Windows ve Mac için En İyi 10 FTP İstemcisi

Windows ve Mac için En İyi 10 FTP İstemcisi

Windows ve Mac için en iyi FTP İstemcisini arıyorsanız, burada amacınıza uygun en iyi programların bulunduğu bir program listesi bulacaksınız.

FTP İstemcileri (Dosya Aktarım Protokolü), webmasterlar, sunucu yöneticileri, tasarımcılar ve geliştiriciler için en önemli araçlardan biridir. Dosyaları bilgisayardan web sunucusuna aktarmak için kullanılır.

FTP İstemcisi web üzerinde, resimler, belgeler ve dosyaların yüklenmesi / indirilmesi, dosyaların paylaşılması ve ayrıca yerel veya uzaktaki dosyaların yedeklenmesi için kullanılır.

Bununla birlikte, Windows ve Mac için uygun bir FTP İstemcisi seçmek kolay bir iş değil. Oldukça fazla seçenek ve çeşitli özellikleri var.

Bu yazıda, Windows ve Mac için en iyi 10 FTP İstemcisini sergiledik.

Dolayısıyla internette iyi bir FTP İstemcisini aramanıza hiç gerek yok. Burada Windows ve Mac için en iyi 10 FTP İstemcisi bulacaksınız. Sonrasında hangisinin sizin için en uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Aşağıda listelenen FTP İstemcileri, güvenli, hızlı ve kullanımı kolaydır. Bilgisayarınız ile web barındırma sunucusu arasında kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde dosya aktarma işlemini yapabilirsiniz.

ftp

Bir bilgisayar uzmanı olarak, uzaktaki bir sunucudan dosyaları yüklemeniz veya indirmeniz gerekebilir. Dosyaları iş arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla paylaşmanız gereken zamanlar vardır. Bu senaryolarda, hızlı, güvenli, sağlam ve güçlü bir FTP İstemcisi günü kurtarır.

Ayrıca, web site tasarımı işlerinde çalışan veya bir sunucu çalıştıran herkes FTP istemcisine ihtiyaç duymaktadır. Sunucuya giriş yapmadan dosyaları güncellemek için uygun bir yol sağlar.

Bu listede hem Windows hem de Mac kullanıcıları için FTP İstemcisi seçenekleri sunuyoruz. Tüm bütçelere uygun ücretsiz veya premium seçenekler bulunmaktadır.

Windows, Mac ve Linux için En İyi 10 FTP İstemcisi

1. FileZilla (Tüm Platformlar)

FileZilla, Windows, Mac OS X ve Linux için ücretsiz ama güçlü bir çoklu platform FTP İstemcisidir. Birçok özellik sunan bir FTP İstemcisidir.

Kullanıcılara sezgisel kullanıcı arabirimi ile kolay bir kullanım sunar. FileZilla çeşitli protokolleri desteklemektedir. Özellikle yeni başlayanlar ve geliştiriciler ile popülerdir.

FileZilla etkileyici belgeler seti içerir. FTP, FTPS, SFTP ve IPv6'yı da destekler. FileZilla kolay bir giriş süreci sağlar ve sekme tabanlı arayüzü her yeni başlayan için kolaylık sağlar.

FileZilla'nın diğer ilginç özellikleri arasında sürükleme ve bırakma desteği, dosya adı filtreleri, büyük dosyaları yüklerken duraklatma ve devam etme yeteneği ve elbette ki iki dizini karşılaştırma özelliği ve bir dizi diğer özellik bulunmaktadır.

Fiyat: Ücretsiz

filezilla

2. CuteFTP (Windows ve Mac)

CuteFTP, en iyi premium FTP İstemcilerinden biridir. Yani, bir FTP İstemcisinde ileri düzey işlevsellik ve premium destek arayanların biriyseniz, o halde CuteFTP gerçekten mükemmel bir seçimdir.

CuteFTP hem Windows hem de Mac OS X'te çalışır. Mac sürümünde 39.99 USD, Windows sürümünde 59.99 USD'dir. CuteFTP'nin Windows sürümünde bulunan bazı ek özellikler vardır. CuteFTP hızlı, güçlü ve güvenli bir premium FTP istemcisidir.

CuteFTP, FTP / S, HTTP / S ve SFTP de dahil olmak üzere çok çeşitli protokolleri desteklemektedir. CuteFTP'nin bir diğer önemli noktası, dosyaları bilgisayarlar ve mobil cihazlar arasında paylaşmanıza olanak tanıyan güvenli bir mobil paylaşım uygulaması olan TappIn'in (Windows'a Özel Özellik) dahil edilmesidir.

100'e kadar eş zamanlı aktarım için Sürükle ve Bırak desteği sağlar. Ayrıca kesintisiz dosya düzenleme için dahili bir metin editörü de bulunmaktadır. Yerel bir bilgisayar ile web sunucusu arasında dosya aktarımı yapmak için SFTP ve SSL protokolünü kullanır. Hatta birden çok dosya aktarabilirsiniz.

Fiyat: Premium

cuteftp

3. WinSCP (Windows)

Windows Secure Copy daha popüler olarak bilinen adıyla WinSCP, ücretsiz ve açık kaynaklı bir FTP İstemcisidir. WinSCP hem SFTP hem de SCP protokollerini desteklemektedir.

Tamamen hafif ve hızlıdır ve uzaktan metin düzenleme gibi gelişmiş özellikleri bile desteklemektedir. Kullanıcı arayüzü tipik Windows UI görünümüne oldukça benzer. WinSCP, esasen iki bilgisayar arasında dosyaların güvenli bir şekilde kopyalanması için bir araç olarak kullanılır. Bununla birlikte, aynı zamanda bir FTP Aktarım yazılımı olarak da kullanılabilir. FTP ihtiyaçlarının ortalama olduğu herkes için ideal bir seçimdir.

Fiyat: Ücretsiz

winscp

4. Cyberduck (Windows ve Mac)

Cyberduck hem Windows hem de Mac kullanıcıları tarafından kullanılabilen başka bir ücretsiz FTP İstemcisidir. Cyberduck üstün kalite özellikleri ile bilinir. SSH işlevselliği ve yer imi ile birlikte basit ve kullanımı kolay bir arabirim sunar.

Cyberduck'un öne çıkan özelliklerinden biri, sunucudayken dosyaları düzenlemeyi kolaylaştıran harici düzenleyici uygulamaları ile bütünleşmesidir. Cyberduck FTP, SFTP ve WebDAV protokollerini destekler.

Cyberduck ile, dosyaları kolayca tarayıp aktarabilirsiniz. Ayrıca Amazon S3, OpenStack Swift, vb dahil olmak üzere bulut depolama alanındaki birçok büyük oyuncu ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Fiyatı: Ücretsiz

Cyberduck

5. Transmit (Mac OS X)

Transmit, Mac platformu için güçlü bir FTP İstemcisidir. İletim hızı ve güvenilirliği ile bilinir. Dosyaları süper hızlı bir hızda aktarmak için Transmit Twin-Turbo Engine ile yetkilendirilmiştir. Dahası, program, profesyonel bir FTP İstemcisinde bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahiptir.

7 günlük deneme teklifiyle birlikte gelir ve 34 ABD Doları'lık lisansını satın almadan önce yetenekleri ve işlevleri hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar.

Program, SSH, SFTP ve FXP protokolünü destekler. Ayrıca gelişmiş dosya atlama seçenekleri de sunar. Amazon CloudFront için destek sunar. Toplamda, Transmit, ana odak noktası performans ve teslim edilebilirlik olan, Mac için güvenilir ve ultra-hızlı bir birinci sınıf FTP İstemcisi olarak çalışır.

Fiyat: Ücretli

Transmit

6. Classic FTP (Windows and Mac)

Ücretsiz, istikrarlı ve kullanımı kolay bir FTP yazılımı arıyorsanız, Classic FTP mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu, FTP SSL bağlantısı üzerinden dosyaları yönetmek ve aktarmak için Windows ve Mac makinelerinde kullanılabilen, zengin özelliklere sahip bir FTP çözümüdür.

Classic FTP, dosya aktarımları için güvenli FTP protokolünü destekler. Sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüz sunar. Tüm önemli FTP sunucularıyla uyumludur. Sürükle ve bırak işlevselliğini de destekler.

Fiyat: Ücretsiz

Classic FTP

7. FireFTP (All Platforms)

FireFTP, popüler Mozilla Firefox tarayıcısı için bir uzantı olarak bulunan bir çapraz platform FTP İstemcisi. Ücretsiz uzantıyı indirmeniz, Firefox'u yeniden başlatmanız ve ardından doğrudan internet tarayıcınızdan FTP'ye erişmeniz demektir.

FireFTP, FTP, SFTP, SSL ve TLS protokolünü destekler; Sezgisel sürükle ve bırak, filtreleme ve dosya araması sunar. Hızlı ve kullanımı kolaydır. Dosyaları uzak sunucunuza hızlı bir şekilde yükler / karşıdan yükler. Arayüzü daha çok Windows XP uygulaması gibidir. Firefox tarayıcınızda sorunsuz çalışır.

Fiyat: Ücretsiz

FireFTP

8. Stuffit Deluxe (Windows ve Mac)

Stuffit Deluxe, Windows ve Mac için premium FTP İstemcisidir. Stuffit'i kullanarak dosyaları ve videoları sıkıştırabilir ve bunları Dropbox, One Drive veya Google Drive gibi hizmetlere aktarabilirsiniz.

FTP, e-posta, bulut depolama entegrasyonu ve daha fazlası için tek yönlü dosya aktarım çözümü sunan destek birimi. Arşiv işlevselliği sayesinde, genişleyen herhangi bir zip dosyası biçimini arayabilirsiniz.

Fiyat: Ücretli

Stuffit Deluxe

9. Core FTP (Windows)

Core FTP, Windows için başka bir ücretsiz FTP İstemci Yazılımıdır. FTP üzerinden web sitenizi güncellemek ve korumak için hızlı, kolay ve güvenilir bir yol sağlar. SSL, SFTP, TLS, FTPS, site içi aktarmalar, tarayıcı entegrasyonu, sürükleme ve bırakma desteği, dosya görüntüleme ve düzenleme, filtreler, komut satırı aktarmaları ve daha pek çok özellik elde edersiniz. Reklamlar veya casus yazılımlar yoktur ve kaydınızı yaptırmanız istenmez.

Fiyat: Ücretsiz

Core FTP

10. SmartFTP (Windows)

SmartFTP, Windows tabanlı bilgisayarlar için profesyonel ve güçlü bir FTP İstemcisi'dir. FTP, FTPS, SFTP, Google Drive, Amazon S3, One Drive ve WebDAV gibi protokolleri destekler.

Dosyaları siteye yüklemek / indirirken SmartFTP, yedekleme gibi görevler için de kullanılabilir. Entegre Editör ve Görsel Karşılaştır özelliğini destekler. Gerçekten en kaliteli özelliklere sahip akıllı bir FTP İstemcisidir.

Fiyat: Ücretli

SmartFTP

Ogznet.com