Ogznet.com
En İyi Ücretsiz TeamViewer Alternatifleri Paylaş:

En İyi Ücretsiz TeamViewer Alternatifleri

En İyi Ücretsiz TeamViewer Alternatifleri

TeamViewer, bilgisayarları uzaktan kontrol etmek için en iyi programdır. Kişisel kullanım için ücretsiz olmasına rağmen ticari kullanımlar için ücretlidir. Bu yüzden TeamViewer’a alternatif başka hangi programlar varmış yazımızda görelim.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Teamviewer, popüler bir uzak masaüstü yazılım aracıdır. Başka bir bilgisayara uzaktan erişmek ve o bilgisayarın ekranını görüntülemek için kullanabilirsiniz.

Örneğin, BT ekibiniz bunu müşterilere destek sağlamak için kullanabilir. Veya bir arkadaşınızın ne yaptığını görmek ve karşılaştıkları bir sorunu çözmelerine yardımcı olmak için kullanabilirsiniz. Bir çok insan da kendileri için uzak masaüstü yazılımı kullanır.

Teamviewer oldukça iyi bir programdır. Bununla birlikte, Teamviewer'a bir alternatif aramanızın birçok nedeni olabilir. Örneğin, kişisel kullanım için ücretsiz bir sürüm varken, bazı özellikler premium kullanıcılarla sınırlıdır.

Ayrıca, ücretsiz bir sürümü olsa da, yalnızca kişisel kullanım için mevcuttur. Müşterilere yardım etmek gibi ticari nedenlerle bir uzak masaüstü yazılım aracı kullanmak istiyorsanız, yalnızca bir kullanıcı için aylık ödeme yapmanız gerekecektir.

Neyse ki, birçok ücretsiz Teamviewer alternatifi var. Teamviewer'ı satın almak istemiyorsanız veya programı sevmiyorsanız, bu makale tam size göre, çünkü size en iyi ücretsiz Teamviewer alternatiflerini göstereceğiz.

Bu Teamviewer alternatiflerinin çoğu sadece kişisel kullanım için değil, aynı zamanda ticari kullanım için de ücretsizdir. Ücretsiz sürümlerinde bazı sınırlamalar olabilir, ancak küçük bir ekibi olan küçük bir işletmeyseniz, bu yeterli olabilir.

Bu Teamviewer alternatiflerini kullanarak ücretsiz olarak ekranınızı paylaşabilecek ve başka bir ekrana uzaktan erişebileceksiniz.

En İyi 14 Ücretsiz Teamviewer Alternatifi

Microsoft'un Teamviewer'a alternatif olarak Microsoft Store'dan indirebileceğiniz ücretsiz bir uzak masaüstü yazılımına sahip olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Microsoft Remote Desktop uygulamasını kullanarak uzak bir ekrana veya uygulamalara bağlanabileceksiniz.

Remote Desktop Assistant, ekranınızı uzaktan erişim için ayarlama sürecinde size yardımcı olacaktır. Uzak bir bilgisayara veya yöneticiniz tarafından sağlanan sanal uygulamalara ve bilgisayarlara bağlanmak için Microsoft Remote Desktop kullanın. Microsoft Remote Desktop ile nerede olursanız olun üretken olabilirsiniz.

Microsoft Remote Desktop, diğer bilgisayarlara uzaktan erişmek için en iyi uygulamalardan ve kullanımı en kolay olanlardan biridir.

Önce bilgisayarınızı uzaktan erişim için yapılandırın. Uzak Masaüstü yardımcısını PC'nize indirin ve işi sizin yerinize yapmasına izin verin.

NoMachine, kullanımı tamamen ücretsiz olan bir başka mükemmel Teamviewer alternatifidir. Microsoft ürünü olan yukarıdaki Remote Desktop programını kullanmak istemiyorsanız, bir sonraki en iyi seçeneğiniz olarak NoMachine'i öneririm.

NoMachine, iOS ve Android cihazlarda bile çalışır. Cep telefonlarında pek çok uzak masaüstü yazılım aracı çalışmaz, bu nedenle telefonunuz için iyi bir Teamviewer alternatifi arıyorsanız, Android veya iPhone'unuzun sistem gereksinimlerini karşılaması gerekse de NoMachine kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bilgisayarlar için ister Linux, ister Windows veya Mac bilgisayar kullanıyor olun, NoMachine'i kullanmak için 64 bit sisteme ihtiyacınız olacağını unutmayın.

NoMachine, kişisel kullanım için tamamen ücretsizdir. Bununla birlikte, ücretsiz sürümde bazı sınırlamalar vardır. Örneğin, aynı anda çalışan yalnızca bir eşzamanlı bağlantınız olabilir. Ücretsiz ve ücretli sürümün tam karşılaştırması için bu sayfaya gidin.

NoMachine, ekran paylaşımı için oldukça hızlı olan NX protokolünü kullanır, bu nedenle gecikme yaşamazsınız.

Lite Manager, tamamen ücretsiz sürümü olan bir başka mükemmel Teamviewer alternatifidir. Lite Manager ile ilgili harika şeylerden biri, ücretsiz sürümünün diğer birçok ücretsiz uzak masaüstü yazılım uygulamasından daha fazla olan 30 bilgisayara bağlanmanıza izin vermesidir.

LIte Manager ile bağlantı kurmak için bir IP adresi kullanmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, tek tek makineler için benzersiz kimlikler programlayabilir ve bu benzersiz kimlikleri kullanarak bir makineyi diğerine bağlayabilirsiniz.

Yalnızca başka bir ekranı uzaktan görüntülemekle kalmaz, diğer ekranın arkasındaki kişiyle yazılı sohbet, sesli sohbet ve görüntülü sohbet yoluyla iletişim kurabilirsiniz. Bu, uzak masaüstü çözümü aracılığıyla başkalarına destek sağlamayı inanılmaz derecede kolaylaştırır.

Chrome Uzaktan Masaüstü, Teamviewer'a başka bir ücretsiz alternatiftir. Bazen Chrome RDP olarak da adlandırılan Chrome Uzaktan Masaüstü için geçerli olan şeylerden biri, çok fazla teknik bilgiye sahip olmasanız bile kullanımının inanılmaz derecede kolay olmasıdır.

Chrome Uzaktan Masaüstü'nü kullanmak çok basittir. İndirdiğinizde, bilgisayarınız için bir kod oluşturabileceksiniz. Bu kodu kullanarak, cihazınızın ekranını paylaştığınız kişi cihazınıza erişebilecektir.

Chrome ve Firefox uygulaması olarak mevcut olduğundan, Chrome Uzaktan Masaüstü'nü kullanmak için bir Chrome veya Firefox tarayıcısına ihtiyacınız vardır.

Ancak, belirli bir işletim sistemine sahip olmanız gerekmez. Chrome veya Firefox tarayıcısını kullanabilen herhangi bir cihaz, Chrome Uzaktan Masaüstü'nü kullanabilir.

Chrome Uzaktan Masaüstü'nü kullanarak bir Linux, Windows, Mac veya Chromebook cihazından başka bir ekrana uzaktan erişebilirsiniz. Tamamen işlevseldir ve platformlar arası bir çözümdür.

Ayrıca çok fazla teknik deneyimi olmayanlar için Chrome Uzaktan Masaüstü'nü öneririm. Ancak, bunun en iyi uzak masaüstü paylaşım uygulaması olduğunu söyleyemem.

Açık kaynaklı yazılım UltraVNC, Windows kullanıcıları için TeamViewer'a mükemmel bir alternatiftir. Ücretsiz GPLv2 lisansı altında geliştirilmiş ve dağıtılmıştır. Görüntüleyiciden (istemci) ve sunucudan (uzak bilgisayar) oluşan yazılım paketi, uzak bağlantıları kurmanıza ve yönetmenize yardımcı olur. RFB (Remote Framebuffer) protokolüne dayalı Sanal Ağ Hesaplama (VNC) ilkesini kullanır. Bu iki bileşen kullanılarak oluşturulan uzak bağlantılar, diğer şeylerin yanı sıra, dosyaların karmaşık olmayan bir şekilde iletilmesine ve ayrıca metin tabanlı mesajlara ve çeşitli kimlik doğrulama yöntemlerine (sekiz haneli DES şifresi, MS oturum açma I ve II) izin verir.

Ücretsiz uzak masaüstü yazılımının hem istemci hem de sunucu bileşenleri, kapsamlı yapılandırma olanakları sunar. Bunlar uzmanlara büyük miktarda hareket alanı sağlar. Ancak karşılığında, daha az deneyimli kullanıcıların UltraVNC ile başa çıkmalarını zorlaştırıyorlar, bu da kısmen eski moda menü arayüzünden kaynaklanıyor. Sunucu uygulamasından gelen sinyaller çok sayıda izleyici tarafından alınıp görüntülenebildiğinden, TeamViewer alternatifi atölye çalışmaları ve sunumlar için de uygundur. Araç çubuğu veya sunucu modülü aracılığıyla programı, yalnızca bireysel masaüstü pencerelerinin aktarılacağı, yani katılımcıların temel bilgilere yönlendirileceği şekilde ayarlamak mümkündür.

UltraVNC, uzak bilgisayarla bağlantınızın güvenli olmasını sağlamak için şifreleme kullanır. UltraVNC'yi kullanarak dosyaları bir bilgisayardan diğerine kolayca aktarabilirsiniz.

Aynı şirket tarafından piyasaya sürülen, UltraVNC yerine kullanabileceğiniz bir dizi başka VNC (Sanal Ağ Hesaplama) ürünü vardır. Ancak, UltraVNC'nin sahip olduğu tüm özelliklere sahip olmayabilir.

PCHelpWare'in kullanımı da tamamen ücretsizdir ve Teamviewer'a alternatif olarak da kullanılabilir.

PCHelpWare tamamen özelleştirilebilir olduğundan, şirketinizin tasarımı ve logosu ile özelleştirebilirsiniz. UltraVNC gibi, mükemmel güvenlik, dosya aktarımı, pano aktarımı ve metin sohbeti gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz.

PCHelpWare yalnızca eski Windows cihazları için önerilir.

Windows 95 veya Windows 98 gibi daha eski Windows sürümlerinde çalışan uzak masaüstü yazılımı bulmak inanılmaz derecede zor olabilir. Artık neredeyse hiç kimse bu Windows sürümlerini kullanmıyor, ancak kullanıyorsanız ve bir Teamviewer alternatifi arıyorsanız PCHelpWare kullanmayı düşünün.

Bazı ücretsiz Teamviewer alternatifleri, ticari amaçlarla kullanmak istiyorsanız premium bir paket satın almanızı gerektirse de, ConnectWise Control bunu gerektirmez. Bir premium plana yükseltmeden sonsuza kadar kullanabileceğiniz işletmeler için ücretsiz bir plana sahiptir.

ConnectWise Control, uzaktan ekran paylaşımı yoluyla teknik destek sağlamak isteyen işletmeler içindir. Kaydolduğunuzda, otomatik olarak premium sürümün 14 günlük ücretsiz deneme sürümünü alacaksınız, ancak deneme süreniz sona erdiğinde ücretsiz sürümü sonsuza kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ancak ücretsiz sürüm ile işletmeniz bazı sınırlamalarla karşı karşıya kalacaktır. Örneğin, bir oturum sırasında yalnızca bir son kullanıcıya bağlanabileceksiniz.

Ancak, Windows, iOS veya Android yüklü bir bilgisayar veya cep telefonundan başka bir ekranın kontrolünü ele almak için ConnectWise'ı kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, küçük bir teknik destek ekibiyle küçük bir işletme yönetiyorsanız ve müşterilerinize destek sağlamak için Teamviewer'a ücretsiz bir alternatif arıyorsanız, ConnectWise'ın ücretsiz planının tam da ihtiyacınız olan şey olabileceğini düşünüyorum.

AnyDesk, kişisel kullanım için Teamviewer'ın en iyi ücretsiz alternatiflerinden biridir. Sadece kişisel kullanım için sonsuza kadar ücretsiz bir sürüm değil, aynı zamanda öğrenciler için de ücretsizdir, bu nedenle onu eğitim amaçlı kullanabilirsiniz (ücretsiz sürümün bazı sınırlamaları olsa da).

AnyDesk'i kullanarak, bir arkadaşınızla veya diğer bir öğrencinizle bağlantı kurabilir ve bir programı kullanırken karşılaştıkları teknik bir problemde veya derslerinde takıldıkları bir problemde onlara yardımcı olabilirsiniz.

Ücretsiz sürümün bazı sınırlamaları olsa da, ücretli sürümün sahip olduğu tüm birinci sınıf güvenlik özelliklerini içerir, bu nedenle AnyDesk'in ücretsiz sürümünü kullanırken çevrimiçi güvenliğiniz veya gizliliğiniz konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

AnyDesk'i kullanarak dosyaları bir bilgisayardan diğerine aktarmak gibi şeyler yapabilir ve hatta uzaktan bir şeyler yazdırabilirsiniz. Örneğin, uzak masaüstünde bulunan bir belgeyi yerel bir yazıcıda yazdırmanız gerekiyorsa bunu yapabilirsiniz.

Ücretsiz sürümle çok şey yapabilirsiniz, ancak daha fazla özelleştirme, ticari kullanım ve daha fazlası için premium sürüme de yükseltebilirsiniz.

Jump Desktop, Windows cihazları için mükemmel bir ücretsiz Teamviewer alternatifidir. Hem kişisel hem de iş kullanımı için ücretsizdir, bu, tüm ücretsiz Teamviewer alternatiflerinin sunmadığı bir şeydir.

Jump Desktop'ın ücretsiz sürümüne erişmek için onu bir Windows bilgisayara yüklemeniz gerekirken, yalnızca diğer Windows bilgisayarları değil, Mac bilgisayarları da kontrol edebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Jump Desktop'ın iOS ve Android cihazlar için sürümleri olmasına rağmen, bu sürümler küçük bir ücrete tabidir.

Jump Desktop'ı yüklemek için Windows 7 veya sonraki bir sürüme sahip olmanız gerekir. Güvenli bağlantılar sunar ve birçok kişinin aynı anda tek bir ana bilgisayara bağlanmasına izin verir, her kişi kendi imlecini kontrol eder.

Mac sürümü (Mac cihazınızdan diğer cihazları kontrol etmek ve görüntülemek için) ücretsiz olmasa da, 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir.

Splashtop Personal, çeşitli işletim sistemlerinde çalışan bir uzak masaüstü uygulamasıdır. Kişisel kullanım için tamamen ücretsiz olduğu için Teamviewer'a harika bir alternatif olabilir.

Splashtop Personal, Windows ve MAC cihazları için tamamen ücretsiz olsa da, iPhone'lar ve iPad'ler de dahil olmak üzere iOS cihazlarda kullanmak istiyorsanız küçük bir ücret alınır. Bu, Splashtop'un bir dezavantajıdır, ancak onu iOS cihazlarda kullanmayı düşünmüyorsanız, sonsuza kadar ücretsiz kalacaktır.

Bilgisayarınıza yalnızca başka bir bilgisayardan erişmekle kalmaz, aynı zamanda Android telefonunuzdan ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Splashtop'un ücretsiz sürümünü kullanarak, beş adede kadar farklı bilgisayara bağlanabilecek ve bunlara erişebileceksiniz.

Bu nedenle işte bir bilgisayarınız, evinizde başka bir bilgisayarınız ve arkadaşınızın bilgisayarı varsa Splashtop'u kullanarak hepsine ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Splashtop ile hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. Dosyaları aktarabilir, diğer cihazlarda bulunan oyunları oynayabilir, uygulamaları çalıştırabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Splashtop ücretsiz olsa da, üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olabilecek satın alınabilecek bazı eklentiler vardır. Örneğin, canlı açıklama ve ekran kısayolları gibi özellikler eklemek için Verimlilik Paketi'ni veya internet üzerinden dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir cihazdan bilgisayarınıza erişmek için Her Yerden Erişim'i edinebilirsiniz.

Zoho Assist, ücretsiz bir sürümü olan bir uzak masaüstü ve destek yazılımıdır ve onu Teamviewer'a harika bir alternatif haline getirir. Zoho Assist'i kullanarak siz veya destek ekibiniz müşterilerin bilgisayarlarına bağlanabilir ve onlara gerçek zamanlı destek sağlayabilirsiniz.

Zoho Assist, web tabanlı, isteğe bağlı uzaktan destek oturumları aracılığıyla müşterilerinizi uzaktan destek sunmanıza yardımcı olan bulut tabanlı uzaktan destek ve uzaktan erişim yazılımıdır. Katılımsız uzaktan erişim kurun ve uzaktaki bilgisayarları, dizüstü bilgisayarları, mobil cihazları ve sunucuları zahmetsizce yönetin. Müşterilerinize uzaktan destek çözümleri sunmak için güvenli bağlantılar kurmak için ihtiyacınız olan tek şey birkaç saniyedir.

Ücretsiz planın bazı sınırlamaları vardır, ancak birçok önemli özelliği içerir. Ücretsiz planı kullanarak yalnızca bir destek teknisyeni bağlanabilir, ancak beş adede kadar uzak bilgisayara bağlanabilir.

Müşterilerle bağlantı kurmak için anında sohbet, pano paylaşımı ve daha fazlası gibi özellikleri kullanabilirler. Bir seferde yalnızca bir oturum aktif olabilir.

Gördüğünüz gibi Zoho Assist sadece kişisel kullanım için değil, işletmeler için de ücretsiz. Daha sonra yükseltmeye karar verseniz bile, istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilir veya planınızı düşürebilirsiniz.

12. ThinVNC

ThinVNC yazılımı, ekran paylaşımı, uzak masaüstü özellikleri ve dosya paylaşımı sunar. ThinVNC ile basit bir kurulumun yanı sıra hızlı ve karmaşık olmayan bir kurulum ile yeni başlayanlar için uygun bir uzaktan program elde edersiniz. Windows masaüstlerinin uzaktan kontrolü, HTML5 destekli herhangi bir web tarayıcısından mümkün olduğundan, istemci yazılımı yüklemeye gerek kalmadan kullanılabilir. ThinVNC ayrıca AJAX ve JSON kullanır ve bu nedenle ek yazılım veya tarayıcı eklentileri olmadan yönetir. Veri aktarımı da oldukça basittir. Pratik olarak, tabletler ve akıllı telefonlar gibi mobil cihazlardan yerel bir bilgisayara da erişebilirsiniz.

Özel kullanıcılar için ThinVNC, TeamViewer'a iyi bir alternatiftir. PC'ye yalnızca kendi ağınızdan değil, tarayıcı aracılığıyla dünyanın herhangi bir yerinden erişmek istiyorsanız, yönlendirici ayarları ve dinamik DNS sağlayıcıları hakkında biraz bilgi sahibi olmanız gerekir.

13. Mikogo

TeamViewer'ı online toplantılar için kullanıyorsanız, Mikogo'yu TeamViewer'a iyi, ancak ücretsiz olmayan bir alternatif olarak görebilirsiniz. Bu programı kullanmak için herhangi bir indirme veya kurulum gerekli değildir, çünkü tarayıcıdan, Windows, macOS ve Linux üzerinden ve ayrıca iPhone, iPad ve Android cihazlardan doğrudan erişilebilir. Tarayıcı tabanlı HTML görüntüleyici, aynı anda en fazla 25 kullanıcının bir bilgisayara erişmesine izin verir. Roller kolayca değiştirilebilir ve erişim sağlandığı sürece diğer bilgisayarları uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Entegre veri aktarımı işlevi, katılımcı ile toplantıyı sunan kişi arasında veri aktarımını sağlar. Ayrıca Mikogo, bir çevrimiçi toplantı yazılımının tüm standart özelliklerine ve işlevlerine sahiptir: sohbet özelliği, oturumları kaydetme yeteneği ve etkileşimli beyaz tahta. Tek kullanıcılar için (oturum başına en fazla bir katılımcı), bir demo sürümü ücretsiz olarak mevcuttur. 14 günlük deneme süresinden sonra, yazılımı kullanmaya devam etmek istiyorsanız profesyonel sürüm için ödeme yapmanız gerekecektir.

Listemizdeki son ücretsiz Teamviewer alternatifi sadece tamamen ücretsiz değil, aynı zamanda açık kaynak kodludur. Uzak masaüstü yazılım çözümlerinin çoğu ücretsiz olabilir veya ücretsiz bir sürümü olabilir, ancak yine de açık kaynaklı olmayacaklar, bu da DWService'i diğerlerinden ayıran şeydir.

Açık kaynak kodlu olduğu için kaynak kodunu görüntüleyebilecek, düzenleyebilecek, kopyalayabilecek, dağıtabilecek ve hataların düzeltilmesine katkıda bulunabileceksiniz.

Sadece bu değil, DWS, web tarayıcınızı kullanarak bir bilgisayarı uzaktan görüntülemenize olanak tanır. Yani ana bilgisayarda (izleyeceğiniz bilgisayar) yazılım indirmeniz gerekirken, ikinci bilgisayara herhangi bir şey indirmeden sadece web tarayıcınızı kullanarak o bilgisayarın ekranını başka bir bilgisayarda görüntüleyebilirsiniz.

DWS Remote Control'ün arkasında bir topluluk var ve herkes projeye katkıda bulunabilir. Kullanımı tamamen ücretsizdir ve onu kullanmak için hiçbir zaman herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir.

Ancak, abone olabileceğiniz isteğe bağlı planlar vardır. Bu planlar, geliştiricilere fon sağlanmasına ve projenin devam etmesine yardımcı olacaktır.

Yine, ödeme isteğe bağlıdır ve zorunlu değildir.

En İyi Ücretsiz Teamviewer Alternatifi Hangisidir?

Windows kullanıyorsanız, kullanım kolaylığı nedeniyle Microsoft Remote Desktop'u tavsiye ederim. Ancak, bir Mac, Linux veya başka bir işletim sisteminiz varsa, bunun yerine NoMachine'ı kullanmayı düşünün.

Teamviewer'a açık kaynaklı bir alternatif arıyorsanız, DWService olarak da bilinen DWS Remote Control'ü öneririm. Ticari kullanım için bir yazılım arıyorsanız, ConnectWise veya Zoho Assist'i düşünün.

Sonuç olarak yukarıda listelenenler, TeamViewer için mevcut en iyi alternatiflerden bazılarıdır. Teknoloji kullanımı bu uzaktan erişim yazılımları ile daha iyi ve daha kolay olabilir. Aynı zamanda, tamamen ücretsiz bir çözüm sunan yeni yazılımla, görev öncekinden daha kolay ve daha ucuz hale geliyor. Yukarıda listelenen her programın, TeamViewer'a alternatif olarak doğru seçim yapılmasını sağlayabilecek bazı avantajları vardır.

Yorumlar (2)
  • avatar
    arda

    Önümüzdeki günler çalışma hayatında köklü değişimler yaşatacak gibi görünüyor. http://service.deskgate.com/ Bu değişimlerin başında, evden çalışma modelinin giderek önem kazanacağı ve sosyal mesafenin korunarak ekonomik faaliyetlerin sürdürülmesi çalışılacağı yönündeki görüşler geliyor. Bu yönde önemli bir çözüm olarak yıllardır kullanılmakta olan uzak bağlantı yazılımları, kendini olumlu yönde geliştirecek ve kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeye başlayacaklardır. Ülkemizin bu konuda çözüm üreten önemli yazılımı firması DeskGate ise, var olan yapısını geliştirerek daha iyi destek sunmaya gayret gösteriyor. Uzak bağlantı için firmalara, bireysel kullanıcılara web üzerinden dahi çözümler sunan DeskGate evden çalışma işlerinizi kolaylaştırıyor. Şirketler için faaliyetlerini evden çalışma ile sürdürme olanağı getirmenin ötesinde; envanter takibi, personel kontrol ve denetimi gibi olanakları da veriyor. www.deskgate.com

  • avatar
    vickram

    Thank you so much for sharing this informative post. You can check some more information https://theapkwire.com/best-funny-wi-fi-names/

Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!