Windows Movie Maker geri döndü

Windows Movie Maker geri döndü

Windows Movie Maker, 2012'de en son güncellenen ve geçen yıl resmi olarak sonlandırılan basit, ücretsiz bir video düzenleyiciydi. Windows 8 ve 10, bir video düzenleme uygulaması olmadan başlatıldı, ancak son Windows 10 Güncellemesini takiben, şimdi nerede bakılacağını biliyorsanız, Microsoft Photos uygulamasında bir tane video düzenleyici var ve Windows 10'un gizli video düzenleyicisini nasıl kullanacaksınız bulalım.

Mayıs 2017'de Microsoft, Fall Creator Güncellemesi'ne dahil edilecek yeni bir video editörü olan Story Remix'i duyurdu. Sadece basit ev filmleri yapmak yerine, Story Remix kullanıcıların video klipleri ve fotoğrafları, Remix 3D'de oluşturulmuş sanal 3D nesnelerle birleştirmelerine olanak tanır.

Ancak, Windows 10 Son Güncellemesi çıkarken, Story Remix, Windows Movie Maker gibi daha az iddialı bir araca dönüşmüştü. Kullanıcıların bir zaman çizelgesinde medya düzenlemesine, özel efektler ve geçişler uygulamasına, müziği ayarlamasına ve 3D animasyonlar eklemesine olanak tanır. Orijinal olarak tasarlandığı gibi kendi başına bırakmak yerine, Microsoft onu mevcut Fotoğraflar uygulamasına eklemeyi seçti.

Kapsamı biraz daha dar olmasına rağmen, karmaşık yazılımlara hakim olmadan iyi görünümlü bir video yapmak isteyen herkes için mükemmel bir araçtır. İşte onu bulmak ve baştan sona bir video oluşturmanın yolu.

1. Dosyalarınızı seçin
Fotoğraflarınızı ve videolarınızı Fotoğraflar uygulamasına eklemek için sağ üstteki 'İçe Aktar' düğmesini, ardından 'Klasörden' veya 'Bir USB cihazından' (harici sabit sürücü, akıllı telefon veya kamera gibi) birini seçin.

Eklemek istediğiniz klasörü seçin ve 'Bu klasörü Resimlere ekle' seçeneğini tıklayın. Eklenecek dosyaları seçemezsiniz, ancak bağlı klasörlere eklediğiniz tüm yeni dosyalar Fotoğraflar uygulamasına otomatik olarak aktarılır. Bu bittiğinde, yeşil 'Oluştur' düğmesini tıklayın ve 'Müzikli özel video' seçeneğini belirleyin.

2. Video klipleri düzenleme ve düzenleme
Microsoft Photos, arka plan müziği ile birlikte otomatik olarak basit bir film oluşturacaktır. Fotoğrafları eşzamanlı olarak senkronize eder, bu sayede zamanla ritmde görüntülenirler. Sağ üstteki oynatıcıyı kullanarak önizleme yapabilirsiniz. Oynatma dalgalıysa endişelenmeyin; Sonunda işlendiğinde ve ihraç edildiğinde pürüzsüz olacaktır.

Medya dosyalarını yeniden düzenlemek için, bunları sürükleyip alttaki Storyboard'daki yeni bir konuma bırakın.

Bir video klip çok uzunsa, Storyboard'da seçin ve 'Trim'i tıklayın. Dikdörtgen işaretçileri sürükleyerek klip için bir başlangıç ​​ve bitiş noktası seçin, ardından 'Bitti'yi seçin. Klibi önizlemek için dairesel oynatma işaretçisini konumlandırın ve soldaki 'Oynat' düğmesini tıklayın.

3. Başlıklar ve hareket efektleri ekleyin
Videonuza başlık veya altyazı eklemek için bir video klibi veya fotoğrafı tıklayın, ardından Storyboard'un yukarısındaki menüden 'Metin' seçeneğini seçin. Metninizi sağ üstteki kutuya yazın ve önizleme penceresinde, alana sığacak şekilde otomatik olarak yeniden boyutlandırılır. Video klibin en az iki saniye olması durumunda, metin göründüğünde animasyonlu olacaktır. Sağdaki listeden bir stil seçin (maalesef bunlar özelleştirilemez), sonra bir pozisyon seçin. İşiniz bittiğinde, 'Bitti'yi tıklayın.

'Hareket' seçenekleri (Storyboard'un üstündeki menüde), fotoğraflar için özellikle etkili olan bazı ilginç kaydırma ve yakınlaştırma efektleri ekler. Storyboard'dan bir çerçeve seçin, ardından simgesini tıklayın ve bir stil seçin.

Daha önce olduğu gibi, soldaki küçük 'Play' düğmesini kullanarak efekti önizleyebilir, ardından 'Bitti'yi tıklayarak seçiminizi onaylayabilirsiniz. Fotoğraflar uygulamasında düzenleme yapmak zor değildir, böylece fikrinizi değiştirirseniz daha sonra değişiklik efektlerine geri dönebilirsiniz.

4. Filtreleri ve 3D efektleri uygulayın
Videonuza tamamen yeni bir görünüm vermek için, üst menüden 'Temalar'ı seçin. Her tema, uygun şekilde tasarlanmış başlıklar ile videonuza farklı müzikler ekleyecektir. Uygulama, fotoğrafların müzikle senkronize edilmesinin ne kadar sürdüğünü otomatik olarak ayarlayacaktır.

Videonuza bir stil dokunuşu eklemek için Instagram stili filtreler de vardır. Bir video klibi veya fotoğrafı tıklayın, ardından 'Filtreler' simgesini seçin ve bir seçenek belirleyin. Tüm önayarlar vintage bir görünüme sahiptir ve ne yazık ki özelleştirilemez, ancak oldukça geniş bir seçim var. Seçiminizi yapın ve onaylamak için 'Bitti'yi tıklayın.

İşleri daha da özel hale getirmek için '3D efektler'i seçin. Bunlar, videonuzdaki bir şeye dikkat çekmek için kullanabileceğiniz eğlenceli parçacık efektleridir. Hafif olanlar genellikle en etkili olanıdır, ancak tamamen özelleştirilebilirler, böylece daha dramatik olanları seslendirebilirsiniz. Efektin ne zaman görüneceğini seçmek için önizleme penceresinin altındaki yeşil sürgüyü hareket ettirin ve açısını ve yönünü ayarlamak için okları kullanın.

5. Müziği değiştirin
Benzer şekilde, 'Müzik' sekmesini tıkladığınızda videonuz için yeni bir film müziği seçebilir ve videonuzun içeriğini otomatik olarak senkronize edebilirsiniz. Yerleşik şarkılardan birini seçebilir veya PC'nizden birini seçebilirsiniz, ancak çevrimiçi yayınlayacağınız videolarda telif hakkı korumalı müzikleri kullanmamanız gerektiğini unutmayın.

Bazı uygun melodilere ihtiyacınız varsa, BenSound'a bir göz atın. Şarkılar, videonuzu yayınlarken siteye geri dönmeniz şartıyla, ticari olmayan kullanım için cömert bir Creative Commons lisansı altında sunulur. Tam lisans detaylarına göz atın .

Video kliplerinizin herhangi birindeki ses çok yüksekse ve müziği dışarı çıkarırsa, klibi sağ tıklayın ve sesi kapatmak için 'Ses Seviyesi'ni seçin.

6. Videonuzu kaydedin ve paylaşın
İşiniz bittiğinde, üst menüden 'Dışa aktar veya paylaş'ı seçin ve bir boyut seçeneği seçin - küçük, orta veya büyük. Seçiminiz görüntü kalitesini belirler, ancak çözünürlük veya kare hızını manuel olarak ayarlayamazsınız. Video daha sonra MP4 formatında kodlanmış ve Resimler klasörünüze kaydedilmiş (donanımınıza bağlı olarak bir süre alabilir) olacaktır.

Bu işlem tamamlandığında, 'Paylaş'ı tıklayın ve bir seçenek belirleyin: dosyayı kopyalayın, Mail uygulamasını kullanarak paylaşın, Skype üzerinden gönderin veya YouTube veya OneNote'a yükleyin.

Windows Movie Maker için En İyi Ücretsiz Alternatifler 2018
İlginizi Çekebilir

Windows Movie Maker için En İyi Ücretsiz Alternatifler 2018

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile