Windows Movie Maker için En İyi Ücretsiz Alternatifler 2018

Windows Movie Maker için En İyi Ücretsiz Alternatifler 2018

/ Okuma süresi: 6 dk, 25 sn / Yorum (0)
A A A

Microsoft'un klasik editörüne kullanıcı dostu, güçlü alternatifler. Burada harikalar yaratmanızı sağlayacak en iyi Windows Movie Maker alternatiflerini seçtik. Farklı bir arayüze sahip olmak zorunda kalmadan videolarınızı düzenleyin ve oluşturun.

Bir zamanlar dünyanın en popüler ücretsiz video editörü oldu, ancak uzun yıllar hizmet ettikten sonra, Windows Movie Maker raflardan kaldırıldı. Windows Movie Maker yükleyicisi Microsoft'un web sitesinde artık yok ve ayrıca bu program, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını gidermek için herhangi bir güvenlik güncellemesi de almayacaktır.

Endişelenme! Yine de kullanımı kolay ve tamamen ücretsiz olan daha güçlü bazı mükemmel Windows Movie Maker alternatifleri var.

1. Microsoft Photos

Windows Movie Maker'ın halefi, kullanımı kolay ve eğlenceli. Microsoft Photos'un video düzenleme elemanının kullanımı kolay ve eğlenceli olduğundan, Windows Movie Maker'a harika bir alternatif oluşturuyor.

Windows Sonbahar Güncellemesi, Windows Movie Maker için doğrudan bir yedek olan bir video düzenleyici de dahil olmak üzere Windows 10'a birçok eğlenceli ve kullanışlı yeni özellik getirdi. Microsoft Photos uygulamasında gizlenmiş ama yeni başlayanlar için kullanımı kolay ve erişilebilir.

Medya dosyalarınızı (fotoğraf ve video) seçerek ve bunları sırayla düzenleyerek başlayın. Daha sonra bazı basit düzenlemeler yapabilirsiniz (video klipleri kırpmak ve filtreler uygulamak gibi), eğlenceli hareket efektleri ve başlıklar uygulayabilir ve her şeyi canlı bir müzikle ayarlayabilirsiniz.

Windows Movie Maker'da yaptığınız kadar ayrıntılı kontroller elde edemezsiniz. Ancak etkiler ve geçişler büyük ölçüde gelişmiş. İşin bittiğinde, videoyu PC'nize kaydedebilir veya doğrudan Skype, YouTube veya OneNote aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

2. Shotcut

Shotcut, Windows Movie Maker için mükemmel bir yedek haline getiren sezgisel bir arayüze sahip güçlü bir video düzenleyicisidir. Tanıdık bir görünüme sahip tüm Windows Movie Maker özellikleri mevcut.

İlk kez açtığınızda, Shotcut, Windows Movie Maker'a çok az benzerlik gösterir, ancak üst kısımdaki Çalma Listesi ve Zaman Çizelgesi düğmelerine basar ve tanıdık görünmeye başlar.

Dosyaları oynatma listenize eklemek için açın, ardından Movie Maker'da olduğu gibi bunları bir araya getirmek için sürükleyip bırakın. Her şeyi düzene soktuktan sonra, Filtreler düğmesine basın, ardından geçişleri ve efektleri uygulamak için artı işaretini tıklayın. İstediğiniz kadar efekt uygulayabilirsiniz. Windows Movie Maker'da bulunanlar gibi renkli filtreler ve yeşil ekran efektleri için chroma key compositing gibi gelişmiş seçenekler de dahil.

Ayrıca, başlıklar ve filigranlar oluşturmanızı sağlayan bir metin seçeneği vardır.

Hepsinden iyisi, Shotcut açık kaynak, bu yüzden hiçbir özelliği bir fiyat etiketini arkasına gizlenmez. Windows Movie Maker için Shotcut sağlam bir alternatiftir.

3. VSDC Free Video Editor

VSDC Free Video Editor, Windows Movie Maker gibidir, ancak daha birçok özellik ile doludur. Yaratıcı bir çizginiz varsa bir Windows Movie Maker alternatifi olabilir.

VSDC Free Video Editor, Shot Movie'den daha az Windows Movie Maker'a benziyor, ancak yeni bir şey denemeye istekliyseniz mükemmel. Video projeleri video kliplerden, ses dosyalarından ve resimlerden oluşturulur.
Kaynak dosyalarınızı seçip programa ekledikten sonra ek açıklamalar, efektler, imleçler, notlar ve grafikler ekleyebilirsiniz.

Varsayılan olarak etkinleştirilen, donanım hızlandırması gibi birinci sınıf özellikleri kullandıysanız projenizi dışa aktaramayacağınızı unutmayın. Seçenekler'i (sağ üstte) tıklayarak, Hızlandırma Seçenekleri'ni seçerek ve Videoyu kodlamak için donanım hızlandırmayı kullan ’seçeneğinin işaretini kaldırarak kapatabilirsiniz.
VSDC, yeni özellikler eklemek için sık güncellemeler alır ve reklam gösterimleri sıkıntı değilse Windows Movie Maker'a mükemmel bir alternatiftir.

4. Avidemux

Avidemux ilk bakışta basit bir editör gibi görünüyor, ama biraz daha derine inersiniz ve çok çeşitli filtreler ve diğer düzenleme araçları bulacaksınız. Çok sayıda dışa aktarma seçeneğine sahip bir Windows Movie Maker alternatifi.

Temel video düzenleme görevleri için sadece Windows Movie Maker kullandıysanız, Avidemux iyi bir fikir.
Fantezi bir arayüz sunmuyor veya sosyal medyaya doğrudan paylaşım sunmuyor, ancak menülerini incelemek için biraz zaman ayırırsanız, şaşırtıcı bir şekilde yetenekli olduğunu görürsünüz.

Farklı çıkış aygıtları, video ve ses filtreleri, fades, altyazılar ve çok sayıda özelleştirilebilir kodlama seçeneği için önceden ayarlanmış profiller vardır.

Avidemux'un ana dezavantajı, farklı yükseklik veya genişlikteki videoları birleştirememenizdir. Aynı akıllı telefonu veya ekran yakalama aracını kullanarak tüm çekimlerinizi koyarsanız sıkıntı olmaz ancak medyanız farklı kaynaklardan geliyorsa rahatsız edici olabilir. 

5. VideoPad Video Editor

Microsoft, Windows Movie Maker'ı yayından kaldırmamış olsaydı, Videopad gibi görünebilirdi. Eski özellikler üzerine yeni özellikler ekleyen ücretsiz bir video düzenleyici.

Buradaki tüm araçlardan, VideoPad Video Editor, Windows Movie Maker'a en çok benzeyenlerden biridir. Birkaç saniye içinde açılır ve çalışırsınız - video kliplerinizi, ses dosyalarınızı ve hareketsiz görüntülerinizi içe aktarmanız yeterlidir.

Aslında, VideoPad Video Editor eski Windows Movie Maker'a benziyor, bu yüzden bazı efektleri artık biraz sevimsiz görünüyor ve arayüzü (simgeler, menüler) oldukça eski görünüyor. VideoPad Video Editor, videoları yalnızca 4K'ya aktarmanıza olanak tanır. Bu, normalde yalnızca premium araçlarda bulabileceğiniz bir özelliktir.

Ayrıca, uzantıları ve sınırsız sayıda ses parçası için destek ekleyen, VideoPad Video Editor'un premium bir sürümü de vardır.
Ancak ücretsiz sürüm, dilediğiniz her şeyi sunar.

Ana 'İndirme' bağlantısının VideoPad'in premium sürümü için 30 günlük deneme sürümünü indirdiğini unutmayın. Ücretsiz sürümün bağlantısı, 'Ücretsiz olarak al' alt başlığının yanında, ana sayfanın aşağısında küçük bir linktir.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1056 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows Movie Maker için En İyi Ücretsiz Alternatifler 2018 konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows Movie Maker için En İyi Ücretsiz Alternatifler 2018 ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows Movie Maker için En İyi Ücretsiz Alternatifler 2018 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.