Windows'taki Dosyaları Yakındaki Aygıtlara Kolayca Aktarma

Windows'taki Dosyaları Yakındaki Aygıtlara Kolayca Aktarma

/ Okuma süresi: 2 dk, 32 sn / Yorum (0)
A A A

Windows 10 son güncellemesi ile hayatımıza giren bir özellik olan "Yakındaki Paylaşım" ile yakınlardaki diğer bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı yapabilirsiniz.

Bilgisayarlar arasında dosya paylaşımı bir sorun olabilir. Küçük dosyaları e-posta veya bulut depolama yoluyla göndermek kolaydır, ancak hemen yanındaki bir bilgisayarla paylaşmak isterseniz ne olur? E-postalama yavaş ve dosyayı bir flash sürücüye kopyalamak taş devresinden bir şeymiş gibi geliyor. Ağ var ancak daha iyi bir çözüme ihtiyacınız var.

Nisan 2018 Güncellemesinde, Windows 10, (Nearby Share) Yakın Paylaşım adlı bir özellik ekledi.
Apple’ın AirDrop’u gibi bir çok şey var, bu da hızlı bir şekilde yakındaki cihazlara dosya göndermenizi sağlıyor. Bunu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Windows 10'daki Yakın Paylaşım Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır
Öncelikle, her iki makinede Yakın paylaşım özelliğini etkinleştirmeniz gerekir (bu yalnızca Windows 10 bilgisayarlarda çalışır). Bunu yapmak için Ayarlar> Sistem> Paylaşılan deneyimler'e gidin.
Yakındaki paylaşım özelliğini etkinleştirdiğinizden emin olun. Ayrıca, yakınlardaki Herkesin veya yalnızca Cihazlarımın içeriğinden veri alıp almayacağınıza da karar verebilirsiniz. İkinci seçenek, Microsoft hesabınızı kullanarak cihazlara aktarımı kısıtlar.

Yine de her paylaşımı onaylamanız gerektiğinden, bu seti Herkes olarak bırakın. Ayrıca bu menüde, aktarılan dosyaları kaydetmek için varsayılan bir klasör ayarlayabilirsiniz.

windows 10 yakın paylaşım

Devam etmeden önce, tanımlamak kolay olacak şekilde PC'nizin adını değiştirmek isteyebilirsiniz. Çoğu bilgisayarın varsayılan olarak jenerik isimleri vardır ve bunları ayırt etmeyi zorlaştırır.

Bunu etkinleştirdikten sonra, destekleyen herhangi bir uygulamada Yakındaki Paylaşımı kullanabilirsiniz. Bu özellik hem Bluetooth hem de Wi-Fi kullanır. Kenar veya Dosya Gezgini gibi herhangi bir uygulamada paylaşım iletişim kutusunu açmak için Paylaş simgesini tıklamanız yeterlidir.

Paylaşılan uygulamaların olağan listesiyle birlikte, yakındaki cihazların bir listesini görürsünüz. Birini tıklattığınızda, diğer bilgisayar, almak için kabul etmesi gereken bir bildirim görür.

yakın paylaşım

Yakındaki Paylaşım güzel, ancak tek seçeneğiniz bu değil. Dropbox ve diğer bulut depolama sağlayıcıları, onlarla birlikte sakladığınız dosyalar için hızlı bir şekilde bağlantılar oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, Yakın Paylaşım çok hızlı değil. Ancak, URL'leri veya küçük dosyaları hızlı bir şekilde paylaşmak için işi tamamlar.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 262 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Windows'taki Dosyaları Yakındaki Aygıtlara Kolayca Aktarma konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Windows'taki Dosyaları Yakındaki Aygıtlara Kolayca Aktarma ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Windows'taki Dosyaları Yakındaki Aygıtlara Kolayca Aktarma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.