Program İndir

Microsoft Office Word’e Alternatif Programlar

Microsoft Word Alternatifi Programlar

28 Ekim 2019 4358 15 dk, 27 sn
Microsoft Office Word’e Alternatif Programlar
Abone Ol 
Windows, Mac, Web, Linux, iPad ve daha fazlası için Microsoft Office Word’e alternatif programlar. Ücretsiz veya açık kaynak alternatifler ile ücretli Microsoft Office Word’e benzer birçok program bu yazıda.

1. LibreOffice - Writer

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Windows · Linux

LibreOffice - Writer

Writer, modern ve tam özellikli bir word programındaki ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir.

Bilgisayarınızdaki yazı tiplerini seçip uygulayabilir ve belgenizin neredeyse her bölümü için stilleri ayarlayabilir ve özelleştirebilirsiniz. Otomatik Düzelt sözlüğü ile yazım hatalarını anında yakalayabilirsiniz. Otomatik Düzelt sözlüğü yazarken yazımınızı denetler (eğer isterseniz devre dışı bırakmak kolaydır). Belgenizde farklı diller kullanmanız gerekirse, Writer da bunu yapabilir.

Yazmaya başladığınız şeyi tamamlamak için yaygın olarak kullanılan sözcükleri ve cümleleri önerebilecek olan AutoComplete ile daha verimli yazın.

2. Google Drive - Docs

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Web

Google Drive - Docs

Google Dokümanlar, metin belgeleri oluşturmanıza ve bunları biçimlendirmenize ve diğer insanlarla gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmanıza olanak tanıyan bir çevrimiçi kelime işlemci, Google Drive'ın bir parçasıdır. 

Google Dokümanlar, metin ve paragrafları kolayca biçimlendirmenize yardımcı olacak akıllı düzenleme ve biçimlendirme araçları ile dokümanlarınıza canlılık kazandırır. Yüzlerce yazı tipi arasından seçim yapabilir; bağlantı, resim ve çizim ekleyebilirsiniz.

Nereye giderseniz gidin, İnternet bağlantınız olmasa bile telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan dokümanlarınıza erişin, doküman oluşturun ve düzenleyin.

Tüm değişiklikleriniz yazdığınız anda otomatik olarak kaydedilir. Aynı dokümanın eski sürümlerini tarihe ve değişiklik yapan kişiye göre sıralanmış halde görmek için düzeltme geçmişini de kullanabilirsiniz.

Google Dokümanlar ile, nerede olursanız olun doküman yazabilir, düzenleyebilir ve dokümanlar üzerinde ortak çalışma yapabilirsiniz. Bu hizmet ücretsizdir.

3. Write!

 • Fiyat: Ücretli
 • Sistem: Web

Write!

Write! notlar, yapılacaklar listeleri, projeler ve her türden metinler yazmak için zarif bir çalışma alanı sağlar. İyi bir word programının tüm özelliklerine sahiptir.
Windows, macOS ve Linux'ta kullanılabilir.

Güçlü Yazma Araçları
Daha fazla ve daha iyi yazmak için üretkenliğinizi en üst düzeye çıkarın. Yapılandırılabilir Otomatik Tamamlama, Akıllı Yazım Denetleyici, Sınırsız Ctrl + Z ve Verimlilik Sayaçları gibi araçlar verimliliğinizi artıracaktır. Minimalist yazma arayüzü sayesinde işiniz sorunsuz şekilde ilerler.

Güvenli Bulut Depolama
Yazının ortasında çok önemli bir belgeyi asla kaybetmeyin. Belgeleriniz bir daha asla kaybolmayacak. Herhangi bir bilgisayarda ve bıraktığınız noktadan yazmaya devam edin. Sınırsız sayıda belgeyi ek ücret ödemeden saklayabilirsiniz.

Organize Et ve Gezin
Bazı kullanışlı belge organizasyonu ve gezinme araçları edinin. Herhangi bir yazı projesini sekmelerde, oturumlarda ve klasörlerde yapılandırarak kolayca yönetin. Yazma Oturumları arasında geçiş yapmak, üzerinde çalıştığınız sekme grubunu değiştirerek bağlamı hızlı bir şekilde değiştirmenize olanak tanır.

Paylaş ve İşbirliği Yap
Takım arkadaşlarınızla daha hızlı iletişim kurun. Belgeleri web’de benzersiz bir URL’yle yayınlayın ve e-posta yoluyla veya sosyal medya ile bir bağlantısını paylaşın. Paylaşılan bir belgede değişiklik yaptığınızda, bunlar hemen çevrimiçi olarak güncellenir.

Dikkat Dağıtıcı Şeylerden Kurtulun
Tam ekrana gidin ve metninize odaklanın. Dikkatini dağıtmadan yazma ve not alma için basit, kenarlıksız bir arayüz, yaptığınız işe odaklanmanıza yardımcı olur. Ayrıca Odak Modu'nu etkinleştirebilir veya gece saatlerinde ekstra konfor için karanlık bir tema etkinleştirebilirsiniz.

Minimalist Arabirim
Tarayıcı stili sekmeli kullanıcı arayüzünden yararlanın. Write! yazmak için gerekli olanı tutar ve tüm dikkat dağıtıcı ve gereksiz özellikleri ve düğmeleri gizler. Basit ve kullanıcı dostu bir arayüz blogcular ve yazarlar için özel olarak tasarlanmıştır.

4. WPS Writer

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Windows · Linux

WPS Writer

WPS Office'in bir parçası olan WPS Writer, Microsoft Office Word ile son derece uyumlu, güvenilir ve hızlı bir word programıdır. DOC ve DOCX formatlarını okuyabilir ve düzenleyebilirsiniz. Bu, ofis belgelerinizi Microsoft Word ile WPS Writer arasında kolayca aktarmanıza olanak tanır.

Yeni tasarlanmış arayüz, modern renkler ve grafikler içeriyor. Profesyonel grafik yazılımında olduğu gibi, müzik sayfalarının etkisini önizleme sayfasında doğrudan ayarlayabilirsiniz. Her şey sizin daha iyi bir belge derlemek ve oluşturmanız içindir.

5. ONLYOFFICE Desktop Editors

 • Fiyat: Ücretsiz / Açık kaynak kodlu
 • Sistem: Windows · Linux · Mac OS

ONLYOFFICE

ONLYOFFICE Desktop Editors, metin, elektronik tablo ve sunum editörlerini birleştiren açık kaynaklı bir ofis paketidir. Programı kısıtlama olmaksızın indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Özellikler:

 • Metin belgelerini, e-tabloları ve sunumları görüntüleyebilir ve düzenleyebilir. Tek bir pencerede birden çok dosya ile işlem yapın ve aynı pencerede sekmeye dayalı kullanıcı arabirimi.
 • MS Office ve OpenDocument formatlarıyla uyumluluk - DOC, DOCX, ODT, RTF, TXT, PDF, HTML, EPUB, XPS, DjVu, XLS, XLSX, ODS, CSV, PPT, PPTX, ODP.
 • Geniş işbirliği ile hızlı erişim - Sunucuya bağlanın ve ekipinizle belgeler üzerinde işbirliği yapın: gerçek zamanlı olarak eş zamanlı düzenleme, sohbet kullanarak inceleme, yorum yapma ve etkileşim kurma.
 • Üçüncü parti eklentiler - Şablonlar oluşturun, YouTube'dan video ekleyin ve daha fazlasını yapın.
 • Tüm popüler platformlar için destek - Windows 10, 8.1, 8, 7, XP, 2003, Vista (32 bit ve 64 bit), Debian, Ubuntu ve türevleri, RPM tabanlı Linux dağıtımı, Mac OS 10.10 veya üstü.

6. Apache OpenOffice Writer

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Windows · Linux · Mac OS

Apache OpenOffice Writer

Apache OpenOffice paketinin bir parçası olan Writer, açık kaynak kodlu bir word programıdır. Writer, tam donanımlı modern bir kelime işlemciden bekleyeceğiniz her şeye sahiptir.

Hızlı bir not için yeterince basittir, ancak içerikleri, diyagramları, indeksleri vb. İçeren komple kitaplar oluşturabilecek kadar güçlüdür. Writer onları mükemmel gösterirken fikirlerinizi üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

.odt Standard - Belgelerinizi Office belgeleri için yeni uluslararası standart olan OpenDocument biçiminde kaydedin. Bu XML tabanlı format, Writer'a bağlı olmadığınız anlamına gelir. Belgelerinize, herhangi bir OpenDocument uyumlu yazılımdan erişebilirsiniz.

.docx & .doc desteği - Writer, tüm eski Microsoft Word belgelerinizi okuyabilir veya çalışmanızı Microsoft ürünlerini kullanan kişilere göndermek için Microsoft Word biçiminde kaydedebilir. Writer ayrıca Mac OS X için Microsoft Office 2007 veya Microsoft Office 2008 ile oluşturulan .docx dosyalarını da açabilir.

7. Scrivener

 • Fiyat: Ücretli / Deneme sürümü mevcut
 • Sistem: Windows · iOS · Mac OS

Scrivener

Scrivener, roman yazarları, senaristler, kurgusal olmayan yazarlar, öğrenciler, akademisyenler, avukatlar, gazeteciler, çevirmenler ve daha fazlası tarafından kullanılan her türden yazar için en uygun program. Scrivener size nasıl yazacağınızı söylemez - sadece yazmaya başlamak ve yazmaya devam etmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.

Makalenizi istediğiniz gibi büyütün
Uzun yazı projeleri için özel olarak tasarlanan Scrivener, metninizi istediğiniz sırada irili ufaklı bölümler halinde istediğiniz sırada oluşturmanıza izin vererek sayfa korkusunu ortadan kaldırır. Harika bir fikrim var ama nereye sığdığını bilmiyor musunuz? İlham aldığında yazın ve yerini daha sonra bulun. Makalenizi organik olarak büyütün,

Scrivener istediğin gibi çalışır: bir kelime yazmadan önce her ayrıntıyı kes ya da taslak hazırla ve daha sonra yeniden yapılandır. Veya yöntemlerinizi karıştırın ve ikisinden de biraz yapın. Scrivener'da yazdığınız her şey, kullanımı kolay bir proje taslağına entegre edilmiştir. Bu nedenle, el yazmanızın özeti ile çalışmak sadece bir tık ötenizde ve Dördüncü Bölümün Birinci Bölüme dönüştürülmesi, sürükle ve bırak kadar basit.

Scrivener'da, arka plan materyaliniz her zaman el altındadır ve çalışmanızın hemen yanında açabilirsiniz. Fotoğrafa dayalı bir tanım yazın. Bir röportajı yazın. Bir PDF dosyası veya web sayfası hakkında not alın. Veya devam eden bölümün yanında daha eski bir bölüme başvurarak tutarlılığı kontrol edin.

8. AbiWord

 • Fiyat: Ücretsiz / Açık kaynak kodlu
 • Sistem: Linux

AbiWord

AbiWord, Microsoft® Word'e benzer ücretsiz bir kelime işlem programıdırÇok çeşitli kelime işlem görevleri için uygundur.

AbiWord, çalıştığı işletim sistemine mükemmel şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır. Görüntü yükleme veya yazdırma yetenekleri gibi sistem tarafından sağlanan işlevsellikten yararlanacaktır.

AbiWord, OpenOffice.org belgeleri, Microsoft Word belgeleri, WordPerfect belgeleri, Zengin Metin Biçimi belgeleri, HTML web sayfaları ve daha fazlası gibi tüm standart belge türlerini görüntüleyebilir ve düzenleyebilir.

Belgenize AbiWord'un gelişmiş belge düzeni seçeneklerini kullanarak profesyonel, bilimsel veya okunması kolay bir görünüm verin. Belgenizin görünüşünü geliştirmek için tablolar, madde imleri, listeler, görüntüler, dipnotlar, son notlar ve stiller kullanın.

AbiWord'un yerleşik yazım denetleyicisini kullanarak belgenizin bu kötü yazım hatalarından hiçbirini içermediğinden emin olun. 30'dan fazla dilde sözlük var.

İlginizi
çekebilir
En İyi Microsoft Office Alternatifleri

9. Airborn OS

 • Fiyat: Ücretsiz / Ücretli seçenekler mevcut
 • Sistem: Web

Airborn OS

Gizliliğinizden ödün vermeden belgeleri bulutta depolayın ve düzenleyin. Dosyaları çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde oluşturun ve düzenleyin.

Gerçek zamanlı işbirliği yapın

Ekip arkadaşlarınızla veya sınıf arkadaşlarınızla belgeler üzerinde birlikte çalışın. Bir belgeyi paylaşsanız bile, Airborn'un yapımcıları belgelerinizi okuyamaz. Ekstra koruma için belgenizde bir şifre bile belirleyebilirsiniz.

Ayrıca, aynı anda yalnızca bir kişinin bir paragraf yazabilmesi için kısıtlama var. Artık can sıkıcı bir şekilde diğer arkadaşınız az önce yazdıklarınızı silemez.

3D sunumlar yapın

Airborn sadece metin belgeleri için değildir sunum dosyaları da hazırlayabilirsiniz. Slaytlarınıza video ekleyebilir ve slaytlar arasında harika 3B geçişler yapabilirsiniz.

10. iWork - Pages

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Mac OS · iOS · Web

iWork - Pages

Apple Pages Apple Inc. tarafından geliştirilen kelime işlemci uygulamasıdır. Apple Keynote ve Apple Numbers ile birlikde iWork yazılım paketinin bir parçasıdır. Pages Microsoft şirketinin Microsoft Office paketine dahil olan Microsoft Word uygulaması ile eşdeğerdir.

Pages, göz alıcı belgeler oluşturabilmenizi sağlayan güçlü bir kelime işlemcisi. Dilerseniz iPad’inizde Apple Pencil’ı kullanarak çalışmalarınıza el yazınızla yorumlar ve çizimler ekleyebiliyorsunuz. Ve gerçek zamanlı iş birliği sayesinde ekibiniz birlikte çalışabiliyor. Mac, iPad veya iPhone’da ve hatta Windows bilgisayarlar da.

Microsoft Word ile uyumlu.
Microsoft Word kullanan biriyle aynı ekipte misiniz? Pages, işinizi kolaylaştırır. Pages belgelerini Word dosyası olarak kaydedebilir, Word belgelerini Pages’a aktarıp düzenleyebilirsiniz. Üstelik Pages, en sık kullanılan Word özelliklerini de destekliyor. Aynı proje üstünde çalışmak artık hiç sorun değil. Farklı uygulamalar kullansanız bile.

11. FreeOffice TextMaker

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Windows · Mac OS · Linux · Android

TextMaker

FreeOffice TextMaker sözcük işlemciyle, her türden belgeyi çok kısa sürede oluşturun. Tasarım flyer’ları veya broşürler hazırlamak, iş mektupları veya bilimsel makaleler yazmak kadar kolay.

FreeOffice TextMaker, sayısız tasarım seçeneği sunar. Benzersiz nesne modu kullanarak resimleri, çizimleri ve metin kutularını belgelerinize yerleştirebilirsiniz. Gelişmiş konumlandırma ve metin kaydırma seçenekleriyle, istediğiniz herhangi bir düzeni oluşturabilirsiniz. Ana sayfalar ile, her sayfaya filigran ekleyebilir ve tekrarlayan nesneleri belgenize yerleştirebilirsiniz. Belgelerinize tutarlı ve profesyonel bir görünüm vermek için karakter ve paragraf stilleri’ni kullanın.

FreeOffice TextMaker, Hunspell sözlükleri’ni kullanan yazım denetimini destekler ve onlarca dilde yazım hatalarını bulmanıza yardımcı olur.

FreeOffice TextMaker, tüm Microsoft Word DOCX dosyalarını sorunsuz bir şekilde açar ve kaydeder. Ayrıca, PDF dosyalarını ve EPUB e-kitaplarını doğrudan uygulama içinden oluşturmanızı sağlar.

12. Zoho Writer

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Web

Zoho Writer

Web tarayıcınızda belgeler oluşturup düzenlemenize ve bunları buluta kaydetmenize olanak tanıyan çevrimiçi bir kelime işlemci, böylece bunları herkesle paylaşabilirsiniz. Zoho, birden fazla kullanıcının aynı anda bir belgede çalışmasına izin verebilir. Microsoft Word (DOC), OpenOffice metinleri (ODT & SXW), HTML, RTF, JPG, GIF PNG dosyalarını içe aktarın.

Tüm cihazlarınızda kullanılabilen güçlü bir kelime işlemci. Takım arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak işbirliği yapın. Ücretsiz, ilham verici belgeler oluşturun.

13. Calligra Words

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Windows · Mac OS · Linux

Calligra Words

Calligra Words sezgisel bir kelime işlemci ve masaüstü uygulamasıdır. Bununla beraber, kolayca bilgilendirici ve ilgi çekici belgeler oluşturabilirsiniz.

Calligra Words ile belgenize kolayca görüntü, grafik vb. ekleyebilirsiniz. Belgeye dosya eklemek sürükle-bırak ile çok basittir.

ODF'yi açıp kaydedin ve MS Word .doc ve .docx dosyalarını açın. En yaygın kullanılan dosya türlerini destekler.

Calligra Words, ODF belgelerini varsayılan dosya biçimi olarak açıp kaydedebilir. Calligra Suite, OpenOffice.org, LibreOffice, Microsoft Office, Google Dokümanlar, Lotus Symphony ve diğer programların formatlarını destekler.

Ek olarak, Microsoft Office Word dosyalarını (hem .doc hem de .docx) açmak mümkündür. Daha sonra belgeyi düzenleyebilir ve ODF'ye kaydedebilirsiniz.

14. Google Docs Offline

 • Fiyat: Ücretsiz
 • Sistem: Web

Google Docs Offline

Google Dokümanlar uzantısı, internet'e bağlı olmadığınızda dokümanlarınızı, e-tablolarınızı ve sunularınızı düzenlemenizi sağlar. 

Çevrimdışı Google Dokümanlar sayesinde, Google Dokümanlar, E-Tablolar, Slaytlar ve Drive'a internete bağlanmadan erişebilirsiniz.

Uzantıyı yükledikten sonra, Google Drive'da ayarlar menüsüne giderek çevrimdışı erişimi etkinleştirmeniz yeterlidir. Alternatif olarak, şu sayfadaki adımları da uygulayabilirsiniz: https://support.google.com/drive/answer/2375012

Chrome'da çevrimdışı düzenleme
Kablosuz bağlantı olmaksızın Chrome tarayıcınızı başlatın ve Google Düzenleyicileri'ni açın. Çevrimdışı Google Dokümanlar, Chrome'u çevrimdışı düzenleyiciye dönüştürür. 

Dokümanlarınıza istediğiniz yerden erişin
En alakalı yüzlerce dokümanınız, çevrimdışı görüntüleme ve düzenleme için otomatik olarak kullanılabilir hale getirilir.

Önemli dokümanları sabitleyin
Belirli dokümanları sabitleyerek onları çevrimdışı kullanılabilir hale getirin. Nerede olursanız olsun, en önemli dokümanlarınıza erişebildiğinizden emin olun.

Sorunsuz şekilde kopyalayıp yapıştırın
Pratik sağ tıklama menüsü düğmelerini kullanarak Google Düzenleyicileri arasında kesme, kopyalama ve yapıştırma işlemlerinizi gerçekleştirin.

İlginizi
çekebilir
Microsoft Office'e Ücretsiz 5 Alternatif


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için, İletişim sayfası aracılığıyla site yöneticisiyle irtibat kurabilirsiniz.


Günlük yeni bloglar için abone olun!Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Yukarı kaydır