Windows'ta Çift Tıklama Sorunu Nasıl Giderilir

Windows'ta Çift Tıklama Sorunu Nasıl Giderilir

Tek tıkladığınız halde farenin çift tıklaması sorununu gidermek için aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz.

İstemsiz bir şekilde farenizin çift tıklamaları sinir bozucudur. Seçmek, dosyaları sürüklemek ve daha fazlasını yapmak için tıklamak gibi basit eylemler beklediğiniz gibi davranış göstermezse, bu fare sorunlarına neden olabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız, sorunun neden kaynaklandığını görmek için bazı hızlı sorun giderme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

1. Tek Tıklamanın Etkin Olduğunu Kontrol Etme
Sorununuz, Windows'da yanlışlıkla etkinleştirdiğiniz basit bir seçenek olabilir. Bir Dosya Gezgini penceresi açın ve Görünüm sekmesinde Seçenekler'i tıklatın. Genel sekmesinde, aşağıdaki gibi bir Tıklama öğeleri görürsünüz.

çift tıklama sorunu

Varsayılan davranış, bir öğeyi açmak için çift tıklatılır (seçmek için tek tıklatmayla). Seçilen bir öğeyi açmak için Tek tıklatmanız varsa,
açmak için sadece bir kez bir klasöre tıklamanız yeterlidir.

Bu seçenek ters çevrildiğinde, gerçekten bir yazılım seçeneği olduğunda farenizin fiziksel olarak çift olduğunu düşünebilirsiniz.

2. Başka Bir Fare Deneyin
Sorununuz yukarıdaki gibi basit düzeltme değilse, farenizin kendisinin hatalı olup olmadığını denemelisiniz. Bunu test etmek için
mevcut farenizi başka bir bilgisayara bağlayabilir veya mevcut bilgisayarınıza farklı bir fare takabilirsiniz.

Fareniz farklı bir bilgisayarda yanlış davranmaya devam ederse, bu kusurlu olduğuna dair iyi bir işarettir. Aynı bilgisayarda başka bir fare denerseniz ve herhangi bir sorunla karşılaşmazsanız, bu, orijinal farenizin arızalı olduğuna dair başka bir işarettir.

3. Fare Sürücülerini Yeniden Yükleyin
Mevcut fare sürücünüzü kaldırmaya ve Windows'un yeniden yüklemesine izin vermeye değer. Bunu yapmak için Başlat Düğmesine sağ tıklayın ve Aygıt Yöneticisi'ni seçin. Fareler ve diğer işaretleme cihazları kategorisini genişletin ve farenizi sağ tıklayın. Cihazı kaldır seçeneğini belirleyin, sonra PC'nizi yeniden başlatın.

çift tıklama sorunu

Bunu yaptıktan sonra farenizi kullanmadan yeniden başlatma komutuna gitmeniz gerekeceğini unutmayın. Windows Tuşu'na dokunun, ardından sol simgeler grubuna odaklanana kadar Sekme tuşuna basın. Ok tuşlarını kullanın ve güç düğmesini seçmek için Enter'a basın, ardından Yeniden Başlat.

Bilgisayarınız yeniden başladığında, Windows, sürücüyü otomatik olarak yeniden yükleyecektir. Bu, temel fareler için iyidir, ancak yüksek teknoloji ürünü bir oyun fareniz varsa, uygun sürücüyü manuel olarak yüklemeniz gerekecektir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 706 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Windows'ta Çift Tıklama Sorunu Nasıl Giderilir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows'ta Çift Tıklama Sorunu Nasıl Giderilir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows'ta Çift Tıklama Sorunu Nasıl Giderilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
instagram takipçi satın al