Ogznet.com
Windows için En İyi Ücretsiz Çevrimdışı Antivirüs Programları Paylaş:

Windows için En İyi Ücretsiz Çevrimdışı Antivirüs Programları

Windows için En İyi Ücretsiz Çevrimdışı Antivirüs Programları

İşte Windows için en iyi ücretsiz çevrimdışı antivirüs yazılımı listesi. Bu antivirüslerin çalışması için sürekli bir internet bağlantısına ihtiyacı yoktur. Ayrıca, tamamen taşınabilirler ve bu yazılımı, sisteminize yüklemeden flash sürücüden bile kullanabilirsiniz.

Bu yazılımların her biri kendi virüs tanımlama veritabanı ile donatılmıştır ve dolayısıyla düzgün çalışması için sürekli bir internet bağlantısına ihtiyaç duymaz. Bununla birlikte, virüs tanımlama veritabanını güncel tutmak için bu yazılımı düzenli olarak güncellemeniz gerekir.

Bu yazılım, bilgisayarınızı virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan, trojanlardan, solucanlardan, casus yazılımlardan korumanıza yardımcı olur. Çoğu yazılımda, tüm sistemi bir kerede veya belirli bir sürücü, klasör, dosya vb. taramak için seçenekler alırsınız. Taramadan sonra, her bir yazılım taranan dosyaların sayısı, algılanan tehditler, nötrleştirilmiş tehditler hakkında ayrıntılı bir rapor sunar. Ancak, gerçek zamanlı koruma, kimlik avı, vb. özellikler bu çevrimdışı antivirüslerde mevcut değildir. Taramadan sonra, çevrimdışı yazılımın çoğu tespit edilen virüsleri otomatik olarak bir Karantina alanına taşır. Karantinadan, algılanan tüm virüsleri kalıcı olarak silebilir veya tespit edilen dosyaları geri yükleyebilirsiniz. Her çevrimdışı antivirüs hakkında daha fazla bilgi edinmek için listeye göz atın.

Norton Power Eraser en popüler çevrimdışı antivirüs yazılımıdır çünkü derinlemesine tarama ile virüsleri temizlemeyi kolaylaştırır. Ayrıca, tarama sırasında bazı önemli dosyalar silinirse verileri geri yüklemenizi sağlar.

Norton Power Eraser

Norton Power Eraser
Norton Power Eraser, Windows için ücretsiz bir taşınabilir çevrimdışı antivirüs yazılımıdır. Bu yazılım, sisteminizi tehditlere karşı taramak veya korumak için internet gerektirmez. Ayrıca, bir flash sürücüde taşınabilir ve sisteme bağlayarak herhangi bir sistemi hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz. Bu yazılımın temel amacı, geleneksel antivirüs yazılımının algılayamadığı antivirüsleri derinlemesine gömmek ve algılamayı zorlaştırmaktır.

Bu virüsten koruma sistemini kullanarak, tüm sistemi, tüm gömülü virüsleri algılayacak ve silinen riskler için tara seçeneğini kullanarak tarayabilirsiniz. Bu risk taraması seçeneği, sistemi oldukça agresif bir şekilde tarar ve bazı önemli dosyaların silinmesine neden olabilir. Ancak, tarama sırasında kaybolan tüm verileri geri yüklemek için Önceki Düzeltme İptali seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bu çevrimdışı antivirüste, ayrıca, Reputation Scan (iyi, adil ve kötü gibi dosya veya klasörlerin saygınlığını kontrol etmek için), çoklu önyükleme taramasını gerçekleştirebileceğiniz çeşitli tarama seçenekleri de elde edersiniz (birden çok Windows ortamında çalışırken belirli bir Windows işletim sisteminde tarama yapmak için) ve System Scan (standart güç taraması yapmak için).
Bu yazılım ayrıca sistemin tüm istenmeyen programlarını bulmakta oldukça iyidir. İstenmeyen veya potansiyel olarak zararlı bir uygulama bulmak için istenmeyen uygulama taramasını gerçekleştirebilirsiniz.

Comodo Cleaning Essential

Comodo Cleaning Essential
Comodo Cleaning Essential, Windows için bir başka ücretsiz çevrimdışı antivirüs yazılımıdır.
Ayrıca tamamen taşınabilir bir antivirüsdür ve bunu usb sürücülerinden ve diğer taşınabilir depolama cihazlarından kurulum yapmadan kullanabilirsiniz. Bir çevrimdışı antivirüs olduğundan, sisteminizi taramak için herhangi bir internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur. Bu ücretsiz antivirüs, çeşitli kötü amaçlı yazılım, virüs, rootkit vb. tehditlerde sistemi korumak için birçok yerleşik koruma özelliğine sahiptir:

 • Comodo Cloud Tarayıcılar: Bu özellik çeşitli bilinmeyen süreçler hakkında gerçek zamanlı güvenlik kararları sağlar.
 • Güvenilmeyen Süreçlerden Koruma: Otomatik olarak, tek bir tıklama ile sonlandırabileceğiniz bir uç noktasında çalışan güvenilmeyen tüm süreçleri tanımlar.
 • Adli seviye istatistikleri ve grafikleri: Hangi süreçleri azami kaynak kullandığını kolayca analiz edip kontrol edebileceğiniz çeşitli iç süreçler ve kaynak kullanımı hakkında ayrıntılı grafikler ve istatistikler sağlar.
 • Uç noktalar koruma: Sisteminize ağ uç noktaları üzerinden girebilecek tehditlerden tam koruma sağlar.
 • Killswitch: Güvenilmeyen süreçleri son derece yüksek bir doğrulukla yalıtmak veya sonlandırmak için Comodo’nun beyaz liste veritabanını kullanır.

Bu yazılımda sistemi manuel olarak da tarayabilirsiniz. Bunu yapmak için Akıllı Tarama, Tam Tarama ve Özel Tarama adlı üç mevcut tarama yönteminden birini kullanmanız gerekir. Akıllı tarama, sistemin virüs tarafından saldırıya uğraması en muhtemel olan alanlarını tarar. Tam Tarama'da, bu yazılım virüsleri bulmak için sistemin her dosyasını ve klasörünü tarar. Özel Tarama seçeneği, taramak istediğiniz sistemin hangi bölümünü manuel olarak seçmenizi sağlar.

McAfee Stinger

McAfee Stinger
McAfee Stinger, Windows için bir başka ücretsiz taşınabilir ve çevrimdışı antivirüs yazılımıdır. Bu çevrimdışı antivirüs sayesinde, kötü amaçlı yazılımları, rootkit'leri, virüsleri bulmak ve kaldırmak için sisteminizi tarayabilirsiniz. Ancak, tam bir virüs koruması sağlamaz ve sistemi korumak için genellikle diğer antivirüs yazılımlarıyla birlikte kullanılır. Tehdit Listesi menüsünden görüntüleyebileceğiniz belirli bir tehdit listesi için sistemi tarar.

Sistemi virüs taraması yapmak için Tara düğmesine basmanız gerekir. Tarama yöntemi temel olarak, kötü amaçlı yazılım ve diğer enfeksiyonları içerdiği bilinen alanları hedefler. Yine de, tarama davranışını Ayarlar Menüsünden özelleştirebilirsiniz.
Ayarlar menüsü aracılığıyla, tarama hedefleri (kayıt defteri, rootkit'ler, önyükleme sektörü, vb.), Tarama seçenekleri (iştirakler, iç arşivler ve rapor uygulamaları) ve GTI duyarlılığı olarak adlandırılan dört tarama parametresini tehdit algılama (onarım, rapor ve yeniden adlandırma) üzerinde değiştirebilirsiniz. 

Bu çevrimdışı antivirüste, tehdit algılama ayarlarını, tehditleri taramanın tamamlanmasından sonra karantinaya almak isteyip istemediğinizi belirlemek, onarmak veya taşımak isteyip istemediğinizi belirtmek için değiştirebilirsiniz. Karantinaya taşınmayı seçerseniz, tarama sırasında silinecek tüm verileri geri yükleme seçeneğiniz vardır.

Dr.Web CureIt!

Dr.Web CureIt!
Dr.Web CureIt! Windows için bir sonraki ücretsiz çevrimdışı antivirüs yazılımı. Ayrıca taşınabilir ve hareket halindeyken kullanabilirsiniz.

Bu çevrimdışı antivirüs yazılımı, virüsleri, rootkit'leri, Truva atlarını, casus yazılımları vb. zararlı programları taramanıza ve silmenize yardımcı olur. Bununla birlikte, tüm sistemi bir defada veya sistemin seçilmiş bir bölümünde tarayabilirsiniz.
Taramayı tamamladıktan sonra, tespit edilen tüm virüsler otomatik olarak Karantinaya gider. Karantina Yöneticisine giderek, tespit edilen tüm virüsleri kalıcı olarak kaldırabilir veya silinen dosyaları geri yükleyebilirsiniz. Algılanan tüm kötü amaçlı yazılımların, virüslerin vs. taramadan hemen sonra silinmesini istiyorsanız, Cure Modunu etkinleştirmeniz gerekir. Ayrıca, ses uyarısı gibi tarama işlemlerinden sonra, taramadan sonra PC'yi kapatabilir vb. gibi ayarları ayarlayabilirsiniz. Bu ücretsiz yazılımın, taramadan önemli verileri hariç tutmanıza olanak tanıyan bir Dışlama olarak adlandırılan daha ilginç bir özelliği vardır.

ClamWin Ücretsiz Antivirüs

ClamWin Free Antivirus
ClamWin Free Antivirus, Windows için ücretsiz bir açık kaynaklı çevrimdışı antivirüs yazılımıdır. Bu antivirüs portableapps.com tarafından taşınabilir bir pakette paketlenmiştir. Diğer benzer yazılımlar gibi, internet bağlantısına gerek duymadan her türlü virüs ve casus yazılımı da tarayabilir ve kaldırabilir. İçinde, Sistemin tamamını veya sistemin seçilmiş bir bölümünü manuel olarak tarayabilirsiniz, ancak her türlü gerçek zamanlı koruma bunu sağlamaz. Bu yazılımın ana avantajı, Birincil Bellek (RAM) bile tarayabilmesi ve tespit edilen tüm enfeksiyonları buradan kaldırabilmesidir.

Bu yazılımın bazı önemli özelliklerine bir göz atalım:

 • Casus yazılımlar ve virüsler için daha yüksek tespit oranı.
 • Düzenli ve otomatik virüs veritabanı güncellemeleri.
 • Bağımsız virüs tarayıcı.
 • Tarama zamanlayıcısı.

Genel olarak, sisteminizi çeşitli zararlı programlardan korumak için oldukça kullanışlı ve güçlü bir çevrimdışı antivirüs yazılımıdır.

Spybot - Search & Destroy

Spybot - Search & Destroy

Spybot - Search & Destroy, Windows için başka bir çevrimdışı antivirüs yazılımıdır. Bu yazılımın temel amacı, olabildiğince çok sayıda kötü amaçlı yazılım ve casus yazılım bulmak ve kaldırmaktır. Ancak, kullanım parçalarını temizlemek ve kayıt sorunlarını gidermek için de kullanabilirsiniz. Bu yazılımın tarama yöntemi diğer çevrimdışı antivirüslerden biraz farklıdır, çünkü ilk önce sistemi bir Beyaz Liste oluşturmak için tarar. Bir Beyaz Liste temel olarak sisteminiz için güvenli olan sistem programlarının bir listesidir. Tüm beyaz listeye eklenmiş programlar, genel tarama süresini azaltan gelecek taramalardan muaf tutulur. Beyaz liste taramasından sonra, olası tüm kötü amaçlı programları bulmak için sistemin belirli bazı bölümlerini veya tümünü elle tarayabilirsiniz. Tespit edilen virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar, sistemi olumsuz olarak etkileyemeyecekleri yer olan Karantina Bölgesi'ne derhal taşınmaktadır. Ancak, Karantina menüsüne giderek, tespit edilen tüm virüsleri kalıcı olarak silebilirsiniz.
Bağışıklama, çeşitli antivirüs türlerinden PC'yi bağışıklamanıza izin veren bu antivirüsün bir başka yararlı özelliğidir. Bu seçenek temel olarak PC'yi casus yazılımlardan korumak için yerel tarayıcının çerez, kötü amaçlı yazılım yüklemeleri, ActiveX, kötü web siteleri vb. çeşitli ayarlarını değiştirir. Bu antivirüsün diğer bazı kullanışlı özellikleri güvenli parçalayıcı, sistem onarımı, rapor yaratıcısı, başlangıç ​​araçları vb.dir.

Emsisoft Emergency Kit

Emsisoft Emergency Kit

Emsisoft Emergency Kit, Windows için bir başka taşınabilir ve çevrimdışı antivirüs yazılımıdır. Bu yazılım temel olarak iki Emsisoft yazılımı, yani Acil Durum Seti Tarayıcı ve Komut Satırı Tarayıcı olan bir antivirüs programıdır.
Virüs algılama ve kaldırma yetenekleri açısından, bu yazılımların her ikisi de aynıdır. Bununla birlikte, Komut Satırı Tarayıcı'sı yokken Acil Durum Seti Tarayıcısı arayüze sahip olduğundan taramaları gerçekleştirmek için tamamen farklı yaklaşımlar kullanırlar. Komut tarayıcısını çalıştırmak için konsolu kullanmanız gerekir.

Bu Emsisoft yazılımının her ikisine de bir bakalım:

Emsisoft Acil Durum Seti Tarayıcısında, hızlı tarama, kötü amaçlı yazılım taraması ve özel tarama gerçekleştirmek için GUI'sini kullanabilirsiniz. Tarama işlemi tamamlandığında, bu yazılım, tespit edilen tüm enfeksiyonları, kalıcı olarak enfeksiyonları silebileceğiniz Karantinaya taşır. Ayrıca, Günlük Sekmesine giderek görüntüleyebileceğiniz algılanan virüslerin kaydını tutar.

Emsisoft Commandline Scanner'ı kullanarak sistemi taramak için önce onu başlatın ve a2cmd.exe komutunu yazın. Komutu girdikten sonra, bu yazılımı kullanmak için tüm önemli komutları ve parametreleri açıklayan konsolda bir yardım sayfası açılacaktır.
Mevcut komutları kullanarak, sisteminizi virüsler, rootkit'ler vb. iin tarayabilirsiniz. Taramadan sonra, tespit edilen tehditleri Emsisoft Emergency Kit gibi Karantinaya da taşır.

Genel olarak, tamamen bir çevrimdışı antivirüs yazılımıdır çünkü bir sistemi tehditlerden taramak ve korumak için iki farklı yöntem sunar.

Yorumlar (1)
 • avatar
  Oğuz

  Yanıltıcı ve yanlış bilgi! Norton Power Eraser, kesinlikle internetsiz çalışmıyor! İnternetiniz yoksa hiçbir şekilde tarama yapamıyorsunuz! Bunu, 09.03.2021 tarihi itibarıyla denedim. Bu yazının yazıldığı tarihte de çevrimdışı çalışıyor olacağına ihtimal vermiyorum. Bu yanıltıcı bilgiyi düzeltmenizi istiyorum.

Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!