Windows, Linux, ve OS X için En İyi Hack Araçları 2018

Windows, Linux, ve OS X için En İyi Hack Araçları 2018

Hack ve güvenlik araçları nihai listesi. Sektör incelemelerine, geri bildirimlerinize ve deneyimlere dayanarak 2018'in en iyi bilgisayar korsanlığı araçlarının yararlı bir listesini hazırladık. Bu liste size, port tarayıcıları, web güvenlik açığı tarayıcıları, şifre kırıcıları, trafik analizi ve sosyal mühendislik araçlarını içeren, hack amaçlı kullanılan en iyi yazılımlar hakkında bilgi verecektir.

En iyi bilgisayar korsanlığı yazılımları listesini en iyi özellikleriyle ve indirme linkleriyle derledik. Bunları okuyun, bunları nasıl kullanacağınızı öğrenin ve bu listeyi daha iyi hale getirmek için yorumlarınızı paylaşın.

Önemli Hatırlatma: Ogznet bu makaleyi yalnızca eğitim amaçlı yayınlıyor ve kötü amaçlı kullanımı desteklemediğini belirtmek istiyoruz. Her ne kadar bu araçlar yasa dışı işler için kullanılabilir olsalar da, böyle bir yolun büyük cezalar gerektiren suçlar anlamına geldiğini lütfen aklınızdan çıkartmayın...

Windows, Linux ve Mac için En İyi 12 Hack Araçları

1. Metasploit | Hack araçlarının en iyi koleksiyonu

Metasploit'i bir hack araçları koleksiyonu olarak aramak yerine, kendi özel araçlarınızı oluşturmak için kullanabileceğiniz bir altyapı olarak adlandırılabilir. Bu ücretsiz araç, farklı platformlardaki güvenlik açıklarını bulmanızı sağlayan en popüler siber güvenlik aracıdır. Metasploit, sisteminizdeki zayıflıkları ortaya çıkarmanıza yardımcı olan 200.000'den fazla kullanıcı ve katkıda bulunanlar tarafından desteklenmektedir.

2018'in en iyi hack aracı paketi, sizi zayıf noktalardan bahsetmek ve onları bulmak için gerçek dünya saldırılarını simüle etmenizi sağlar. Bir sızma testi cihazı olarak, bu güvenlik açığı, en İyileştirme raporları kullanılarak Nexpose kapalı döngü entegrasyonu ile güvenlik açıklarını işaret eder. Açık kaynak Metasploit çerçevesini kullanarak, kullanıcılar kendi araçlarını oluşturabilir ve bu çok amaçlı korsan araçlarından en iyi şekilde faydalanabilirler.

Desteklenen platformlar ve indir:
Metasploit, Windows, Linux ve OS X dahil olmak üzere tüm büyük platformlar için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi edinin ve Metasploit'i indirin

2. Acunetix WVS | Güvenlik Açığı Tarayıcısı

Acunetix, bir web sitesinin kusurları tarayan ve tespit eden bir web güvenlik açığı tarayıcısıdır (WVS). Bu çok iş parçacıklı araç bir web sitesini tarar ve kötü amaçlı Cross-site Scripting, SQL injection ve diğer güvenlik açıklarını bulur. Bu hızlı ve kullanımı kolay araç, WordPress.ethical-hacking-course-square-ad'daki 1200'den fazla güvenlik açığından WordPress web sitelerini tarar.

Acunetix, kullanıcıların web sitelerinin parola korumalı alanlarına erişmesini sağlayan bir Oturum Sırası Kaydedicisi ile birlikte gelir. Bu araçta kullanılan yeni AcuSensor teknolojisi, yanlış pozitif oranı azaltmanıza olanak tanır. Bu tür özellikler Acunetix WVS'yi 2018'de kontrol etmeniz gereken bir araç haline getirdi.

Desteklenen platformlar ve indir:
Acunetix, Windows XP ve üstü için kullanılabilir.

Daha fazlasını okuyun ve Acunetix'i indirin

3. Nmap | Port tarama aracı

Ağ Eşleştiricisi olarak da bilinen Nmap, bir bağlantı noktası tarayıcı aracının kategorisine girer. Bu ücretsiz ve açık kaynak hack aracı, verimli ağ keşif ve güvenlik denetimi sağlayan en popüler port tarama aracıdır. Geniş bir hizmet yelpazesinde kullanılan Nmap, bir ağda bulunan ana bilgisayarları, hizmetleri, ana bilgisayarların kullandığı işletim sistemlerini, kullanılan güvenlik duvarının türünü ve diğer bilgileri belirlemek için ham IP paketleri kullanır.

Geçtiğimiz yıl Nmap, yıl ödüllerinin çoklu güvenlik ürünlerini kazandı ve The Matrix Reloaded, Die Hard 4 ve diğerleri de dahil olmak üzere birçok filmde yer aldı. Komut satırı mevcut olan Nmap çalıştırılabilir, gelişmiş bir GUI avatarında da gelir.

Desteklenen platformlar ve indir:
Nmap, Windows, Linux ve OS X dahil olmak üzere tüm büyük platformlar için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi edinin ve Nmap'i indirin

4. Wireshark | Paket analizörü

Wireshark, bir ağ içindeki güvenlik açığını keşfedip güvenlik duvarı kural kümelerini inceleyen iyi bilinen bir paket oluşturma aracıdır. Ağları analiz etmek ve yüzlerce protokolün derinlemesine taranması için binlerce güvenlik uzmanı tarafından kullanılır. Wireshark, Ethernet, IEEE 802.11, PPP / HDLC, ATM, Bluetooth, USB, Token Ring, Frame Relay, FDDI ve diğerlerinden canlı verileri okumanıza yardımcı olur.

Bu ücretsiz ve açık kaynak aracı orijinal olarak Ethereal olarak adlandırıldı. Wireshark ayrıca TShark adlı bir komut satırı sürümünde geliyor.

Desteklenen platformlar ve indir:
Bu GTK + tabanlı ağ protokolü analizörü Linux, Windows ve OS X üzerinde kolaylıkla çalışır.

Daha fazlasını buradan oku ve Wireshark indir

5. oclHashcat | Şifre kırma

Şifre kırma günlük olarak yaptığınız bir şey ise, ücretsiz şifre kırma aracı Hashcat yazılımını duymuş olabilirsiniz. Hashcat CPU tabanlı bir şifre kırma aracı iken, oclHashcat GPU'nuzun gücünü kullanan gelişmiş sürümüdür.

oclHashcat, dünyanın ilk ve tek GPGPU tabanlı motoruyla dünyanın en hızlı şifre kırma aracını getiriyor. Bu aracı kullanmak için NVIDIA kullanıcıları ForceWare 346.59 veya daha yenisini gerektirir ve AMD kullanıcıları Catalyst 15.7 veya sonraki sürümünü gerektirir.

Bu araç, hack için aşağıdaki saldırı modlarını kullanır:

  • Straight
  • Combination
  • Brute-force
  • Hybrid dictionary + mask
  • Hybrid mask + dictionary

Diğer bir önemli özellikten bahseden oclHashcat, MIT lisansı altında, ortak Linux dağıtımlarının kolay entegrasyonuna veya paketlenmesine olanak veren açık kaynaklı bir araçtır.

Desteklenen platformlar ve indir:
Bu kullanışlı şifre kırma aracı Linux, OSX ve Windows için farklı sürümlerde indirilebilir.

Daha fazla bilgi edinin ve oclHashcat'i indirin

6. Nessus | Güvenlik Açığı Tarayıcısı

2018'in en iyi ücretsiz güvenlik aracı, bir istemci-sunucu çerçevesinin yardımıyla çalışır. Tenable Network Security tarafından geliştirilen araç, sahip olduğumuz en popüler savunmasız tarayıcılardan biridir. Nessus, farklı kullanıcı tiplerine farklı amaçlar sunmaktadır - Nessus Home, Nessus Professional, Nessus Manager ve Nessus Cloud.

Nessus kullanarak, uzaktan erişim hatası algılama, yanlış yapılandırma uyarısı, TCP / IP yığınına karşı hizmet reddi, PCI DSS denetimlerinin hazırlanması, kötü amaçlı yazılım tespiti, hassas veri aramaları vb. içeren birden fazla güvenlik açığı türünü tarayabilir. Sözlük saldırısı başlatmak için, Nessus ayrıca popüler bir araç Hydra harici olarak arayabilir.

Yukarıda belirtilen temel işlevselliklerin dışında, Nessus, IPv4, IPv6 ve karma ağlarda birden çok ağı taramak için kullanılabilir. Zamanlanmış taramayı seçtiğiniz saatte çalışacak şekilde ayarlayabilir ve daha önce taranan ana bilgisayarların tümünü veya bir alt kümesini seçici ana bilgisayarı yeniden taramayı kullanarak yeniden tarayabilirsiniz.

Desteklenen platformlar ve indir:
Nessus, Windows 7 ve 8, Mac OS X ve Debian, Ubuntu, Kali Linux gibi popüler Linux dağıtımları gibi çeşitli platformlar tarafından desteklenmektedir.

Daha fazla bilgi edinin ve Nessus'u indirin

7. Maltego | Adli tıp platformu

Maltego, etrafınızdaki siber tehditlerin bir resmini çizmek için titiz madencilik ve bilgi toplama hizmeti sunan açık kaynaklı bir adli tıp platformudur. Maltego, altyapınızdaki ve çevresindeki ortamdaki arıza noktalarının karmaşıklığını ve ciddiyetini göstermede çok başarılıdır.

Maltego, insanlar, şirketler, web siteleri, alanlar, DNS adları, IP adresleri, belgeler ve gerçek dünya bağlantılarını analiz eden harika bir bilgisayar hack aracıdır. Java'ya dayanan bu araç, tarama yaparken kayıp özelleştirme seçenekleriyle kullanımı kolay bir grafik arayüzde çalışır.

Desteklenen platformlar ve indir:
Maltego güvenlik aracı Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir.

Daha fazla bilgi edinin ve Maltego'yu indirin

8. Social-Engineer Toolkit

Ayrıca, Mr. Robot'da da yer alan TrustedSec'in Sosyal-Mühendis Araç Seti, kimlik bilgisi toplama, kimlik avı saldırıları ve daha fazlası gibi çeşitli sosyal mühendislik saldırılarını simüle etmek için gelişmiş bir çerçevedir. Gösteride, Elliot, Social-Engineer Toolkit'ten SMS aldatma aracını kullanarak görülüyor.

Bu Python-temelli araç, iki milyondan fazla indirme ile sosyal mühendislik penetrasyon testleri için standart bir araçtır. Saldırıları otomatikleştiriyor ve gizlice e-postalar, kötü niyetli web sayfaları ve daha fazlasını üretiyor.

Desteklenen platformlar ve indir:
SET on Linux'u indirmek için aşağıdaki komutu yazın:

git clone https://github.com/trustedsec/social-engineer-toolkit/ set/

Linux dışında, Social Engineer Toolkit, Mac OS X ve Windows'da kısmen desteklenmektedir.

9. Netsparker | Web app tarayıcı

Netsparker, SQL enjeksiyonu ve yerel dosya indüksiyonu gibi kusurları bulan, basit ve güvenli bir şekilde iyileştirici eylemler öneren popüler bir web uygulaması tarayıcısıdır. Bir kusuru otomatik olarak doğrulayamazsa, sizi uyarır. Bu bilgisayar korsanlığı aracını kullanmaya başlamak çok kolay. Sadece URL’yi girin ve bir tarama yapmasına izin verin. Netsparker, JavaScript ve AJAX tabanlı uygulamaları destekler. Dolayısıyla, farklı türde web uygulamalarını taramak için tarayıcıyı yapılandırmanız veya bazı karmaşık tarama ayarlarına güvenmeniz gerekmez.

Netsparker'ın profesyonel sürümü için para ödemek istemiyorsanız, kullanabileceğiniz bir demo sürümü de var.

Desteklenen platformlar ve indir:
Netsparker web uygulaması tarayıcı Windows için kullanılabilir

Daha fazla bilgi edinin ve Netsparker'ı indirin

10. w3af | Web app tarayıcı

w3af, hackerlar ve penetrasyon test cihazları tarafından yaygın olarak kullanılan ücretsiz ve açık kaynaklı bir web uygulaması güvenlik tarayıcısıdır. w3af, web uygulaması saldırı ve denetim çerçevesi anlamına gelir. Bu bilgisayar korsanlığı aracını kullanarak, penetrasyon testi görevlerinde daha fazla kullanılabilecek güvenlik açığı bilgileri edinilebilir. w3af, 200'den fazla güvenlik açığını (çapraz site komut dosyası yazma, SQL Injection, PHP yanlış yapılandırmaları, tahmin edilebilir kimlik bilgileri ve işlenmemiş uygulama hataları gibi) tanımlamayı ve bir web uygulaması (ve web sitesi) daha güvenli hale getirmeyi amaçlamaktadır.

w3af, bir bilgisayar korsanı gereksinimlerine uyacak şekilde hem komut satırında hem de grafik kullanıcı arabiriminde gelir. 5'ten az tıklama ve yeni başlayanlar için önceden tanımlanmış profili kullanarak, bir web uygulamasının güvenliğini denetleyebilir. Yeni kullanıcılar kolayca yollarını bulabilir. Açık kaynak hack aracı olarak, deneyimli bir geliştirici kodla oynayabilir, yeni özellikler ekleyebilir ve yeni bir şey oluşturabilir.

Desteklenen platformlar ve indir:
w3af Linux, BSD ve OS X için kullanılabilir. Windows'ta eski sürümleri desteklenir.

Daha fazla bilgi edinin ve w3af'ı indirin

11. John The Ripper

Parola kırma araçları söz konusu olduğunda, John The Ripper, etik hackerların çoğunun en çok tercih ettiği araç haline geliyor. Bu ücretsiz ve açık kaynak kodlu yazılım kaynak kodu şeklinde dağıtılmaktadır.

John The Ripper öncelikle C programlama dilinde yazılmıştır. Farklı modüller, şifrelemeyi farklı şifreleme teknikleriyle çözme becerisi kazandırır.

Desteklenen platformlar ve indir:
John The Ripper hacking yazılımı, Windows, Linux, DOS, OpenVMS ve Unix gibi çeşitli platformlarda kullanılabilir.

Daha fazla oku ve John The Ripper'ı indirin

12. Aircrack-ng | Şifre kırma aracı

Şifre kırmaya gelince, Aircrack-ng keşfedebileceğiniz başka bir seçenektir. Bu ağ paketi, bir dedektör, trafik dinleyicisi ve şifre kırıcı aracından oluşur. Tüm bu araçlar komut satırına dayanır ve yoğun betiğe izin verir.

Aircrack-ng bilgisayar korsanlık yazılımını kullanarak, paketleri yakalayabilir, verileri metin dosyalarına aktarabilir, farklı saldırılar gerçekleştirebilir, WiFi kartlarını ve sürücü özelliklerini kontrol edebilir, WEP ve WPA PSK’ları kırabilirsiniz.

Desteklenen platformlar ve indir:
Aircrack-ng, macOS, Linux, FreeBSD, Windows gibi farklı platformlar için kullanılabilir. Lunux versiyonu da Android'e taşındı.

Daha fazla bilgi edinin ve Aircrack-ng'yi indirin

Diğer kategorilerdeki 2018'in en iyi bilgisayar korsanlığı ve güvenlik araçları:

Web Güvenlik Açığı Tarayıcılar - Burp Suite, Firebug, AppScan, OWASP Zed, Paros Proxy, Nikto, Grendel-Scan

Güvenlik Açığı Hack Araçları - Netsparker, sqlmap, Core Impact, WebGoat, BeEF

Adli Araçlar - Helix3 Pro, EnCase, Autopsy

Port Tarayıcılar - Unicornscan, NetScanTools, Angry IP Scanner

Trafik İzleme Araçları - Nagios, Ntop, Splunk, Ngrep, Argus

Hata ayıklayıcılar - IDA Pro, WinDbg, Immunity Debugger, GDB

Rootkit Dedektörleri - DumpSec, Tripwire, HijackThis

Şifreleme Araçları - KeePass, OpenSSL, OpenSSH/PuTTY/SSH, Tor

Şifre Kırıcılar - John the Ripper, Hydra, ophcrack

Ogznet.com

Yorumlar (1)

Yorum Yaz


yenile