Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleyiciler

Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleyiciler

Ücretsiz video editörleri, hem kapasite hem de düzenleme kapsamındaki alternatif ücretli programlara ciddi rakipler haline gelmiştir. Bununla birlikte, seçim biraz sınırlı kalmaktadır. Windows için mevcut olan en iyi ücretsiz video editörlerini sunuyoruz.

Video, günlük yaşamın ortak bir parçası haline geldi. İnsanlar akıllı telefonlarında video çeker, YouTube üzerinden yükler ve Facebook'ta paylaşır.

Unutmayın: Aşağıdaki yazılım sadece bilgi birikiminiz kadar etkilidir ve hiçbiri anında sezgisel değildir. Ancak, online olarak bulabileceğiniz ücretli yazılım işlevlerine yakındırlar.

1. Lightworks

Daha ciddi bir editör arıyorsanız, Lightworks'e bir göz atın. Bu araç, 1989'dan beridir ve Pulp Fiction ve Braveheart gibi muhtemelen keyifle izlediğiniz birçok profesyonel filmi düzenlemek için kullanılmıştır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu profesyonel kalitede editör profesyonel düzeyde bir öğrenme eğrisi ile birlikte gelir. Bu, doğrusal olmayan bir editördür, yani basit bir A-to-B video zaman çizelgesine dayanmamaktadır. Bu gelişmiş düzenlemeleri kolaylaştırır, ancak yeni başlayanlar için zordur. Tonlarca efekt ve çok kameralı düzenleme ekleyin. Bununla birlikte diğer ücretsiz editörlerin çoğundan daha yüksek kalitede videolar oluşturabileceksiniz.

Lightworks v14.0'ın piyasaya sürülmesiyle, tüm video reklam paketini oluşturduk, böylece herkes kalabalığın arasından sıyrılarak video çekebiliyor. Sosyal medya, YouTube veya 4K film projesi için video çekmeniz gerekip gerekmediği Lightworks, her şeyi mümkün kılıyor! 

Kullanıcılara video düzenleme yazılımlarından istedikleri tüm temel bilgileri sunmanın yanı sıra, Lightworks ayrıca temel efektler, başlıklar, geçişler ve renk düzeltme gibi birkaç özellik de sunmaktadır. İster amatör ister biraz daha tecrübeli olun, Lightworks video düzenleme ihtiyaçlarınızı kesinlikle karşılayacaktır.

Ne yazık ki, ücretsiz sürümü birkaç uyarı ile geliyor, en sorunlu 1080p çıkış eksikliği. Ücretsiz kullanıcılar sadece 720p çıkış yapabilir, bu da büyük bir sorun olabilir. Bu sizi rahatsız etmiyorsa, Lightworks web sitesi üzerinden resmen kayıt gerekecek sürenin sonunda yedi gün süreyle erişmesine izin verecektir. Tüm bunları kayıt olarak bugün yapabilirsiniz.

2. HitFilm Express

HitFilm, ana sayfasının “bugüne kadarki en güçlü, ÜCRETSİZ düzenleme ve VFX yazılımı” olduğunu belirterek, sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Birincisi, yazılım doğrudan kendi web sayfasından seçebileceğiniz çok güzel örneklere sahiptir.

Kliplerinizi ve iş akışınızı düzenlemek için harika bir arayüz sağlamanın yanı sıra, varsayılan olarak sayısız ücretsiz video öğreticisi ve görsel efekt olanağı sunar.

UI'sı aynı zamanda daha çok ücretli video düzenleme yazılımını hatırlatır, böylece pencere içinde yapabileceğiniz ve oluşturabileceğiniz şeylerde sınırlı değilsiniz.

Ayrıca HitFilm Express'in kullanıcılara yeni özellikler ve güncellemeler sunmak için sürekli güncellendiğini söylemeye gerek yok.

Yazılımı indirmeden önce sosyal medya aracılığıyla kayıt olmanız ve paylaşmanız gerekecek, ancak bu yazılımın ne kadar harika olduğu sorusu küçük bir iyiliktir!

3. DaVinci Resolve

DaVinci Resolve, ücretsiz, profesyonel bir video düzenleyicisine olabildiğince yakındır. Unutmayın, bunun anlamı başka bir profesyonel video editörü olarak öğrenecek kadar pratik, zaman ve özveri gerektirir. Bununla birlikte, yazılıma bir kez karar verdikten sonra, başka bir video düzenleyicisine asla ihtiyacınız olmayacaktır.

DaVinci Resolve'un sizin için yapabileceği pek bir şey yok. Fakat en iyi yaptığı şey renk sınıflandırmasıdır.

Tek bir uygulamada, düzenleme, renk düzeltme ve profesyonel ses post prodüksiyonu için devrim niteliğinde yeni araçlar!

Aynı zamanda SD, HD ve Ultra HD çıkışlarına izin verir, yani tek bir yazılıma dönüştürebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve pseudo-studio prodüksiyonları oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Stüdyo versiyonları, elbette, gerçek profesyonel üretim ayarları için tasarlanacak olsa da, alternatif lite versiyonu, herhangi bir yeni başlayanı tatmin edecek kadar fazla işlevsellik sağlayacaktır.

HitFilm Express'e benzer şekilde, indirmek için web sitesine kayıt olmanız gerekir.

4. Shotcut

Göreceli olarak, Shotcut amatör video editörü veya bir araya getirmek veya mantıklı bir son ürün oluşturmak için kısa klipleri düzenlemek isteyen biri için tasarlanmıştır. Klipleri sürükleyip bırakmak ve geçişleri keserek ve ekleyerek bunları düzenlemek kadar kolay.

Büyük, profesyonel kalitede bir video düzenleyicisine ihtiyacınız yoksa, geçişlerle kısa klipleri bir araya getirmek istiyorsanız, bu program tam size göre. Daha da iyisi, küçük veri boyutu, tüm PC özelliklerinin kullanıcıları yazılımı kullanmasına izin veriyor. Shotcut'u kullanmak için ultra karmaşık bir PC'ye ihtiyacınız olmayacak ve bazen fark yaratabilirsiniz.

Çok sayıda özellik ile harika, ama belirli amaçlar için, dağınıklığı sınırlayabilirler. Shotcut ile, ihtiyacınız olan her şey önünüzde belirlenir. Basit amaçlar için basit bir video düzenleyiciye ihtiyacınız varsa, daha fazla kendinizi düşünmeyin.

5. Avidemux

Avidemux, Linux ve Mac OS X için de ücretsiz, açık kaynaklı bir video editörüdür.

Yazılım birkaç yıl önce yayınlandı ve bu makalenin yayınlanmasından önceki ayın en son gelişiyle birlikte sürekli olarak güncellendi.

Bu program Lightworks gibi çok ciddi yazılımlar ile Windows Movie Maker gibi temel bir video düzenleyici arasında bir yarım adımı temsil eder. Bu, doğrusal olmayan düzenlemeyi destekler, altyazı ekleyebilir ve yazılımın dosya biçimi, kullanıcıların bir projeyle ilişkilendirilmiş tüm ayarları kaydetmesini sağlar ve daha sonra başka bir projeye yeniden uygulayabilirsiniz. Komut dosyası, GUI aracılığıyla veya doğrudan bir komut satırı üzerinden kullanılabilir. Neredeyse tüm büyük video ve ses formatları giriş için desteklenir ve çoğu WMV ve QuickTime bulunmasa da çıktı için desteklenir.

Avidemux'u, geliştiricinin web sitesinden alıp, bir wiki'ye ve yazılım hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacak forumlara bağlantı içeren bir siteden ulaşabilirsiniz.

6. VSDC Free Video Editor (VSDC Bedava Video Düzenleyici)

Bu editör profesyonel fiyat etiketi ödemek zorunda kalmadan yarı profesyonel bir seçenek isteyen insanlar için başka bir seçimdir. Doğrusal olmayan bir editör olan VSDC, gelişmiş düzenleme tekniklerine izin verir. Yazılım ayrıca renk düzeltme, bulanıklık azaltma ve ses düzeltme gibi çok çeşitli video ve ses efektlerini de destekler.

7. Blender

Blender, farklı bir video editörü türü. 2B'den ziyade 3B düzenleme için. Buna rağmen Blender'dan bahsetmemek, bu özgür yazılıma ne kadar 3D video düzenleme işlevi yüklendiğinden dolayı ciddi bir hata olacaktır.

Tek bir programda tam bir eğitim. Blender'a ilk girdiğinizde size biraz karmaşık bir kullanıcı arayüzü verilecek. Blender, tipik video düzenleme yazılımı değildir: Yukarıdaki gibi bir karışık gerçeklik kısa filmi oluşturma olasılığının yanı sıra, 3D animasyonlar oluşturabilir, düzenleyebilir, canlandırabilir ve ışık tutabilirsiniz.

Blender ile programı öğrenmek çok zaman alabilir. Sonuçta, kırpıp düzenleyebileceğiniz birkaç klip ile başlamıyorsunuz. Programı ilk açtığınızda, öğrenmeniz beklendiğinde çok az şey verilir.

Neyse ki, Blender ile yalnız değilsin. Blender topluluğu muazzam, yetenekli ve yeni başlayanlara bu fantastik yazılım parçasında ustalaşmaya nasıl başlayacaklarını öğretmek için ders saatlerinde tamamen boş zamanlarında saatlerce çalışma yapmaya isteklidir.

Bu, resmi Blender Youtube kanalını içerir, sadece kullanıcılar için dersler değil saatlerce süren görüşmeler ve sunumlar da sağlar.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 600 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleyiciler konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleyiciler ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows için En İyi Ücretsiz Video Düzenleyiciler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "