Ogznet.com

Windows yüklü bilgisayarınızın driverlarını güncellemek veya sıfırdan kurmak için bu makaledeki sürücü güncelleme programlarını kullanabilirsiniz. Bu listedeki programlardan bazıları ücretliyse de çoğu ücretsizdir.

İşte Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınız için en iyi Driver güncelleme yazılımları.

1. Driver Booster

Fiyat: Ücretsiz

Driver Booster, sürücünün güncellemesini çok basitleştirdiği ve ücretsiz olduğu için listenin başında yer alıyor. Uygulamayı, eski sürücüleri otomatik olarak bulması için programlayabilirsiniz. Yeni güncellemeleri bulursa, bilgisayar kullanıcısı bu programla kolayca sürücüleri indirmeye başlayabilir ve bunun için üreticinin web sitesini açmanıza gerek yoktur.

En iyi özelliklerinden biri, sürücü kurulmadan önce, sürücünün yeni sürümünün yeni kurulan sürücü ile nasıl karşılaştırıldığını görebilmenizdir. Kurulumda bir sorun olması durumunda, programın sürücü kurulumundan önce bir geri yükleme noktası oluşturması, uygulamanın öne çıkmasını sağlayan bir şeydir.

2. Driver Talent

Fiyat: Ücretsiz

Driver Talent, tüm mevcut sürücüler için cihazınızı tarayan son derece kolay ve kullanıcı dostu bir sürücü güncelleyicidir. Yazılım güncel olmayanları, bozulanları ya da eksik sürücüleri tespit eder ve sorunları sadece tek bir tıklamayla düzeltir.

Yazılımı yükleyip çalıştırdığınızda ve “Tara” seçeneğini tıklattığınızda, sürücülerinizle ilgili tüm ayrıntıları verir. Program ayrıca video için grafik kartı, ses için ses kartı, ağ kablolu ve / veya kablosuz adaptör, anakart, USB, yazıcı, fare, klavye, tarayıcı ve diğer aygıtları kontrol edebilir.

Ek olarak, program mevcut bilgisayar için veya farklı bir bilgisayar için bir sürücü paketi oluşturabilir. Bunun için, Pre-download seçeneğini seçmelisiniz. Ancak, başka bir aygıt için bir sürücü oluşturmak istiyorsanız, donanım profilini almanız gerekir.

3. Advanced Driver Updater

Fiyat: Ücretli

Advanced Driver Updater, Systweak Software tarafından tasarlanan ve sürücülerinizi güncellemenize yardımcı olan temiz ve güzel bir yazılımdır. Yapmanız gereken tek şey, yazılım kurulumu tamamlandıktan sonra cihazınızı taramak ve program güncel olmayan sürücüleri tanımlayacaktır. Daha sonra, onları güncellemek için izninizi ister ve güncelleme yapılır.

Ayrıca, program cihazınızda istediğiniz zaman geri kazanılabilecek / geri yüklenebilecek sürücüleri yedeklemenizi sağlar. Tüm Windows XP ve üstü sistemler ile uyumludur.

4. Ninite Updater

Fiyat: Ücretsiz versiyon ile Ücretli yükseltme seçeneği var

Ücretsiz bir sürücü güncelleyici yazılımı arıyorsanız, mutlaka Ninite Updater'ı deneyebilirsiniz. Temel özelliklerinden bazıları, arka planda çalışan 90'dan fazla programın güncellemelerini kontrol etmek, güncellemeler için sizi uyarmak ve buna bağlı olarak sürücüleri birkaç tıklamayla yüklemek veya belirli güncellemeleri veya uygulamayı tamamen atlamak ve yok saymaktır.

Kurulduktan sonra, tüm programları izleyebilir ve gerektiğinde bir şey yapmanıza gerek kalmadan güncellemeleri yapabilir. Listede bulunmayan diğer birkaç programla birlikte program için alabileceğiniz tüm uygulamaları içeren önemli bir uygulama listesine sahiptir.

5. Free Driver Scout

Fiyat: Ücretsiz

Free Driver Scout, gerçek otomatik güncelleme ile size şaşırtıcı bir deneyim sunuyor. Bu, güncellemelerin uygulama tarafından otomatik olarak indirildiği ve ardından herhangi bir giriş yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak yükleneceği anlamına gelir. Bu, uygulamaya özel olan özelliklerinden biridir. Ayrıca, aygıt sürücülerini taramanın dışında bırakma seçeneği de sunar, böylece ileride güncelleme ihtiyacı olmadan görünmezler.

Sürücüleri yedekleme ve geri yükleme yeteneği, diğer önemli özelliklerinden biridir. Böylece, bu programı kullanarak sürücülerinizin bir kısmını / tümünü yedekleyebilir ve sonra isterseniz bunları kolayca geri yükleyebilirsiniz. İşletim Sistemi Geçiş Aracı, cihazınıza farklı bir Windows işletim sistemi kurmak istiyorsanız gerekli olan programın sunduğu bir başka güzel seçenek. Yeni işletim sistemi için aygıt sürücülerini bulur ve örneğin usb sürücü gibi bir yerde saklar.

6. Smart Driver Updater

Fiyat: Ücretli

Smart Driver Updater, sisteminizi tarayan ve sisteminizdeki güncel olmayan sürücüleri güncellemeniz için sizi uyaran başka bir sürücü güncelleme yazılımıdır. Bulunan sonuçları inceledikten sonra, sürücüleri tek bir tıklamayla güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca, programın sürücü yedekleme ve sürücüleri geri yükleme özellikleriyle birlikte geri yüklemek için destek sağlar. En iyi bölüm, yazılımın tüm Windows sürümleriyle uyumlu olmasıdır.

7. PerfectUpdater

Fiyat: Ücretli

PerfectUpdater, hangi sürücülerin eski olduğunu görmenize yardımcı olmak için PC'nizi taramanıza ve buna göre güncellemenize izin verir. Program yedekleme ve geri yükleme fonksiyonları ile birlikte gelir. Kurulum süreci kolaydır ve kullanıcı arayüzü modern tasarıma sahiptir.

Arayüz, minimum düğmeler ve birçok sekme ile size kolay bir erişim sunar. Herhangi bir yardım için, hem amatörlerin hem de profesyonellerin uygulamayı sorunsuz bir şekilde yönetmesini kolaylaştıran, çok çeşitli “Yardım” içeriği sunar. Ayrıca, yazılım sabit disk sürücünüzün tüm içeriğini taramanıza izin verir ve bu da eski sürücüleri sık sık aramanıza yardımcı olur.

8. DriverPack Solution

Fiyat: Ücretsiz

DriverPack Solution, listedeki diğer benzer yazılımlara kıyasla erişmesi kolay bir arayüze sahiptir. Daha az butona sahiptir ve kafa karıştırıcı ekranlar veya seçenekler içermeyen bir arayüz sunar. Ek olarak, yazılım toplu olarak indirmeleri ve otomatik kurulumları destekleyerek herhangi bir kurulum sihirbazına tıklamanıza gerek kalmamasını sağlar.

Programı başlatırken tüm sürücüleri otomatik olarak indirebilir ve yükleyebilir ya da tercihinizi manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, programla birlikte verilen temel sistem bilgilerine ve cihazınıza önerilen bazı programları yükleyebilen bir yazılım indiricisine de başvurabilirsiniz. Program Windows XP ve üstü ile uyumludur.

9. WinZip Driver Updater

Fiyat: Ücretsiz versiyon ile Ücretli yükseltme seçeneği var

Adından da anlaşılacağı gibi, WinZip Sürücü Güncelleyici ünlü WinZip'e aittir ve indirmek ücretsizdir. Bilgisayar sürücülerinizi ultra kolay bir şekilde güncellemenizi sağlayan, en kolay ve sezgisel sürücü güncelleyicilerinden biridir. Güncellemeleri basit bir tıklamayla indirebilir ve yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, araç güncellemelerden önce mevcut sürücüleri yedekleme seçeneği de sunar ve bu nedenle, yeni sürücülerle ilgili bir sorunla karşılaşmaktan korkuyorsanız bu özelliği atlamamanız daha iyidir. Ayrıca, cihazınızı sürücü güncellemeleri için taramak üzere düzenli aralıklarla ayarlanabilen bir zamanlayıcı ile gelir, bu nedenle manuel olarak işlem yapmanız gerekmez.

İlginizi
çekebilir
Windows 10 için En İyi Ücretsiz Driver Güncelleme Programları

10. Driver Reviver

Fiyat: Ücretsiz versiyon ile Ücretli yükseltme seçeneği var

ReviverSoft tarafından tasarlanan Driver Reviver, PC'nizde veya dizüstü bilgisayarınızda güncel olmayan sürücüleri belirlemenize yardımcı olan ve sadece tek bir tıklamayla güncellemenizi sağlayan başka bir sürücü güncelleme programıdır. Yazılım, kusurlu ve virüslü bir sürücüyü indirme riskini ortadan kaldırarak sisteminizdeki kötü niyetli sızmalardan korunmanızı sağlar.

Hepsinden iyisi, programın kullanımı çok kolay ve sürücü yedekleme ve geri yükleme gibi birçok diğer özelliklerle gelir.

11. Snappy Driver Installer

Fiyat: Ücretsiz

Snappy Driver Installer ücretsiz olarak temin edilebilir ve biraz da DriverPack Solution yazılımına benzer. Bu programın en iyi yanı, çeşitli sistemler için aynı anda birden fazla sürücü indirmenize izin vermesidir. Bir kere indirildikten sonra, internet bağlantısı olmadan güncellemeleri anında yüklemenize olanak tanır.

Programın kullanımı oldukça kolaydır ve kurulmasına gerek yoktur. Bu, indirilen sürücüleri başka bir sisteme aktarmak ve kurmak için harici bir sabit disk içinde kullanabileceğiniz anlamına gelir. Ek olarak, program hiçbir reklam içermez, indirmeleri kısıtlamaz ve herhangi bir kısıtlama olmadan istediğiniz kadar sürücü yükleyebilir.

12. Free Driver Scout

Fiyat: Ücretsiz

Free Driver Scout, denemeye değer harika bir sürücü güncelleme aracıdır. Ücretsiz olması dışında tamamen otomatiktir. Program herhangi bir güncellemeyi arar ve buna bağlı olarak herhangi bir işlem yapmadan bunları indirip yükler. Diğer yazılımlar gibi bir yedekleme ve geri yükleme işlevi ile birlikte gelir.

Diğer bir önemli özelliği arasında işletim sistemi taşıma aracıdır. Başka bir bilgisayara geçmek isteyenler için gerekli tüm sürücüleri önceden indirebilir ve bunları bir USB flash sürücüye, DVD'ye veya herhangi bir harici sabit sürücüye kaydedebilirsiniz.

13. Driver Easy

Fiyat: Ücretsiz versiyon ile Ücretli pro seçeneği var

Driver Easy, diğer driver güncelleme yazılımları gibi sistemi tarar ve güncel olmayan veya eksik sürücüleri buldup günceller. Tek yapmanız gereken, tek bir tıklamayla tespit edilen sürücüleri güncellemektir. Ayrıca, sürücüleri yedeklemenizi ve geri yüklemenizi ve hatta silinen donanımın sürücüsünü kaldırmanızı sağlar.

Yazılım, Windows XP ve üzeri sürümlerle uyumludur. Ücretsiz sürümünü, Pro sürümüne yükseltmeden önce deneyebilirsiniz.

14. DriverMax

Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü ile Ücretli yükseltme seçeneği var

DriverMax, güncel olmayan sürücüleri kolay bir şekilde güncelleyen, indirmesi ücretsiz, başka bir büyük sürücü güncelleme programıdır. Ancak, tek dezavantajı bazı durumlarda sınırlamaları vardır.

İlginç olan, eski sürücülerin güncellenmesiyle birlikte, programın yeni yüklenen sürücülerin bir kısmını veya tamamını yedekleyebilmesi, bu yedeklenmiş sürücüleri geri yükleyebilmesi, sürücüleri geri alabilmesi ve hatta tanımlanamayan sürücüleri bulmasıdır. Windows XP'nin üzerindeki tüm Windows sürümleriyle uyumludur.

15. Driver Navigator

Fiyat: Ücretsiz versiyon ile Ücretli pro seçeneği var

Driver Navigator, Easeware Technology Ltd. tarafından tasarlanmıştır ve Windows için harika bir sürücü güncelleyici yazılımıdır. Program, listedeki diğer yazılımlar gibi çalışır, eski sürücüleri bulur ve günceller. Artı çok güzel bir arayüz sunar. En iyi bölüm, tüm Windows sürümleriyle uyumludur ve her taramada gelişmiş performans sunar.

16. DriversCloud

Fiyat: Ücretsiz

DriversCloud, sisteminizin donanımı ve güncel olmayan sürücüleri içeren yazılımı hakkında ayrıntılı bilgi veren bir programdır. Bu işlem ilk önce internet tarayıcısının bilgisayarınızdan bilgi toplamasını sağlayan bir yazılım indirerek başlar.

Ayrıca, web sitesinde BSOD Analizi, Sürücülerim, Otomatik Çalıştırma, Ağ Yapılandırması gibi kategorilere de göz atabileceğiniz diğer bölümleri bulabilirsiniz. Sürücünün güncellenmesi sırasında, yeni yüklenen sürücülere karşı yeni sürücü detaylarının ne olduğu hakkındaki bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Sürüm numarası, üretici, INF dosya adı ve tarihi ve donanım kimliği gibi tüm ayrıntıları görebilirsiniz. Tüm Windows sürümleriyle uyumludur (Windows XP ve üzeri).

İlginizi
çekebilir
Sürücü (Driver) Güncelleme Programı Driver Booster
Yukarıda listelenen sürücü güncelleme programları, sektördeki en iyi yazılımlardır ve ortak işlevlere sahiptirler. Bu işlev sürücüleri bulmak ve güncellemektir. Bu nedenle, Windows için tercih ettiğiniz sürücü güncelleyici yazılımını indirin ve Windows sisteminizi güncel tutun.