WordPress için En İyi 9 Ücretsiz Resim Sıkıştırma Eklentisi

WordPress için En İyi 9 Ücretsiz Resim Sıkıştırma Eklentisi

/ / Okuma süresi: 6 dk, 34 sn / Yorum (0)
A A A

Resim boyutu genel web sitesi hızında önemli bir rol oynar, uygun dosya boyutunda görüntüleri optimize ederseniz web siteniz daha hızlı yüklenir. WordPress'te görüntüleri "resim sıkıştırma eklentileri" yardımıyla sıkıştırmak/optimize etmek kolaydır.

İlginizi Çekebilir
 En İyi Sıralama için Bu WordPress SEO Eklentilerini Deneyin

En İyi Sıralama için Bu WordPress SEO Eklentilerini Deneyin

WordPress web sitenizin, en değerli anahtar kelimeleriniz için arama motoru sonuç sayfalarının en üst düzeyine (SERP) göre sıralamasını nasıl görmek istersiniz? Seveceğin bir şeye benziyor mu? Peki, size kolayca elde etmek için kullanabileceğiniz üç ..

Bunlar En İyi Ücretsiz WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileridir, ihtiyacınıza göre aşağıdaki eklentilerden birini seçebilirsiniz.

1. WP Smush Görüntü Sıkıştırma ve Optimizasyonu

WP Smush Resim Sıkıştırma ve Optimizasyon eklentisi, 1 Milyondan fazla aktif kurulumlu popüler WordPress ERsim Sıkıştırma eklentisinden biridir. WP Smush, yüklediğiniz görüntülerden gizli hacimli bilgileri silmenizi ve kaliteden ödün vermeden dosya boyutunu küçültmenizi sağlar.

WP Smush ile maksimum genişlik ve yükseklik ayarlayabilirsiniz ve büyük resimler sıkıştırıldıkça ölçeklenir. Herhangi bir dizindeki görüntüleri WP Smush ile sıkıştırabilirsiniz.

Ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, WPMUDEV'de API'lerini kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekmez. Toplu optimizasyon özelliği ile bir seferde 50 görüntüyü sıkıştırabilirsiniz.

2. EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer, 700k+ etkin kurulumla resim sıkıştırma konusunda popüler ücretsiz eklentiden biridir. Bu eklenti ile medya kütüphanesi ile yüklediğiniz görüntüleri otomatik olarak optimize edebilir, daha önce yüklediğiniz görüntüleri sıkıştırabilirsiniz. Bu eklenti görüntü dosyalarını en küçük boyutta optimize edilen en iyi dosya formatına dönüştürebilir, tüm bunları kayıpsız ve kendi sunucunuzda yapar.

API anahtarını almak için bir hesaba kaydolmanız gerekmez. Bu eklenti, diğer WordPress eklentileri tarafından eklenen resimlerin ve herhangi bir dizinden kaydedilen resimlerin sıkıştırılmasını destekleyebilir. Bu eklentiyi kullanmak için bir hesap açmanıza gerek yok, bu eklentiyi tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, API erişimi ve daha fazla sıkıştırma özelliği sağlayan ücretli bir plan var.

3. Compress JPEG & PNG

Compress JPEG & PNG ücretsiz WordPress resim sıkıştırma eklentisidir. Bu eklenti TinyPNG ekibi tarafından geliştirilmiştir. Bu eklentiyi kullanmak için ücretsiz bir TinyPNG hesabı oluşturmalısınız. Bu ücretsiz hesapla, her ay 100 resim sıkıştırabilirsiniz.

JPEG ve PNG Sıkıştırma ayarları içinde, görüntüleri otomatik olarak hangi boyutlarda ve otomatik olarak sıkıştırmak istediğiniz gibi, gereksinimlerinize göre sıkıştırmak için birçok ayarı kontrol edebilirsiniz.

4. reSmush.it Image Optimizer

reSmush.it Image Optimizer, 30k+ aktif kurulumla en iyi ücretsiz WordPress görüntü sıkıştırma eklentilerinden biridir, bu eklenti 5 MB boyutunda görüntüleri sıkıştırabilir.

reSmush.it, resimleri yüklerken otomatik olarak optimize edebilir veya daha önce yüklenen görüntüleri toplu olarak optimize edebilir. Tamamen ücretsiz bir eklentidir, bu eklenti ile bir defada maksimum 5 MB'lık dosyayı sıkıştırabilirsiniz.

5. Optimus – WordPress Image Optimizer

Optimus - WordPress Image Optimizer, 50k+ aktif kurulumla bir başka freemium resim sıkıştırma eklentisidir. Görüntüye ve dosya formatına bağlı olarak, görüntülerin boyutunu %70'e kadar azaltabilir ve bu da web site yüklenme süresini azaltır. Bu eklentilerin ücretsiz sürümü ile <100KB olan tüm resimleri ücretsiz olarak sıkıştırabilirsiniz. Görüntüleri yüklerken, bu görüntüler sıkıştırma için Optimus sunucularına gönderilir ve sıkıştırılmış görüntüler web sitenize geri döndürülür.

6. ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel Image Optimizer, 100k+ aktif kurulumla WordPress tabanlı bir eklentidir. Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları vardır. Ücretsiz hesapla, ayda 100 görüntüye kadar sıkıştırma yapabilirsiniz. API anahtarını kurulumdan sonra e-posta adresinizi vererek alabilirsiniz.

Tüm yeni yüklemeleriniz otomatik olarak sıkıştırılır ve önceden yüklenen resimler toplu olarak optimize edebilirsiniz. ShortPixel, görüntüleri kayıpsız olarak sıkıştırmanıza olanak tanır ve herhangi bir kalite sorunu olması durumunda orijinali almak için, eklentiden yedekleri kullanabilmeniz için ayrı bir dizinde saklanır.

7. Imagify Image Optimizer

Imagify Image Optimizer, 100k+ aktif kurulumla popüler bir freemium WordPress resim sıkıştırma eklentisidir. Imagify üç sıkıştırma seviyesi ile gelir.

1. Normal, kayıpsız bir sıkıştırma algoritması. Görüntü kalitesi hiç değişmeyecek. 
2. Agresif, kayıplı bir sıkıştırma algoritması. Küçük bir kalite kaybıyla daha güçlü sıkıştırma, çoğu zaman fark edilmez bile. 
3. Ultra, kayıplı bir algoritma kullanarak en güçlü sıkıştırma yöntemimiz.

Kullanmak istediğiniz sıkıştırma seviyesini seçebilirsiniz. API anahtarını almak için ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir. Ücretsiz hesapta ayda 25 MB kota var. Daha önce yüklenen resimleri veya yükleyeceğiniz yeni görüntüleri sıkıştırabilirsiniz.

8. Imsanity

200k+ aktif kurulum ile Imsanity ücretsiz bir WordPress eklentisi. Imsanity bir sıkıştırma eklentisi değildir, ana işlevi görüntüleri yeniden boyutlandırmaktır. Imsanity eklentisi ile maksimum genişlik, yükseklik ve kaliteyi ayarlayabilirsiniz. Varsayılan WordPress, JPG görüntü kalitesi 82 ​​olarak ayarlanmıştır. Imsanity, BMP veya PNG dosyalarını JPG'ye dönüştürebilir.

Bu eklentiyi resim sıkıştırma eklentileri ile birlikte kullanabilirsiniz. İlk olarak, web sitenizde çok sayıda resim yüklüyse, bu eklenti resimleri yeniden boyutlandırır. Bu yeniden boyutlandırılan görüntüler daha sonra sıkıştırılır.

9. BJ Lazy Load

BJ Lazy Load, web sitenizi daha hızlı hale getirmek için bir başka ücretsiz eklentidir. Bu bir resim sıkıştırma eklentisi değildir, ziyaretçinin sayfayı kaydırırken görüntüleri yüklemenize yardımcı olur ve tarayıcı penceresindeki resim konumuna girmek için yaklaşır. Başlangıçta, bu görüntüler yer tutucularla değiştirilir.

BJ Lazy Load ayarlarında yer tutucu görüntüsünü seçebilirsiniz. Bu eklenti, tam görüntü yüklemek yerine, duyarlı tasarımda yeniden boyutlandırılmış görüntüler sunar.

İlginizi Çekebilir
2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi

2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi

İster işiniz için ister kişisel amaçlara yönelik olarak barındırılan bir WordPress web sitesi çalıştırıyor olun, sitenizden en iyi performansı almak ve ziyaretçilere tam olarak aradıkları şeyi vermek için en yeni ve en iyi eklentileri kullanmak her z..

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 69 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" WordPress için En İyi 9 Ücretsiz Resim Sıkıştırma Eklentisi konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere WordPress için En İyi 9 Ücretsiz Resim Sıkıştırma Eklentisi ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda WordPress için En İyi 9 Ücretsiz Resim Sıkıştırma Eklentisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.