Ogznet.com
Windows’da Her Program İçin Farklı Ses Seviyesi Nasıl Ayarlanır Paylaş:

Windows’da Her Program İçin Farklı Ses Seviyesi Nasıl Ayarlanır

Windows’da Her Program İçin Farklı Ses Seviyesi Nasıl Ayarlanır

Windows 10 bilgisayardaki her program için ses seviyesini ayrı ayrı ayarlayabilir veya ses çıkış cihazını seçebilirsiniz. Böylece bir program için ses seviyesi %50 olurken diğeri için %100 olabilir. Özellikle bildirim veren programlar müzik sesi seviyesinde uyarı sesi verdiklerinde bir irkilme yaşarız. Bunu engellemek için her programa özel ses seviyesinin nasıl ayarlanacağını görelim!

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Ayrıca her program için ses çıkış cihazını da değiştirebilirsiniz. Örneğin Zoom üzerinden toplantı yaparken buradaki sesi kulaklıklarınızdan takip eder, Spotify'da çalan müziği hoparlörünüz üzerinden dinleyebilirsiniz.

Her program için ses seviyesi ayarlama ve ses çıkışı cihazlarını ayarlama

  1. Ayarlar > Sistem > Ses'i açın.
  2. Bu sayfanın en altına gidin ve Uygulama birimi ve cihaz tercihleri'ni tıklayın.
  3. Çeşitli geçişlere sahip yeni bir sayfa görürsünüz. Ana birim, klasik Windows ses seviyesi seçenekleridir. Tüm sesler için 1 ile 100 arasında bir değer ayarlayın ve varsayılan giriş ve çıkış cihazınızı seçin.
Her program için ses seviyesi ayarlama ve ses çıkışı cihazlarını ayarlama
  1. Aşağıda, her biri için ses kaydırıcıları ve çıkış / giriş cihazlarına sahip bir program listesi bulacaksınız.
  2. Her program için ses düzeyini ana ses düzeyinin bir yüzdesi olarak ayarlayın. Örneğin, ana ses seviyesi %50 ise ve bir uygulamayı %50 olarak ayarlarsanız, bu program için ses düzeyi %25 olur.
  3. Varsayılandan başka bir uygulama için bir giriş veya çıkış cihazı seçmek isterseniz, istediğiniz gibi burayı değiştirin.

Yalnızca açık olan uygulamaların (veya bağladığınız cihazların) listede görüneceğini unutmayın. Bu nedenle, görünmeyen bir uygulamanın sesini ayarlamak isterseniz, açtığınızdan emin olun.

Ayrıca, hızlı ses değişiklikleri için bu menüyü açmanız gerekmediğini unutmayın. Ses düzeyini hızlı bir şekilde ayarlamak için Sistem Tepsisindeki Hoparlör simgesini tıklatın veya uygulama başına göre sesleri ayarlamak için Ses düzeyi karıştırıcısını aç'ı seçin.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!