Windows'ta Masaüstü Simgelerini Özelleştirmenin 3 Harika Yolu

Windows'ta Masaüstü Simgelerini Özelleştirmenin 3 Harika Yolu

Muhtemelen Windows masaüstünüzde çok fazla zaman harcıyorsunuz, bu yüzden bunu özelleştirmek için biraz zaman harcamanız mantıklı. Windows 10'u uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebileceğiniz birçok yoldan birisidir. Birkaç hızlı hile, masaüstü simgelerinizi daha çekici veya kullanışlı hale getirebilir. Denemek isteyebileceğiniz birkaç seçenek var.

1. Simge Boyutunu Değiştirin
Masaüstünüzdeki boş alanı sağ tıklayın, Küçük, Orta ve Büyük simgeler arasında seçim yapmak için Görünüm menüsünü kullanabilirsiniz. Ön ayarlardan hoşlanmıyorsanız, Ctrl tuşunu basılı tutabilir ve boyutları küçük artışlarla ayarlamak için fare tekerleğinize ilerleyebilirsiniz.

2. Simgeleri Değiştirin

windows ikon değiştirme
Program kısayollarının ikonlarını, istediğiniz herhangi bir şeye değiştirebilirsiniz. Sadece sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.
Daha sonra yeni bir tane seçmek için Simge Değiştir düğmesine tıklayın.

3. Masaüstü Simgelerini Gizle
Belki de masaüstü simgelerinden sıkıldınız çünkü duvar kağıdınızı rahatsız ediyor veya engelliyorlar. Durum buysa, herhangi bir yeri sağ tıklayın ve tümünü gizlemek için Görünüm> Masaüstü simgelerini göster'i seçin. Bu işlemi tekrar gösterebilmek için istediğiniz zaman tekrarlayabilirsiniz. Onları bıraktığınız yere geri dönerler.
Masaüstünüzdeki dosyaları gizlenirken yönetmek istiyorsanız, Masaüstüne bir Dosya Gezgini penceresi açabilirsiniz.

Masaüstünüzü Temizlemeyi Unutmayın
Belki de, Windows masaüstünüzü düzeltmek için zaman ayırmadınız çünkü bu çok karmaşık. Şimdi masaüstünüzü temizleme zamanı.
Hiç kullanmadığınız tüm eski kısayollardan kurtulun ve her zaman kullandığınız programları Başlat Menüsü veya Görev Çubuğuna taşıyın. Ardından masaüstünüz görseller için alan bırakılacak!

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 346 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

Yorum Yaz

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
" Windows'ta Masaüstü Simgelerini Özelleştirmenin 3 Harika Yolu konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows'ta Masaüstü Simgelerini Özelleştirmenin 3 Harika Yolu ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows'ta Masaüstü Simgelerini Özelleştirmenin 3 Harika Yolu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
ücretsiz firma ekle instagram takipçi satın al