Ogznet.com
En iyi WordPress e-ticaret teması ücretsiz Paylaş:

En iyi WordPress e-ticaret teması ücretsiz

En iyi WordPress e-ticaret teması ücretsiz

E-ticarete atılmak için online mağaza kurmak ister misiniz? Doğru WordPress e-ticaret temalarını kullanarak, WordPress blogunuzda veya web sitenizde kolayca online alışveriş mağazası oluşturabilir, yönetibilir ve bir e-ticaret platformu oluşturabilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Burada popüler ve en iyi WordPress e-ticaret eklentileri listesini hazırladık. Bunlardan herhangi birinin kurulması ve kullanılması, WordPress online alışveriş web sitelenizi kolayca kurmanızı sağlayacaktır.

Aşağıdaki eklentilerin çoğu ücretsizdir, ancak bazıları ise ücretlidir. Bu eklentiler güçlü ve zengin özelliklere sahiptir. WordPress e-ticaret temalarınının kurulumu ve kullanımı kolaydır. Esnek ve stabildirler ve güçlü ve zengin özelliklere sahiptirler.

Bu e-ticaret temalarını kullanarak çok çeşitli ürünleri listeleyebilirsiniz; sipariş yönetimi, nakliye, ödeme süreçleri, stok kontrolü, rapor üretimi gerçekleştirin ve online alışveriş aktivitelerini yönetmekle ilgili birçok işlemi yapın.

Sizin için en iyi WordPress alışveriş sepeti eklentilerini seçtik ve bunların online alışveriş gereksinimlerinizi karşılayacak en doğru e-ticaret eklentisine sahip olacağınıza inanıyoruz.

Bununla birlikte, piyasada birçok WordPress e-ticaret teması olmasına rağmen, bunların hepsi, e-ticaret sitenize başlamanızı sağlayacak temel özelliklerle birlikte gelmez.

Bir WordPress e-ticaret eklentisi seçmeden önce, ne satışı yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Ardından, online alışveriş sitenizi verimli bir şekilde çalıştırmak ve yönetmek için yalnızca e-ticaret eklentisinde ihtiyacınız olan özellikleri listeleyebilirsiniz.

Sonra, ödemeleri kabul etmek için kullanacağınız ödeme yöntemini dikkate almanız gerekir. Bu ödeme yöntemini destekleyen varsayılan e-ticaret eklentisini seçmelisiniz.

Bir WordPress e-ticaret eklentisinin tüm özelliklere sahip olmasının imkansız olduğunu bilmeniz gerekir. Genellikle, işlevselliğini genişletmek için diğer eklentileride kullanırlar. Yani, farklı görevler için farklı eklentilere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Son olarak, eklenti için mevcut destek seçeneklerini gözden geçirmeniz gerekiyor. Zaman zaman yardıma ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle, e-ticaret eklentinizin yardım alabileceğiniz geçerli bir destek sistemi ile birlikte geldiğinden emin olun.

Şimdi, doğrudan en iyi WordPress e-ticaret eklentileri listesine gidiyoruz.

En İyi WordPress Alışveriş Sepeti Eklentileri

WooCommerce en iyi ve muhtemelen en popüler WordPress e-ticaret eklentilerinden biridir.

WooCommerce'in en iyi yanı, WooCommerce için birçok eklenti ve temaların mevcut olmasıdır. Artı olarak arkasında büyük bir kullanıcı ve geliştirici topluluğu var. Birçok hosting şirketi özel WooCommerce hosting çözümleri sunar.

Bu eklenti ile dijital veya fiziksel ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Müşterilere dijital ürünler için anında indirme seçeneği sunar. Hatta online pazarlardan satış ortağı malların satışını da destekliyor.

Ayrıca, müşterinizin deneyimlerini geliştirmek için birçok ücretsiz ve premium uzantı sunar. Yinelenen abonelikler, üyelikler, rezervasyon sistemi ve daha fazlası için destek sunar. Banka çekimlerini, teslimatta nakit ödemeyi ve PayPal'ı (Türkiye'de mevcut değil) destekler. Ayrıca nakliye giderleri ve vergileri de hesaplayabilir.

WooCommerce için yüzlerce tema bulunmaktadır, bu sayede site tasarımınızı ve düzeninizi seçmek için onlarca seçenek elde edersiniz. Sitenize bağlı kuruluş veya harici ürünler eklemenize olanak tanır.

WooCommerce, kolay envanter yönetimi için araçlarla bile gelir.

WordPress Simple PayPal Shopping Cart eklentisi, siteniz için basit, minimalist bir alışveriş sepetine sahip olmanızı sağlar. Bu WordPress e-ticaret eklentisi, kullanmak için basit ve ücretsizdir. E-Ticaret eklentisi, yayınlarınızdan ve sayfalarınızdan herhangi birinde "Sepete Ekle" düğmesine sahip olmanızı sağlar. Hatta çeşitli alışveriş ve fiyatlandırma seçenekleri de sunar.

 

Birkaç yapılandırma öğesi ile tamamen hafif bir eklentidir. Bu eklenti ile WordPress blogunuzda veya web sitenizde, ürün ekleyebileceğiniz bir alışveriş sepetine sahip olabilirsiniz.

Eklenti, WordPress sitenizin kenar çubuğunda, herhangi bir sayfaya, hatta yazıya sorunsuz bir şekilde entegre olabilir. Ses dosyalarını, PDF'leri, fotoğrafları, videoları ve daha fazlasını içeren dijital ürünlerin yanı sıra fiziksel ürünler de satmanıza olanak tanır.

WordPress Simple PayPal Shopping Cart ücretsiz WordPress e-ticaret eklentisidir. Ancak işlem ücretleri uygulanır.

Easy Digital Downloads, sadece dijital ürün satışı ve indirmeleri hedefleyen bir e-ticaret eklentisi olarak gelir. Dijital ürün satma ve indirme işlemlerini WordPress üzerinden sunmanın en kolay yollarından biridir. Bir e-ticaret mağazasını verimli bir şekilde çalıştırmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Mağazanızı daha da geliştirmenize yardımcı olacak çok sayıda uzantı sunar. Hepsinden iyisi, Easy Digital Downloads tamamen ücretsizdir. Yani, satışlarınız için herhangi bir işlem ücreti yoktur.

Kullanıcılara tam satın alma geçmişi sunuyor ve dosyaları yeniden indirme seçeneği sunuyor. Her ürün için değişken fiyatlar ve çoklu fiyat seçenekleri belirleyebilirsiniz. Hatta CSV ve PDF veri dışa aktarma seçenekleri sunuyor. Güçlü bir promosyon kodu sistemine sahiptir. Ayrıca özelleştirilebilir satın alma makbuzları sunar.

Ayrıca Easy Digital Downloads'un kullanımı çok kolaydır. Ürünleri kolayca ekleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz. Hemen hemen her WordPress temasıyla çalışır. Ayrıca, çok iyi destek sistemi vardır. Ücretsiz destek forumları, öğreticiler, videolar ve hatta bir IRC sohbet odası var. Premium kullanıcılar için öncelikli destek seçeneği sunulur.

Bu WordPress için ücretsiz bir e-ticaret eklentisidir. Müşterilerinizin ürünleri satın alabilmesi için online bir alışveriş sitesi oluşturmayı kolaylaştırır, internet üzerinden dijital ürün satışı yapabilir ve indirme seçeneği sunabilirsiniz.

WP eCommerce, son derece popüler bir WordPress e-ticaret eklentisidir. Kurulumu kolaydır, tamamen özelleştirilebilir ve arama motorları için optimize edilmiştir.
Ödeme sistemleri entegrasyonu ile birlikte gelir ve video eğitimleri, forumlar aracılığıyla anında yanıt ve kullanıcı topluluğu üzerinden kapsamlı destek sağlar.

Çevrimiçi satış hedefinizi gerçekleştirmenize yardımcı olur. Dijital indirmeler, fiziksel envanter, abonelikler ve üyelikler satmanızı sağlar. Birçok popüler WordPress eklentisi ile bütünleşir.

Yerleşik nakliye araçları ve popüler kuryeler ile entegrasyona sahiptir. Hatta e-ticaret sitenizi ek modüller ile genişletmenize bile izin verir. Düzinelerce farklı ödeme sistemi ile entegrasyonu destekler.

Shopify, sizin için her şeyi düşünen en popüler e-ticaret platformlarından biridir. Ancak, Shopify bir eklenti değildir. Bunun yerine, herşey tek bir paket çözümde. Shopify, SSL'nin kurulumu, farklı ödeme sistemleri ile entegrasyon, nakliye, vergiler vb. dahil olmak üzere bir e-ticaret mağazasının tüm teknik yönlerini ele alır.

Shopify, hem dijital hem de fiziksel ürünlerin satışını destekliyor. Yani, ister gömlek ister dijital ürünler (fotoğraf ve müzik gibi) satıyor olsun, Shopify her iş için uygundur.

Shopify her şeyle bütünleşir. Bir Facebook mağazası oluşturabilir, Twitter'a bir satın alma düğmesi ekleyebilirsiniz. Shopify ile hepsini yapabilirsin. Sonuçta, Shopify teknik sorunlarla uğraşmak istemediğinizde en iyi e-ticaret platformudur. Sadece işinize odaklanmanızı sağlar!

Memberpress, tonlarca entegrasyon seçeneğine sahip en popüler ve en iyi üyelik eklentisi olma statüsüne sahiptir. Memberpress eklentisini kullanarak üyelik planları, görüntüleme içeriği başına ödeme ve daha fazlası dahil olmak üzere abonelik tabanlı dijital ürünler ve hizmetler satabilirsiniz.

Dahası, WooCommerce ile entegre olabilir.

Güçlü erişim kontrolü, erişim seviyelerini ve içerik kısıtlamalarını tanımlamanızı sağlar. Yani, yalnızca izinleri olan kullanıcılar kısıtlanmış içeriğe erişebilir.

WooCommerce mağazanız veya LearnDash LMS ile entegre edilebilir. PayPal, Stripe ve Authorize.net gibi ödeme seçeneklerini destekler. Ancak, fiyatlandırma planları yalnızca yıllık olarak sunulur.

Ayrıca, Memberpress'i üçüncü taraf hizmetlerine bağlamak için onlarca uzantı vardır. Dolayısıyla, Memberpress, abonelik bazlı ürünleri satmak veya üyelik sitesi oluşturmak için mükemmel bir e-ticaret eklentisi olarak ortaya çıkıyor.

Ecwid Ecommerce Shopping Cart, WordPress sitenizde tamamen işlevsel bir mağazaya sahip olmanızı sağlayan kullanımı kolay, güvenli ve güçlü bir online alışveriş sitesi çözümüdür. 175 ülkede 1 milyondan fazla satıcıyla en popüler e-ticaret çözümlerinden biridir.

Gerçek zamanlı nakliye entegrasyonu ve 45 dil desteği ile birlikte 40'tan fazla uluslararası ödeme seçeneği sunarak dünya çapında satış yapma fırsatı sunuyor. USPS, UPS, FedEx ve diğerleri gibi büyük kargo firmalarının çoğu ile entegre olur. Vergiler de otomatik olarak hesaplanır ve birkaç tıklamayla kurulabilir.

Milyonlarca Facebook kullanıcısına satış yapabilmeniz için çevrimiçi mağazanızı Facebook'a ekleme fırsatı sunuyor. Ürünlerinizi, siparişlerinizi, müşterilerinizi ve envanterinizi Facebook ve WordPress mağazalarınız arasında otomatik olarak senkronize eder.

Hatta iOS ve Android için ücretsiz mobil uygulamalar sağlar, böylece mağazanızı yönetebilir ve hareket halindeyken satış yapabilirsiniz. Herhangi bir WordPress sitesinde harika çalışıyor. Ecwid online mağazasında sınırsız depolama, düzenli yedeklemeler, sorunsuz güncellemeler ve güvenlik güncellemeleri bulunur. Ecwid, gizli işlem ücreti veya kurulum ücreti olmadan ücretsiz bir plan içinde kullanılabilir.

WP EasyCart, hiç eğitime ihtiyaç duymadan güzel bir online mağaza oluşturmak isteyen küçük işletme sahipleri için tasarlanmıştır. Mağaza yine de WordPress üzerinde çalışacak, ancak şaşırtıcı derecede hızlı bir yapılandırma süreci ve yalnızca geliştirici olmayanlar için anlaşılır araçlar sağlıyor.

WP EasyCart geliştiricileri, küçük işletmelerin zaten başka yazılımlarla çalıştığını biliyor, bu nedenle Quickbooks ile kolay bir senkronizasyon ve MailChimp için bir mail pazarlama entegrasyonu var. Dahası, klasik perakende ürünlerinden indirmelere ve aboneliklerden hediye kartlarına kadar her şeyi satabilirsiniz. Ayrıca fatura göndermek, video içeriği satmak, e-kitap göndermek ve bağış istemek için seçenekleriniz var.

WP EasyCart, Squarespace veya Wix gibi bir SaaS e-ticaret platformu gibi çalışır. Tüm basit araçlar sizin için burada. Tek fark, WordPress ve kendi hostinginiz ile siteniz üzerinde tam kontrole sahip olmanızdır. Sınırsız ürün desteği, canlı gönderi hesaplayıcıları ve gelişmiş ürün çeşitleri ile özellikler, ücretsiz sürümde şaşırtıcı derecede gelişmiştir. Ücretsiz paketle birlikte gelen herhangi bir işlem ücretinden kaçınmak için yıllık ücretli planı seçebilirsiniz.

En İyi 7 WordPress e-ticaret eklentisi listesinin sonuna geldik. Bu yazının, siteniz için en iyi WordPress e-ticaret eklentisini bulmanızda yardımcı olacağını umuyoruz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!