Ogznet.com
Windows 10 PC’de Android Bildirimleri Nasıl Alınır? Paylaş:

Windows 10 PC’de Android Bildirimleri Nasıl Alınır?

Windows 10 PC’de Android Bildirimleri Nasıl Alınır?

Telefon Bildirimlerini Bilgisayarda Görme

Microsoft’un ”Telefon Eşlikçiniz” uygulamasıyla, Android bildirimlerini Windows 10 yüklü bir bilgisayarda görebilirsiniz. Hatta, bilgisayarınız aracılığıyla telefonunuzdan birini bile arayıp konuşabilirsiniz. İşte çok kolay bir yolla, Windows 10 çalıştıran bir bilgisayarda Android bildirimlerini görme yöntemi.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Windows 10 PC'de Android telefon bildirimlerinizi nasıl alacağınızı görelim.

Telefon Eşlikçiniz - Windows bağlantısı

Microsoft, kullanıcıların iPhone ve Android telefonlarını Windows PC ile senkronize etmelerine olanak tanıyan "Telefon Eşlikçiniz" adlı bir uygulama sunuyor. Android telefonlar bu özellik ile çok iyi ve akıcı bir şekilde senkronize oluyor, ancak ekstra bir uygulamaya ihtiyacınız var. Windows 10'da Android bildirimleri almak için temel olarak ihtiyacınız olan şeyler şunlardır:

 1. 2018 veya üzeri bir güncelleme almış Windows 10
 2. Microsoft Telefon Eşlikçiniz Android uygulaması

Windows 10 PC'de Android Telefon Bildirimlerini Alın

Öncelikle, Android cihazınızda Telefon Eşlikçiniz uygulamasını açın ve kurulumu çalıştırın ve gerekli izinleri verin. Ayrıca, Android telefon bildirimlerinizi Windows 10 bilgisayarınızda görmek için bilgisayarınızdaki Telefonunuz uygulamasının ayarlanması gerekir.

Windows 10 - Telefonunuz uygulaması
 1. Telefonunuz uygulamasını Windows 10 PC veya dizüstü bilgisayarınızda başlatın. Bunun için görev çubuğundaki arama simgesine tıklayıp Telefonunuz yazabilirsiniz.
 2. Uygulama, telefonunuzu otomatik olarak algılamalıdır. Eğer algılamazsa telefonunuzdaki uygulamadan bilgisayar ekranındaki QR kodunu okutabilirsiniz.
 3. Telefonunuzda, bilgisayarınıza bağlanmanız istendiğinde İzin Ver'e dokunun.
 4. Başlayın'ı ve ardından Atla'yı tıklayın.
 5. Henüz seçilmemişse, sol sütundan Bildirimler bölümünü seçin.
 6. Telefondaki ayarları aç düğmesine tıklayın.
 7. Yine, kısa süre içinde telefonunuza bir bildirim alacaksınız. Bu bildirimde Aç'ı seçin.
 8. Uygulamaya bildirim erişimi vermek için Telefon Eşlikçiniz'in yanındaki geçişi açın.

Şu andan itibaren Android telefonunuzda aldığınız tüm bildirimler Windows 10 bilgisayarınıza da görüntülenecektir. Bilgisayarınızdaki bir bildirimi kapatırsanız, Android telefonunuzda da kapatılır. Artık Cortana olmadan Windows 10 ile senkronize edilen Android bildirimleriniz var.

Bilgisayarınızdaki Telefonunuz uygulamasında, telefonunuzdaki hangi uygulamaların PC'nize bildirim gönderebileceğini yönetmek için Özelleştir'e tıklayabilirsiniz.

Genel bölümünde, bildirim başlığı davranışını ve içeriğini de değiştirebilirsiniz.

Telefonunuz uygulamasının Android'deki Telefon Eşlikçiniz uygulamasıyla birlikte yapabileceği daha pek çok şey var. Telefon görüşmelerinizi Windows 10'da yapabilirsiniz gibi.

Android bildirimleriniz Windows 10 bilgisayarınızla senkronize edildiğinde artık bilgisayarınızda çalışırken, telefonunuzu uzak tutabilir ve işe odaklanabilirsiniz. Bu arada, kaçırmak istemediğiniz herhangi bir bildirim alırsanız, Windows 10 PC'nizde de Android bildirimleri alırsınız.

Yorumlar
 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!