Windows, Mac ve Android için 6 Medya Dönüştürücüsü

Windows, Mac ve Android için 6 Medya Dönüştürücüsü

/ Okuma süresi: 8 dk, 54 sn / Yorum (0)
A A A

Windows, Mac, iOS ve Android için en iyi ücretsiz medya dönüştürücü listemize bakın.

Bazen ses ve video dosyalarını birbiri arasında dönüştürmeniz gerekebilir. Büyük boyutlu dosyaları online olarak dönüştürmeye çalışmak sıkıntı olabilir. İnternette birçok medya dönüştürücüsü program bulunmaktadır. Bunların arasında kaybolmamadan doğru programı bulmak ve size yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık.

WINDOWS İÇİN MEDYA DÖNÜŞTÜRÜCÜ
Windows için çeşitli medya dönüştürücüler var. Çevrimiçi olanları da internet üzerinden bulabilirsiniz. Bununla birlikte, genellikle çevrimiçi dönüştürücülerin kalitesiz veri çıkışı sağlayacağı ve uzun zaman alacağı kesin. Ayrıca bir dosyayı dönüştürmek için büyük dosyaları desteklemediğini de aklınızda bulundurun. Bu yüzden güvenilir bir yazılım kullanırsanız daha iyi olur. İşte başlamak için bazı programlar.

FREEMAKE VIDEO CONVERTER

Giriş Formatı: AVI, MP4, MKV, WMV, MPEG, 3GP, 3G2, SWF, FLV, TOD, AVCHD, MOV, DV, RM, QT, TS, MTS, MP3, AAC, WMA, WAV, JPEG, BMP, PNG, GIF, gibi (200+ formats).

Çıkış Formatı: AVI, MP4, MPEG, MKV, WMV, 3GP, MP3, DVD, iPhone, iPod, Android, BlackBerry, Nokia, Blu-ray, gibi.

freemake video converter

Freemake Video Converter üç kelimeyle özetlenebilir: ücretsiz, kolay, hızlı. Arabirimi şık ve net görünüyor, tuhaf veya gereksiz hiçbir şey içermiyor. Bu ortam dönüştürücü, 200'den fazla giriş biçimini destekler ve çok sayıda çıkış seçeneği sunar. DVD'leri ve Blu-ray disklerini kopyalayabilir, DVD ve BD'ye video yakabilir, videolara katılabilir, onları kesebilir, boyutu döndürür veya sınırlar. Ayrıca, yerinde altyazı eklemek veya renkli bir slayt gösterisi yapmak da mümkündür.

Yazılım, taşınabilir aygıtlar için çeşitli ön ayarlar sunar; dolayısıyla taşınabilir aygıtı için kendi ayarlarınızı yapmanıza gerek yoktur.

Maalesef birkaç dezavantaj da var. Bir dizi sesli veya altyazı parçasına sahip bir filmi dönüştürdüğünüzde, son bir video için yalnızca bir ses ve bir altyazı parçası seçebilirsiniz. Film altyazısını dönüştürdüğünüzde, kapatılamayacak hardcub'ları alacağınızı lütfen unutmayın.

Sonuçta, Freemake Video Converter basit, kullanışlı, güzel ve güçlü bir araçtır.

FORMAT FACTORY

Giriş Formatı: MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF, MKV, MOV, VOB, MP3, WMA, AMR, OGG, AAC, WAV, JPG, BMP, PNG, TIF, ICO, GIF, TGA, gibi.

Çıkış Formatı: MP4, 3GP, MPG, AVI, WMV, FLV, SWF,  MP3, WMA, AMR, OGG, AAC, WAV, JPG, BMP, PNG, TIF, ICO, GIF, TGA.

Format Factory

Format Factory, ses, video ve resim dosyalarını dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir başka ortam dönüştürücüsüdür. Arayüz düz ve oldukça geniş kapsamlı.

Yazılım, akıllı telefonlar ve tabletler, rip DVD ve ses CD'leri için video dosyalarını kolayca dönüştürmenizi sağlar. Önceki araç gibi Format Factory birden fazla dosya eklemenize ve bunları bir toplu şekilde dönüştürmenize olanak tanır.

Format Factory 62 dilde mevcuttur. Böylece, anadiliniz İngilizce değilse, başka bir dil için seçim yapabilirsiniz. Ayrıca yazılım, istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz 4 temaya sahiptir.

Ne yazık ki, yazılım çok kararlı değildir ve bazen dönüştürme işlemi sırasında başarısız işlemler olabilir.

MAC İÇİN MEDYA DÖNÜŞTÜRÜCÜ

Mac için medya dönüştürücü uygulamalar çok fazla değildir. Ücretlidir ve ücretsiz olarak tek bir dönüştürme işlemini yapabilirsiniz, örneğin DVD kopyalama. Neyse ki, kullanabileceğiniz birkaç araç bulmayı başardık.

HANDBRAKE

Giriş Formatı:  Video TS, Mpeg, NTSC,LPCM, AVI, MPEG-4, MP4, MKV, AAC.

Çıkış Formatı:  MP4, MKV, MPEG-4, AAC, MP3, FLAC.

Handbrake çok platformlu bir programdır. Hem Windows hem de Mac OS kullanıcıları için mevcuttur. Arayüzü, Freemake'inki kadar renkli değildir, ancak özelliklerinden yoksundur. Burada birkaç altyazı ve ses parçası ekleyebilir, bir video ölçekleyebilir veya kırpabilirsiniz. Dönüştürme hızı da bu seviyeye ulaşıyor. Dahası, iOS cihazınız için videonuzu veya DVD'inizi doğru şekilde dönüştürmek için hazır Apple ayarı seçebilirsiniz.

Handbrake, videonuzun nasıl görüneceğine ilişkin dört dakikalık bir önizleme sunar. Böylece, Dönüştür düğmesini tıklamadan önce değişiklikler yapabilirsiniz.

Dezavantajları gelince, çok fazla değil. Her şeyden önce, arayüz biraz zor görünebilir ve buna alışmak gerekiyor. Sonra çıkış biçimleri sayısı çok fazla değil. Bu medya dönüştürücü, MP4 formatında sürekli olarak dönüşüm yapan kullanıcılar için iyi bir seçenek olacaktır.

MACX VIDEO CONVERTER

MacX Video Converter

Giriş Formatı: AVI, WMV, DVD, MP3, MKV, 3GP, 8K, 4K, 1080P, 720P HD, MKV, M2TS, MTS, AVCHD, MP4.

Çıkış Formatı: MP4, H.264, MPEG4, MOV, AVI, FLV, WMV, gibi.

MacX Video Converter iki farklı sürümde mevcuttur: Ücretsiz ve Pro. Ücretsiz sürümü, ses ve video dosyalarını dönüştürmenizi, gezmenizi ve kırpmanızı, altyazı ve filigran eklemenizi sağlar. Diğer ayarların arasında: bit hızı, kare hızı, örnekleme hızı ve çözünürlük bulunur. Gelişmiş bir kullanıcıysanız, bu seçenekleri ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.
Medya düzenlemede uzman değilseniz, her şeyi olduğu gibi bırakın.

Bu ortam dönüştürücü arayüzü çok kolay ve yeni başlayanlar için son derece kolay olacak.

Maalesef, korunan DVD'leri kopyalamak ve çevrimiçi videoları indirmek için kullanılabilecek seçenekler yalnızca 49.95 dolarlık ücretli sürümde (şu an 24.95 dolara) mevcut. Ancak, bunlara ihtiyacınız yok ise MacX denemeye değer.

ANDROID VE IOS İÇİN MEDYA DÖNÜŞTÜRÜCÜ

Taşınabilir aygıtlar için iyi bir ortam dönüştürücü bulmak her zaman zordur, çünkü herhangi bir dönüştürme çok fazla CPU gerektirir ve bu nedenle herhangi bir aygıtta gerçekleştirilemez. Aslında Android'de ve bir tanesi de iPhone kullanıcıları için kullanabileceğiniz yalnızca bir dönüştürücü var.

MEDIA CONVERTER FOR ANDROID

Giriş Formatı: MP3, MP4, OGG, 3GP, AVI, MPEG, FLV, M4A, 3GA, OGA, WAV.

Çıkış Formatı: MP3, MP4, OGG, 3GP, AVI, MPEG, FLV, M4A, 3GA, OGA, WAV.

Media Converter

Medya Dönüştürücüsü, Android için birkaç ücretsiz dönüştürücünün en iyisidir. Ancak bunu güçlü bir cihazda kullanmanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde dönüşüm çok uzun sürer ve cihazınız yanıt vermeyebilir. Android Media Converter, biçimler arasında dosya dönüştürme, kırpma ve döndürme, zil sesi yapmak için ses ayıklama imkanı verir.
Hatta bit hızı, çözünürlük, kare hızı, ses örnekleme oranı gibi çıktı dosyası parametrelerini belirtebilirsiniz.

Ancak bir video dosyasını dönüştürmek biraz zaman alacaktır. Neyse ki, arka plan modunda mevcut.

ICONV: VIDEO CONVERTER FOR IPHONE

ICONV: VIDEO CONVERTER FOR IPHONE

Giriş Formatı: 3GP, FLV, MP4, MOV, MKV, AVI, MPG, MPEG, MP3, AAC, WAV, AIFF, OPUS.

Çıkış Formatı: 3GP, FLV, MP4, MOV, MKV, AVI, MPG, MPEG, MP3, AAC, WAV, AIFF, OPUS.

iConv Video Converter, iPhone, iPad ve iPod Touch için ücretsiz bir medya dönüştürücüsüdür. Bu uygulama, kullanıcılara videoları sohbet uygulamaları yoluyla göndermek, orijinal kalitede video dönüştürmek, MP3, AAC ve diğer formatlarda ses ayıklamak üzere yeniden boyutlandırmalarına olanak tanır. Ayrıca, Android Media Converter'da olduğu gibi, gerekli video bit hızını, kare boyutunu, çözünürlüğü, ses bitrate, codec vb. dönüşüm için dosyaları Camera Roll, Dropbox, Google Drive, One Drive ve diğer bulut depolarından kolayca ekleyebilirsiniz.

iConv Video Converter çok güzel bir uygulama gibi görünüyor. IPhone pilinizin tamamen şarj olmasını aklınızda bulundurun yoksa dönüşüm işlemi sırasında cihaz kapanabilir.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 848 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows, Mac ve Android için 6 Medya Dönüştürücüsü konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows, Mac ve Android için 6 Medya Dönüştürücüsü ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows, Mac ve Android için 6 Medya Dönüştürücüsü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.