Windows'da Uygulama Başına Farklı Ses Çıkışı Cihazlarını Ayarlama

Windows'da Uygulama Başına Farklı Ses Çıkışı Cihazlarını Ayarlama

Windows'ta üçüncü taraf yazılımlarla çalışmadan hangi çıktı aygıtını kullandıklarını değiştiremezsiniz. Ancak Nisan 2018 Güncellemesinde, Microsoft, Windows 10'daki program başına çıktı cihazlarını değiştirme yeteneğini ekledi.

Bu, örneğin, Skype çağrıları her zaman kulaklıklarınızdan geçerken, Spotify'dan müzik çalmanızı hoparlörünüz üzerinden yapmanızı sağlar.

Uygulama başına Ses Çıkışı Cihazlarını Ayarlama

Uygulama başına Ses Çıkışı Cihazlarını Ayarlama

  1. Ayarlar> Sistem> Ses'i açın.
  2. Bu sayfanın en altına gidin ve Uygulama sesini ve cihaz tercihlerini tıklayın.
  3. Çeşitli geçişlere sahip yeni bir sayfa görürsünüz. Ana birim, klasik Windows ses düzeyi seçenekleri gibidir. Tüm sesler için 1 ile 100 arasında bir değer ayarlayın ve varsayılan giriş ve çıkış cihazınızı seçin.
  4. Aşağıda, her biri için ses kaydırıcıları ve çıkış / giriş cihazlarına sahip bir Uygulama listesi bulacaksınız. Sistem ses kontrolleri Windows iletişim kutuları ve bildirimler gibi geliyor. Bir sebepten dolayı bir program için birden çok giriş görebilirsiniz.
  5. Her uygulama için ses düzeyini ana ses düzeyinin bir yüzdesi olarak ayarlayın. Örneğin, ana ses hacminiz 50 ise ve bir uygulamayı 50 olarak ayarlarsanız, bu uygulama %25 ses düzeyinde oynatılır.
  6. Varsayılandan başka bir uygulama için bir giriş veya çıkış cihazı seçmek isterseniz, gerektiği gibi buraya değiştirin.

Yalnızca açık olan uygulamaların (ve bağladığınız cihazların) listede görüneceğini unutmayın. Bu nedenle, görünmeyen bir uygulamanın sesini ayarlamak isterseniz, açtığınızdan emin olun.

Ayrıca, hızlı ses değişiklikleri için bu menüyü açmanız gerekmediğini unutmayın. Ses düzeyini hızlı bir şekilde ayarlamak için Sistem Tepsisindeki Hoparlör simgesini tıklatın veya uygulama başına göre sesleri ayarlamak için Sağ Tıklama Karıştırmayı Aç'ı seçin.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 5 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 247 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Windows'da Uygulama Başına Farklı Ses Çıkışı Cihazlarını Ayarlama konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows'da Uygulama Başına Farklı Ses Çıkışı Cihazlarını Ayarlama ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows'da Uygulama Başına Farklı Ses Çıkışı Cihazlarını Ayarlama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
Reklam Ver instagram takipçi satın al