızın ne zaman güncelleneceğini, yükseltileceğini veya başka değişiklikler yapacağınız konusunda bilinçli kararlar almanıza yardımcı olur. ”

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!