Milyonlarca BitTorrent kullanıcısı, ilk alternatif olarak uTorrent'i tercih eder. Ama BitTorrent.Inc çok değişti ve programlarını reklam ve adwares ile doldurdu. Şu günlerde, size yüksek hız ve birçok gelişmiş özellik sunan birçok Bittorrent alternatifi var ve en iyi kısmı, çoğu bilgisayarınıza reklam vb. yüklemez.

Bit torrent'e en büyük alternatif hepimizin bildiği utorrent. Ancak bu makalede, daha az bilinen daha iyi bittorrent alternatiflerini size göstereceğiz.

En İyi Ücretsiz BitTorrent Alternatifleri

Deluge

Birçok kullanıcı, uTorrent'e çok benzediğinden dolayı diğer uTorrent alternatiflerinden önce Deluge'yi tercih eder, çünkü BitTorrent Inc., reklam yazılımları ile istenmeyen bir şekilde spam göndermeye başladı. Bu iyi bir hız ile açık kaynak ve çapraz platform BitTorrent istemcisidir. En iyi yanı eğer onu kullanıyorsan, sisteminize gizlice girecek hiçbir casusluk olmayacak. Bu hafif ama kullanıcılarına BitTorrent şifreleme, DHT, eş exchange, torrent URL'leri, RSS UPnP, Bandwidth zamanlama ve daha birçok ilginç özellikler sunuyor.

qBittorrent

Eğer bir uTorrent kullanıcısıysanız ve şimdi benzer bir arayüzle diğer alternatiflere geçiyorsanız, qBittorrent sizin için çok iyi bir seçenek olabilir. Deluge gibi, qBittorrent başka bir çapraz platform, açık kaynak kodlu ve herhangi bir reklam veya reklam yazılımı içermez. Bu BitTorrent istemcisi UpnP / NAT-PMP bağlantı noktası iletme, yükleme ve indirme hızı yönetimi gibi özelliklerle yüklenir ve ayrıca proxy sunucularına destek sağlar. Buna ek olarak, burada takipçiler için gelişmiş kontroller de bulunabilir.

Vuze

Vuze Leap ve Vuze, aynı geliştiricinin iki farklı varyasyonu. Kapalı bir kaynaktır ve uTorrent arayüzünden oldukça farklıdır. Her ne kadar hafif olduğu söylense de aslında değil. Şık bir arayüze sahiptir ve dosya kodlaması, uzaktan kumanda, eklenti desteği gibi gelişmiş özelliklerle donatılmıştır. Vuze arayüzü Kütüphane, Abonelik ve Bildirim gibi özelliklere sahip bir kenar çubuğu içerir. Ve Vuze HD bölümünde, içeriği bilgisayarlarına, telefonlarına ve diğer cihazlara senkronize edebilirsiniz. Genel olarak, ileri düzey kullanıcılar için ağır özellikleri nedeniyle tavsiye edilir, çünkü başlangıç ​​seviyesindeki kullanıcılar bunu biraz ağır bulabilirler.
Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Mac OSx 10.5 ile uyumludur.

Tixati

Yeni BitTorrent istemcisi kullanımı kolay bir diğer güçlü P2P sistemine sahip Tixati. UTorrent kullanımı bu yeni güçlü ama basit %100 ücretsiz ve indirme sırasında hiçbir casus yazılım veya istenmeyen reklam olmaz. Linux, Unix ve Windows ile uyumludur. Kullanıcılara büyük verimlilik ile büyük dosyaları indirmesi için izin verir. Gelişmiş özelliklerinden bazıları ek güvenlik için eş bağlantı şifrelemesini içerir.

Tribler

Tribler, kullanıcılar arasında çok fazla dikkat çeken eşdüzeyli BitTorrent istemcisine eştir. Bu açık bir kaynak, reklamsız ve Tribler'ın en iyi özelliği, torrent sitelerini ziyaret etmeden istediğiniz içeriği aramanızı ve indirmenizi sağlar. Video, ses, resim, vb. gibi çeşitli içerikleri bulmak ve paylaşmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir. Dosya paylaşımı, kanalları kullanarak anti-spam önlemleri ile keyifli bir deneyim olabilir.
Tribler kullanıcıları, birçok geleneksel BitTorrent istemcisinin sunmadığı torrent yüklemeleri için Tor benzeri soğan yönlendirme ağının keyfini çıkarabilir. Bununla birlikte, birkaç dezavantajı vardır, çünkü hala geliştirme aşamasındadır ve birkaç düzeltmeye ihtiyaç duymaktadır.

Transmission

Zorluk içermeyen, kullanımı kolay ve açık kaynak bir uTorrent alternatifi arıyorsanız, bu başka bir iyi seçenektir. Bu film, oyun, yazılım, vb. indirmek için iyidir. Başlangıç ​​seviyesi kullanıcılar kullanımı rahat bulmaktadır, çünkü hafiftir ancak ince ayar, web tabanlı arayüz, şifreleme, eş değişim, NAT-PMP bağlantı noktası, izleyici düzenleme ve çok daha fazlası gibi birçok özellik sunar. Mac OS X, Mountain Lion, Mavericks, Yosemite ve Linux ile uyumludur. Ayrıca resmi olmayan sürüm Windows XP, Windows 7 ve Windows 8 destekler.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 308 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows PC için En İyi BitTorrent Alternatifleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows PC için En İyi BitTorrent Alternatifleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows PC için En İyi BitTorrent Alternatifleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "