Ogznet.com
Windows 10 Çift Tıklama Sorunu Çözümü Paylaş:

Windows 10 Çift Tıklama Sorunu Çözümü

Windows 10 Çift Tıklama Sorunu Çözümü

Tek tıkladığınız halde farenin çift tıklaması sorununu gidermek için aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz.

İstemsiz bir şekilde farenizin çift tıklaması sinir bozucudur. Seçmek, dosyaları sürüklemek ve daha fazlasını yapmak için tıklamak gibi basit eylemler beklediğiniz gibi davranış göstermezse, bu, fare sorunlarına bir işaret olabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız, sorunun neden kaynaklandığını görmek için bazı hızlı sorun giderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

1. Tek Tıklamanın Etkin Olduğunu Kontrol Etme

Sorununuz, Windows'da yanlışlıkla etkinleştirdiğiniz basit bir seçenek olabilir. Bir Dosya Gezgini penceresi açın (Belgeler, Resimler vs. gibi bir klasör) ve menüdeki Görünüm sekmesinde Seçenekler'i tıklatın. Genel sekmesinde, aşağıdaki gibi bir Öğeleri tıklatma seçenekleri öğeleri görürsünüz.

Windows 10 çift tıklama çözümü

Varsayılan davranış, Öğeyi açmak için çift tıklat (seçmek için tek tıklat) seçeneğidir. Seçilen bir öğeyi açmak için Tek tıklatma seçeneği aktifse, açmak için sadece bir kez bir klasöre tıklamanız yeterlidir.

2. Başka Bir Fare Deneyin

Sorununuz yukarıdaki gibi basit düzeltme değilse, farenizin kendisinin arızalı olup olmadığını denemelisiniz. Bunu test etmek için
mevcut farenizi başka bir bilgisayara bağlayabilir veya mevcut bilgisayarınıza farklı bir fare takabilirsiniz.

Fareniz farklı bir bilgisayarda yanlış davranmaya devam ederse, bu kusurlu olduğuna dair iyi bir işarettir. Aynı bilgisayarda başka bir fare denerseniz ve herhangi bir sorunla karşılaşmazsanız, bu, orijinal farenizin arızalı olduğuna dair başka bir işarettir.

3. Fare Sürücülerini Yeniden Yükleyin

Mevcut fare sürücünüzü kaldırmaya ve Windows'un yeniden yüklemesine izin vermelisiniz. Bunu yapmak için Görev Yönetisi'ndeki arama düğmesin basın Aygıt Yöneticisi yazıp açın. Fare ve diğer işaret aygıtları kategorisini genişletin ve farenizi sağ tıklayın. Cihazı kaldır seçeneğini belirleyin, sonra PC'nizi yeniden başlatın.

Bunu yaptıktan sonra farenizi kullanmadan yeniden başlatma komutuna gitmeniz gerekeceğini unutmayın. Windows Tuşu'na dokunun, ardından sol simgeler grubuna odaklanana kadar Sekme tuşuna basın. Ok tuşlarını kullanın ve güç düğmesini seçmek için Enter'a basın ve ardından Yeniden Başlat.

Bilgisayarınız yeniden başladığında, Windows, sürücüyü otomatik olarak yeniden yükleyecektir. Bu, temel fareler için çalışır, ancak yüksek teknoloji ürünü bir oyun fareniz varsa, uygun sürücüyü manuel olarak yüklemeniz gerekecektir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!