Windows için En İyi Ücretsiz 16 Klasör Kilitleme Programı

Windows için En İyi Ücretsiz 16 Klasör Kilitleme Programı

Klasörlerin kilitlenmesine yardımcı birçok uygulama var, ancak, çoğunun ücretli sürümleri var. Bu yazıda, bilgisayarınızdaki verilerinizi korumanıza yardımcı olacak, en iyi ve ücretsiz klasör kilitleme programlarının bir listesini derledik.

Windows sürümlerinin hiçbirinin kişisel klasörleriniz için şifre ile kilitleme seçeneği ile gelmediği için, çoğumuz bilgisayarımıza veya dizüstü bilgisayarımıza kaydettiğimiz veriler hakkında rahat davranıyor ve onları korumayı düşünmüyoruz bile.

Ancak dikkat etmemiz gereken şey, başkalarının yanlışlıkla verilerinizi silmesi veya başkası tarafından manipüle edilebilen gizliliğinize erişebilmeleridir. Bu nedenle, Klasörlerinizin parola koruması ile koruyarak, verilerinizin güvenli olmasını sağlamak iyi bir uygulamadır.

Windows işletim sisteminde klasörleri gizleme seçeneğiniz olsa da, klasör aranabilir veya gizlenemez. Bu nedenle, klasörleri kilitleyerek verilerinizi koruyabilirsiniz, bu da üçüncü taraf yazılımlardan yardım alarak olur.

Folder Lock Free

Çok miktarda veriye sahipseniz, kesinlikle onu güvenceye almanız gerekir ve Folder Lock bunu başarmanıza yardımcı olan araçlardan biridir. Dosyalarınızı, klasörlerinizi ve sürücülerinizi, onları koruyan bir parola ile kilitlemenize ve gizlemenize yardımcı olur. Ayrıca, dosyaları, klasörleri ve e-posta eklerini de şifreler, verilerinizi güvenli bir şekilde yedeklerken CD'nizi ve USB sürücülerinizi de korur.

Kredi kartı bilgilerinizi ve diğer kişisel bilgilerinizi Folder Lock yardımıyla saklamak için de cüzdanlar oluşturabilirsiniz. Verilerinize, en zeki bilgisayar korsanlarının veya casusların erişmesini engeller.

Geçmişi temizleyin ve önemsiz dosyalarınızı Folder Lock ile parçalayın ve ilk 30 gün sonrası ücretsiz olarak tüm özellikleri deneyin.

IObit Free (Protected Folder)

Bir klasörün korunması için en iyi seçeneklerinden biri, kullanıcı dostu, daha az disk alanı kaplayan ve dosyalarınız ve klasörleriniz için sağlam bir temel koruma sunan IObit'in ücretsiz Parola veya Korumalı Klasörüne gider. IObit ile dosyalarınızı ve klasörlerinizi herhangi bir dış erişimden gizleyebilirsiniz. Tüm yabancılar verilerinize erişmek için bloke edilirken, yokluğunda bile göremezler.

Kilitlemek için tercih ettiğiniz verileri sürükleyip bırakabileceğiniz son derece basit bir gösterge paneli sunar. Ayrıca, program kendini koruyan bir şifre ile kendini güvende tutar, böylece kimse onu kaldıramaz.
IObit’in Parola Klasörü ücretsiz bir uygulama olmasına rağmen, tamamen kötü amaçlı yazılım ve virüslerden arındırılmıştır.

Lock-A-Folder

Geliştiricinin, ürünü güncellememesine rağmen, yine de Lock-A-Folder uygulamasını arşivden ücretsiz olarak indirme seçeneğiniz vardır. Küçük bir disk alanı kaplayan ve PC'nizde veya dizüstü bilgisayarınızdaki herhangi bir özel klasörü kilitlemenize veya gizlemenize yardımcı olan kullanıcı dostu bir yazılımdır. Bu işlem, diğer kullanıcıların dosyalarınıza erişmesini engeller ve verilerinizi görünmez yapar.

Gizlemek veya kilitlemek istediğiniz klasörü seçmek için bir ana şifre oluşturmanız gerekir. Onları görünmez yapmak için seçeneğe tıklamanız yeterlidir. Şifreyi tekrar girebilir ve kilidini açmak için istediğiniz klasörü seçebilirsiniz.
Uygulamayı kaldırmanız gerektiğinde, ana parolayı girmeniz gerekir; bu, yokluğunda kimsenin parola olmadan aracı kaldıramayacağı anlamına gelir.

Safehouse Explore

Ücretsiz bir şifreleme yazılımı olan Safehouse Explore, verilerinizin gizliliğini korumaya alarak şifrelerinizi korumanıza yardımcı olur. Verilerinizi, gözetmenlerden veya erişimi olmayan diğer kişilerden etkili bir şekilde korur. Verilerinizi dış dünyadan tamamen izole etmek için şifreler ve maksimum 256 bitlik güçlü şifreleme sunar.

Fotoğraflar, videolar, hassas dosyalar ve e-tablolardan her türlü dosyaya, verilerinizi tamamen korur ve gizler. Ayrıca USB ve CD sürücülerinizde, bellek kartlarınızda, iPod'larınızda ve hatta ağ sunucularınızda bulunan verileri de koruyabilir. Dosyalarınıza sadece parolayı girdiğinizde, harici güçlerden de güvenli kılmanıza izin verir.

Easy File Locker

Easy File Locker, kullanıcı dostu ve hafif bir ücretsiz bir yazılımdır. Windows işletim sistemi için mükemmel olan bu araç, dosyalarınızın ve klasörlerinizin kaybolmasını veya çalınmasını önlemeye yardımcı olur. Verilerinize diğer kullanıcılardan güvenli bir şekilde koruma sağlar ve bilgileri görüntülemek, açmak, okumak, değiştirmek veya kaldırmak, klasörleri kopyalamak ve hatta taşımak için engeller. Dosya veya klasörler, başka herhangi bir kullanıcı veya casus programı tarafından görülmekten tamamen gizlenmiştir.
Easy File Locker özel dosya ve klasörleri bilgisayarınızda korumak için geliştirilmiştir. En iyi bölüm, sisteminizin hızını yavaşlatmaması, korunan klasörlerinizdeki herhangi bir veriyi değiştirmemesi veya zarar vermemesidir.

Folder Guard

Özel dosyalarınızı ve klasörlerinizi dış kullanıcılardan gizlemeye karar verdiyseniz, program verilerinizi kilitler, kontrol paneline erişimi sınırlar, sistemdeki dosyaları yok etmekten ve farklı Windows kaynaklarına dosya, program ve klasörlere erişimi kontrol etmeye karar verdiyseniz, Folder Guard sizin için doğru seçimdir.

Hangi dosya türüne erişimi kısıtladığınızı belirtebilirsiniz, aynı zamanda diğer kullanıcılar veya virüsler için klasör koruması ile “salt okunur” dosyaları oluşturmak ve zarar veya verilerinizi değiştirme riskine karşı bunları kısıtlayabilirsiniz.

Bu çok az bir yer kaplar ve özel verilerinizi koruyan hafif bir uygulamadır. Dahası, son derece kullanıcı dostu bir arayüz ile, tüm süreci kullanıcı için süper kolay hale getirir.

Private Folder

Private Folder ile, özel klasörlerinizi bir şifre kullanarak etkili bir şekilde gizleyebilir veya kilitleyebilirsiniz.
Gizlenen herhangi bir klasöre, yalnızca dosyayı gizleyen ve bir yapılandırma aracı kullanarak klasöre girebilen kişiler erişilebilir. Kilitli klasörler sadece Private Folder konfigürasyon yazılımı ile açılabilir, bilinmeyen kullanıcılar tarafından erişilemez.

Klasör gizle seçeneği ile birleştiğinde, klasörü tamamen gizleyecek sağlam bir koruma oluşturur. Bu modda bir dosya bulmaya çalışırsanız, “erişim engellendi” yazan normal mesaj yerine “pencereler bulunamıyor” gibi bir geri bildirim ile gelecektir.

Ayrıca, sadece doğru şifreyi girerseniz gizli dosyalara erişebilirsiniz. Ayrıca, kilit, yanlışlıkla iki dakikadan uzun bir süredir klasörün kilidini bıraktığınızda kendini otomatik olarak sıfırlar. Private Folder'ın benzersiz özelliklerinden bazıları, klasörün adı veya kök dizini değiştirildiğinde, kurallar dosyaların kilitli kaldığı ve gizlendiği sırada otomatik olarak ince ayar yapmasıdır.
Dosyaları ve klasörleri kilitlemek için bir sınırlama yoktur.

Free Hide Folder

Adından da anlaşılacağı gibi, Free Hide Folder özel klasörlerin listesini gizlemenize yardımcı olan ücretsiz bir yazılımdır.
Hassas verilerinizin dış kullanıcılar tarafından erişilmesini önlerken, kişisel dosyalarınızın varlığından da haberdar olmayacak ve bu sayede kazara bile olsa onları göremeyecektir.

Yazılım, herhangi bir zamanda değiştirilebilen veya silinebilen klasörlerinize şifre koruması sağlar.
Free Hide Folder sadece birkaç fare tıklaması ile çalışır, kullanımı kolaydır. Aracı açın, gizlemek istediğiniz klasörü bulun, seçin ve son olarak özel klasörlerinizi gizlemek için “Klasörü Gizle” yazan seçeneği tıklatın.

Klasörler sahibi tarafından açılmadıkça, tamamen gizli kalır.
Programı çalıştırırken klasörler şifre korumalıdır ve dosya sisteminde herhangi bir değişiklik yapılmasını gerektirmez. Herhangi bir virüs, reklam veya casus yazılımdan tamamen arınmış olan Free Hide Folder ile sınırsız sayıda dosyayı gizleyebilirsiniz.

Instant Lock

Instant Lock ile veri yığınlarınızın saniyeler içinde kilitlenip korunacağından emin olabilirsiniz. Verilerinizi kilitleyebileceğiniz pek çok yol vardır; bu, uygulamanın içindeki ekle düğmesini kullanarak klasörü sürükleyip bırakabilir, sadece “D: Yeni Klasör” gibi komut satırını girerek veya istenen klasöre sağ tuşla tıklayarak ve “Kilitle” seçeneğini seçerek klasörü uygulama linkine sürükleyin.

Instant Lock, dizüstü bilgisayarınız çalınmış olsa bile dosya ve klasörlerinize erişilmemesini sağlar ve kimse (şifreyi kullanarak bunu yapabilecekler dışında) aracı kaldıramaz. En iyi yanı, veriler yanlışlıkla veya bir kişi tarafından silinse bile, uygulamayı aynı şifreyle tekrar yükleyebilir ve klasörlerinizi geri alabilirsiniz!

USB sürücülerinizi, CD / DVD sürücülerinizi de koruyabilirsiniz. Üstelik, aynı zamanda ScanDisk'i çaba harcamadan birleştirmenize de olanak tanıyor, ancak eylemi gerçekleştirmeden önce tüm klasörlerin kilidini açmayı ve kilitli klasörlerinizi yedeklemeyi unutmayın.

 • İndir: http://instantlock.net/
 • Fiyat: Ücretsiz
 • Uyumluluk: Windows 95/98 / ME / NT / 2000 / XP / Vista / 2003/2008/2012, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10; hem 32 bit hem de 64 bit sürümleri için.

SecretFolder

SecretFolder, özel klasörlerinizi bir parola ile korumak için oluşturulan ücretsiz bir yazılımdır. Arayüz ilkel olsa da, son derece kullanıcı dostu ve basittir. Klasör SecretFolder ile korunduktan sonra Dosya Gezgini'nde görünmez. Buradaki en iyi bölüm, kullanıcıların benzersiz bir özellik kılan Komut İstemi aracılığıyla bu korumalı klasörlere erişemeyecek olmasıdır.

Birisi programı kaldırmak istediğinde bile, eylemi gerçekleştirmek için şifreyi girmesi gerekir.
Bu aynı zamanda hiçbir yabancı bilgisayarın korunan klasörüne şifreniz olmadan erişemeyeceği, şifresini kaldıramayacağı veya şifreyi sıfırlayamayacağı anlamına gelir ve bu da onu son derece güvenli bir seçenek haline getirir.

Herhangi bir boyutta sınırsız dosya veya klasörleri koruyabilir ve SecretFolder tarafından desteklenen dosya sistemleri FAT, FAT32, exFAT ve NTFS'dir. Ekle klasörüne yapıştırarak veya gizlemek için klasörleri ekleyebilir veya istediğiniz klasörü uygulama penceresine sürükleyip bırakabilirsiniz. Eğer klasörü açmak istiyorsanız, aracı açmanız gerekiyorsa, şifreyi girin ve ardından Kilit açma seçeneğini tıklayın. Tercihler bölümünün altındaki dili ve şifreyi değiştirme seçeneğiniz vardır.

HiddenDIR

HiddenDIR, yalnızca ücretsiz olarak değil, aynı zamanda özel klasörlerinizi birkaç tıklamayla gizleyerek gizliliğinizi de koruyan harika bir diğer araçtır. Gizlendikten sonra, klasörler diğer kullanıcılar tarafından görülmez ve herkes tarafından erişilemez. Yazılım tarafından dikkatle gizlenen klasörler, yalnızca dizinin veya kaydedildiği USB sürücüsünün şifresine sahipseniz görünür olacaktır.

Klasörü gizlemek ve görünmez yapmak için “Gizle” düğmesini tıklamanız yeterlidir.
Klasörü göstermek ve istenen klasörleri seçerek görünür hale getirmek ve “gösterilecek seçin” seçeneğini işaretleyin. Her şeyden önce, uygulamayı açmak istediğinizde girmeniz istenecek bir şifre belirlemeniz gerekir.

File & Folder Protector

File & Folder Protector, hassas verilerinizi sağlam bir parola koruması seçeneği ile korumanıza yardımcı olan bir başka ücretsiz klasör güvenlik yazılımıdır. Bu adım, dışarıda herhangi birinin sahibi dışındaki dosyalara erişmesine izin vermez.
Ana panodan korumayı aktif hale getirebilir ve kilitlenmesini istediğiniz klasörleri seçebilirsiniz. Koruma yordamını başlatabilmeniz için bir defada birden çok öğe seçmenize izin verir. Artık özelleştirilebilir güçlü bir şifre oluşturmanız gerekiyor, böylece istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz.
Veriler korunduktan sonra, sahibi dışında hiç kimse kilitli verilere Windows'tan veya MS-DOS arama seçeneğinden erişemez.

Protect Folder

Protect Folder, bilgisayarınızın alanlarında çok fazla yer kaplamayan, küçük ve hafif bir yazılımdır. Kişisel klasörlerinizin korunmasına yardımcı olur ve hassas dosyalarınızı, klasörlerinizi ve diğer taşınabilir cihazlarınızı, yalnızca kısayol tuşları ile tekrar açılabilen güçlü bir şifreyle şifreler. ZIP arşiv güvenliğini kullanmayı tercih ederseniz, o zaman yerine Protect Folder deneyin.

Bu uygulama hızlı bir şekilde kurulabilir ve kaldırılabilir ve ayrıca zaman bittiğinde dizini otomatik olarak kilitleme özelliğine de sahiptir. Diğer özellikleri arasında, dosyaları ve klasörleri korunan dizine yönlendiren tesis ve sağlam koruma sağlama yeteneği.

Protect Folder ayrıca temiz ve hafif ağırlıklı bir pano ile birlikte gelir ve çıkarılabilir sürücülerden ve dizinlerinden herhangi birinin korunmasına da yardımcı olur.

Folder protection

Kaka Folder Protection, hassas verilerinizi şifre kilitleme yoluyla koruyan, kompakt ve taşınabilir bir yazılımdır. Özel dosya ve klasörleriniz mevcut 256 bit AES şifreleme teknolojisi ile güvenceye alınmıştır. En iyi yanı, genellikle iş istasyonunuzu bile yüklemeden aracı doğrudan açabilmenizdir.

“Lockdir.exe” komutunu bir sürücüye veya klasöre kopyalayabilir ve sadece bir şifre ile klasörü kilitlemek için kullanabilirsiniz.

Önemli dosyalarınızı ve klasörlerinizi dış müdahalelerden ve erişimden birkaç tıklamayla koruyabilir ve verilerinizin kurcalanmasını veya silinmesini önleyebilirsiniz. Folder Protection ayrıca harici sabit sürücüler, bellek kartları, USB sürücüler vb. gibi çıkarılabilir sürücülerinizi bir parola ile korur.

 • İndir: http://www.kakasoft.com/folder-protect/
 • Fiyat: 1.0 indir bedava
 • Uyumluluk: Windows 7 (32 bit ve 64 bit), Windows 8, Windows Vista (32 bit ve 64 bit), Windows XP (32 bit ve 64 bit), Windows 2003 / XP / 2000

Advanced Folder Encryption

Advanced Folder Encryption, Kakasoft tarafından özel dosyalarınızı kilitlemeye yardımcı olan başka bir tekliftir.
Klasörler ve sabit sürücüler sadece iki basit adımda kilitlenir. Klasörleri, 256 bit AES olan askeri standart şifrelemeyle anında kilitlemenizi sağlar. Bilgisayarınızdaki veya Dizüstü bilgisayarınızdaki hassas verileriniz için birinci sınıf güvenlik sağlayan son derece kullanıcı dostu bir programdır.

Korunacak dosya / klasörü sürükleyip bırakabileceğiniz son derece basit bir arayüz sunar. Daha sonra yeni bir şifre ayarlayabilir ve bir kez yaptıktan sonra korunan dosyalarınız veya klasörleriniz anında korumalı simgelere dönüşecektir. Klasörü bir kez daha sağ tıklayıp klasörleri korumak için “Şifrele” seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Ayrıca, Advanced Folder Encryption dosyaları parçalamak ve hatta silinemeyen herhangi bir dosyayı bilgisayarınızdan silmek için izin verir. Araç, Windows Gezgini ile doğrudan bütünleşir ve dosya ve klasörleri şifrelemeye, bunları görüntülemenize ve düzenlemeye ve hatta birkaç tıklamayla şifrelemeye yardımcı olur.

Lock and Hide Folder

Amacınız sadece klasörlerinizi gizlemek ve korumaksa Lock and Hide Folder sizin için doğru bahis olabilir. “Gizle” düğmesine tıkladığınızda seçilen dizinleri gizleyebilirsiniz. Bu araç, kategorideki diğerlerinden daha az özelliklere sahip olsa da, dizinlerinizi korumak istiyorsanız en iyi seçeneklerden biridir.

Hassas dosyalarınızı, diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmeyecek ve erişilemeyecek şekilde gizler.
Gizli dosyalarınız, korunan bir kez mevcut belgelerinizdeki linklerle bile izlenemez. Ek güvenlik için, başka hiç kimsenin dosyalarınıza erişememesi için bir parola belirleyebilirsiniz. Bu uygulama, diğer kullanıcılara görünmez kılan gizli modda da çalışabilir.

Görünen gizli klasörleri etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kısayol tuşlarını da kullanabilirsiniz.
Lock and Hide Folder, 256 bit Blowfish Şifrelemesi üzerinde çalışır.

 • İndir: http://www.lock-folder.com/
 • Fiyat: 15 gün boyunca ücretsiz; Deneme süresinden sonra ücretli
 • Uyumluluk: Windows 10, Windows 8 / 8.1, Windows 7, Vista, Windows XP / 2000

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile