TeamViewer, bilgisayarları uzaktan kontrol etmek için en iyi programdır. Kişisel kullanım için ücretsiz olmasına rağmen ticari kullanımlar için ücretlidir. Bu yüzden TeamViewer'a alternatif başka hangi programlar varmış yazımızda görelim.

Ailenizde veya arkadaşlarınız arasında bilgisayardan anlayan teknik bir insan olmak oldukça zor bir iş. Onların teknik gereksinimleri için onlara yardımcı olabilirsiniz. Bu yardımseverlik örneği olabilir ama bir telefon aracılığıyla bilgisayar konusunda onlara rehberlik etmek çok zor olabilir. Ama artık popüler ve çok tercih edilen TeamViewer gibi uzak masaüstü erişim uygulamaları geldi. Ayrıca bu amaç haricinde uzaktan erişim, masaüstünüzdeki bilgisayarınızdan dosyalarınıza ulaşmak istemeniz halinde de yardımcı olur. Özellikle veri merkezlerine konfigürasyon için uzaktan erişilen endüstriyel uygulamaları tartışırken, TeamViewer bunun için harika bir araç olmuştur.

Ancak, yine de doğru araçları seçmek, kullanımı kolay uzaktan erişim için gereklidir. Güvenli olması da, dikkat edilmesi gereken bir özelliktir. Tüm iş uygulamalarında en önemlisi, çok miktarda para ödemek zorunda kalmanızdır. Dolayısıyla bu araca güvenilir alternatifler aramaya başlarız.

TeamViewer 2018'e En İyi Alternatifler

1. Real VNC

real vnc
Real VNC, TeamViewer'a harika bir alternatiftir. Bu araç, müşteriler için hem ücretsiz hem de ücretli sürümlere sahiptir. Yazılım, temel olarak, başka bir kişi masaüstü ekranını uzaktan kontrol etmek için kullanılan sanal ağ bilgi işlem veya VNC protokolü için bir sunucu ve istemci uygulaması içerir. Real VNC gibi bir yazılımı kullanmanın en büyük avantajlarından biri, bir platform kullanılırken mevcut olan güvenliktir. Kurulum süreci TeamViewer'a göre biraz daha sıkıcı ve karmaşık olsa da, Real VNC, platformlar arası uzaktan kumanda, dosya aktarımı, şifreleme, VNC kimlik doğrulaması, işbirliği araçları ve sohbet penceresi gibi çeşitli özelliklerle birlikte güvenilir bir yazılım sunar. Uzak masaüstü erişim sürecini daha kolay ve daha güvenli hale getirir. Çapraz platform, aynı genel IP adresinin arkasında birden çok PC'ye bağlanmanızı ve ayrıca uzaktaki bir bilgisayara tek tek bağlanmanızı sağlar. Yazılım Windows, Mac OS X, UNIX, Ubuntu, Linux ve Raspberry Pi için kullanılabilir. Yazılım bireysel kullanım için ücretsizdir, ticari kullanım için ücretlidir.

2. Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı

windows uzak masaüstü bağlantısı
Bu özellik, her ikisi içinde mevcut olan hem nihai hem de işletme sürümlerine sahip Microsoft Windows işletim sisteminde yerleşik olarak geliştirilmiştir. Bunlar, herhangi bir uzak PC'yi tamamen kontrol etmek için hızlı ve kolay erişim sunma becerisine sahiptir. Bu, masaüstü yazılımı için uzaktan erişimi keşfetmek isteyen amatör ve yeni başlayanlar için mükemmel bir başlangıç ​​olacaktır çünkü bu, TeamViewer ile karşılaştırıldığında kolayca yapılandırılabilir ve karşılaştırmada kullanımı çok kolaydır. Bu yazılım Windows ve Mac X işletim sistemlerinde mevcuttur ve TeamViewer alternatifi olarak tercih edilir. Ayarlara erişmek için, Windows işletim sisteminin kontrol panelindeki sistem ayarlarını ziyaret etmeniz gerekecektir. Burada PC'nize yönlendirmek için uzak bilgisayarın yönlendiricisini 3389 numaralı bağlantı noktasında yönlendirin. İşi yapmak için herhangi bir ek yazılım yüklemeye gerek yoktur. Ancak bu araçla ilgili en büyük dezavantaj, VNC'nin aksine birden fazla PC'nin aynı anda kontrol edilememesidir.

3. Chrome Uzaktan Erişim

chrome uzaktan erişim
Bu aracı kullanmaya karar verdiğinizde bir yazılım yüklemeyi unutun. İhtiyacınız olan tek şey Chrome web tarayıcınızdır ve tarayıcınız için bu ücretsiz araç eklentisi kolayca kullanılabilir. Bu, istediğiniz herhangi bir işletim sisteminde çalışacak şekilde erişilebilir. Bu eklenti, kullanıcının tarayıcı aracılığıyla dosya ve içerikleri herhangi bir uzak masaüstünden erişmesini ve kontrol etmesini sağlayacaktır. Bu tamamen güvenli bir yöntemdir ve uzak masaüstü bilgisayarlardan dosya ve klasörlere tam erişime yardımcı olur. Bu tamamen ücretsiz bir araçtır ve kurulum süreci de çok kolaydır ve en önemlisi dosya aktarımı için tamamen güvenli bir yöntemdir. Kurulum için herhangi bir çalışmaya ihtiyaç duymayan ve herhangi bir platformdan bağımsız olarak da kullanılabilen bir araç olan Chrome uzaktan erişim, özellikle tüm bu özellikler serbest olduğunda, TeamViewer için en iyi alternatifler arasında.

4. LogMeIn

logmein
LogMeIn, mevcut en iyi uzak masaüstü erişim çözümleri arasında yer alıyor ve TeamViewer'ın özellikleri açısından harika bir rekabetçi. Yazılım için mevcut olan ücretsiz sürümün son zamanlarda kaldırılması büyük bir dezavantaja dönüşürken, bu yazılımın özellikleri ve kalitesi hala TeamViewer için harika bir alternatif olmaya neden oluyor. LogMeIn, dosya aktarımı, yerel yazıcıya erişim, ses ve video akışı, işbirliği yapan kişilerle belge paylaşma gibi çeşitli özellikler sunar. Bu yazılım Windows ve MAC OS X tarafından desteklenmektedir. Bu yazılım, normal TeamViewer paketlerine kıyasla çok daha ucuz bir fiyatlandırmanın yanı sıra uzaktan erişim için benzersiz beklentiler sunmaktadır.

5. Join.Me

join.me
Join.Me, TeamViewer'ınkiyle karşılaştırıldığında çevrimiçi konferansa göre çok yönlü özellikler sunan bir platform. LogMeIn tarafından geliştirilen bu yazılım, birden fazla kişinin farklı konumlardan aynı anda birbirine bağlanmasını sağlayan premium çevrimiçi konferans ve toplantı aracıdır. Çoklu bağlantı ve Join.Me erişim söz konusu olduğunda, bu yazılımın özellikleri TeamViewer'ınkiyle karşılaştırmak için aynı plakada tam olarak aynı olmasa da hattı yönlendirir. Yazılım Windows için olduğu kadar MAC X OS için de mevcuttur ve sınırsız ses sunarak, herkesin hem VoIP hem de normal telefon hatları olabilecek herhangi bir cihazdan arama yapmasını sağlar. Yazılım, tek bir toplantıya ve mobil uygulamalara katılmak için yaklaşık 250 katılımcı kapasitesine ücretli bir versiyonun ekleneceği kayıt, tek tıklamayla toplantı vb. gibi çeşitli özellikler sunar. Temel VoIP servisi ücretsizdir ancak Pro ve kurumsal planlar için ödeme yaparsanız daha iyi toplantı yönetimi özellikleri eklenir.

6. Ultra VNC

ultra vnc
VNC'ye dayanan bir başka araç da, temel teknolojisi olarak Sanal Ağ hesaplama protokolünü kullanan Ultra VNC'dir. Bu araç ücretsiz ve uzaktan erişim için pencerelere dayanarak geliştirilmiştir. Bağlantı kurulduktan sonra diğer sistemlerin çalışması mümkün olacaktır. Bağlantı ve konfigürasyon süreci kolaydır ve bu kurulduğunda dosya aktarım süreci de hızlı ve kolaydır. Bu, çalışmak isteyebileceğiniz herhangi bir uzak masaüstüne tam uzaktan erişim sunar. TeamViewer'a kıyasla Ultra VNC'ye dikkat etmenin en önemli özelliklerinden biri, tamamen ücretsiz olması ve kullanılan adımların da basit olmasıdır. Araç, anında erişime ve sorun giderme işlemlerine bu şekilde yardımcı olur. Tek dezavantajı, bunun sadece Windows platformu için şimdiye kadar mevcut olmasıdır.

7. Mikogo

mikogo
Mikogo herhangi bir ticari amaç için mükemmel bir seçimdir. Team Viwer'ın aksine, Mikogo'nun bunu kullanabilmek için yüklenmesi gereken bir yazılıma ihtiyacı yoktur. Onu doğrudan tarayıcınızdan kullanabilir ve eklenti yüklemeleri gerekmeyecektir. Bu, masaüstü erişimini uzaktan kontrol eden ve uzaktan erişimi mümkün kılan ve daha önce olduğundan daha kolay bir konferans görüşmesi gerçekleştiren çeşitli özelliklere sahip çapraz platformlu bir bowser aracıdır. Bu özelliklerden bazıları, takas sunucusu, ücretsiz mobil uygulama, çok kullanıcılı beyaz tahta, dosya aktarımı vb. Tarayıcınızda PC, Mac, Linux, iPhone, iPad ve android mobil cihazlarda desteklenir. Burada maliyet varyantları, katılımcıların sayısına dayanmaktadır.

8. Cisco WebEx

cisco webex
Bu, Cisco ile ilişkilendirilen çoğu şirket için video konferans yönteminin kurulmuş olmasına rağmen, WebEx, yüksek kaliteli görüntülü konferansı mümkün kılmaktan çok işlevselliklere sahiptir. Mobil ve masaüstü uygulamaları sayesinde bu araç farklı sistemlere bağlanmanızı sağlar. Uzak masaüstü erişiminin diğer taraftan da izlenmesi veya sunulması zorunludur. Diğer taraftan katılımcının katılabileceği fare ve göz ünitesinden geçmesi gerekiyor ve bu araç hem ücretsiz hem de premium model olarak geliyor. Cisco WebEx, şirketlere göre tercih edilen bir araç olmuştur ve bu, sohbet, yüz yüze etkileşim, dosya paylaşımı, görünüm kullanarak planlama, şifre korumalı mesajlar vb. gibi çeşitli özelliklerden kaynaklanmaktadır. Windows, Mac OS X, Linux ve mobil uygulamalarda desteklenir ve artan sayıda kullanıcıya dayanan 3'ten fazla kişi çalıştığında ücretli bir versiyona sahiptir.

9. AMMYY Admin

ammyy admin
Bu, hem bireysel hem de işletmeler tarafından kullanılabilecek ücretsiz bir uzak masaüstü çözümüdür. Bu aracın en büyük avantajı, aynı yazılımın, canlı sohbetin yanı sıra dosya aktarımı gibi çeşitli ek özelliklerle birlikte uzak masaüstü erişiminin şaşırtıcı özelliklerini sunabilen çok küçük bir 1 MB boyutundaki dosya olmasıdır. Bunu TeamViewer'a bir alternatif olarak seçmenin diğer önemli nedeni, daha güvenli ve dahili sesle birlikte gelebilmesinin sistem yönetimi, kolay kurulum ve uzaktan sunumlarda yardımcı olabilmesidir. Kurulumdaki kolaylık, minimum veri tüketmesi ve küçük bir boyutta olması, özellikle profesyonel uygulamada bu tercihi istenen bir alternatif haline getirmektedir. Bu araç bireysel kullanım için ücretsizdir ve modeller altında ticari amaç için ücret ödenir.

10. Splashtop

splashtop
Bu hem ücretsiz hem de ücretli modeller sunar ve iş ve bireysel kullanıcılar için kullanılabilir. Diğer birçok araç gibi kişisel bir kurulum için kurulum yapabilir ve ücretsiz kullanabilirsiniz, ancak sadece deneme süresine kadar kullanabilirsiniz. Bu araç için en iyi özellik, windows veya MAC'ınızda bu aracın ayarlanması, size tamamen uzak olan android telefonlar veya iOS cep telefonları üzerinden uzaktan dosya ve diğer içeriklere erişmenize ve bunları kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Ve bu aracı inanılmaz kılan tüm bu özellikler, bu aktarımın ve erişimin çok güvenli olduğu gerçeğine bir eklentidir. Video akışının yanı sıra seste minimum gecikme olduğu için medyanızın keyfini kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Bu araç ayrıca dosya transferi için harikadır ve ücretsiz sürüm 5 bilgisayara kadar kişisel kullanım için kullanılabilir. Bu, öncelikle medya erişimi için uzaktan kullanılmasına rağmen sorun giderme amacıyla bu araca güvenebileceğiniz anlamına gelir. Bu araç, Windows, MAC OS X, Linux, Android ve iOS telefonlar için kullanılabilir ve 6 ay boyunca ücretsizdir ve ücretsiz süre sonrasında hem bireysel hem de iş için ücretli olmaya başlar.

Sonuç
Yukarıda listelenenler, TeamViewer için mevcut en iyi alternatiflerden bazılarıdır. Teknoloji kullanımı bu uzaktan erişim yazılımları ile daha iyi ve daha kolay olabilir. Aynı zamanda, tamamen ücretsiz bir çözüm sunan yeni yazılımla, görev öncekinden daha kolay ve daha ucuz hale geliyor. En son teknoloji güncellemelerini almak için blogumuza Ogznet.com'u ziyaret etmeye devam edin. Yukarıda listelenen her birinin, onlara alternatif olarak doğru seçim yapmasını sağlayabilecek bazı avantajları vardır. Böylece, doğru olanı seçmeden önce bu Yazılımları ayrıntılı olarak kontrol edebilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 3119 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar (1)

  avatar

  vickram

  Thank you so much for sharing this informative post. You can check some more information https://theapkwire.com/best-funny-wi-fi-names/
  21 Nis 2018
  0 0 Cevapla

Yorum Yaz

" Windows İçin En İyi TeamViewer Alternatifleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows İçin En İyi TeamViewer Alternatifleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows İçin En İyi TeamViewer Alternatifleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "