WordPress Kullanmak için 10 Neden

WordPress Kullanmak için 10 Neden

WordPress, şimdiye kadar, web üzerinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemi (CMS). Bu açık kaynak kodlu yazılım, şu anda web sitelerinin % 30'unun alt yapısını oluşturuyor. Bu CMS'yi bu kadar popüler yapan şey nedir? WordPress'in popülerliği, ücretsiz ve kolay bir şekilde gezinebildiğinden daha fazlası var. WordPress'in milyonlarca işletme ve blog yazarı arasında neden en iyi seçim olduğuna bir göz atalım.

“Neden WordPress kullanmalı?” Merak ediyorsanız, burada ilk 10 nedenimiz var.

1. Aşinalık

75 milyonu WordPress'ten gelen 1,8 milyardan fazla web sitesi var. Çoğumuz, özellikle genç demografik yapı, bu CMS'yi kullanarak en azından bazı deneyimlere sahip.

Bir işletme sahibi olarak, bu çok faydalıdır. Bu, yeni işe alımlar için harcadığınız süreyi kısaltmanız anlamına gelir. Bu günlerde SEO'nun önemini hepimiz biliyoruz, bu yüzden iyi çalışan bir web sitesine sahip olmak zorunludur.

Bunu yapmak için, kullanmakta olduğunuz platformu anlayan bir personele ihtiyacınız var.

2. Özelleştirilebilir

Bir CMS seçerken bir göz önünde bulundurulması gereken bir özellik esnekliktir. Markanızın benzersizliğini yansıtan bir platform istersiniz, özelleştirebilmeniz gerekir.

Ayrıca, işletmeniz büyüdükçe web sitenizin de uyarlanması gerekiyor. Yeni sayfalar eklemek ve mevcut içeriği değiştirmek gibi ayarlamalar yapabilmeniz gerekir.

WordPress ile ilgili harika olan, kullanıcılara tüm bu esnekliği sağlaması. Kullanıcılar sadece kendi düzenlerini oluşturup düzenleyemez, aynı zamanda kendi uzantılarını da oluşturabilirler.

3. Hepiniz Hoş Geldiniz

Zarif bir WordPress sitesini bir araya getirmek için teknoloji konusunda uzman bir BT uzmanı olmanız gerekmez. İlk başta, WordPress gerçekten az web geliştirme deneyimi olanlara uyarlandı.

Şimdi, hem geliştiriciler hem de giriş seviyesi için tercih edilir. Arayüzlerin kullanımı kolaydır, ayrıca tüm işlevler için yazılı talimatlar mevcuttur.

4. Destek Topluluğu

WordPress kullanımıyla ilgili informal eğitimden bahsetmişken, cevaplayamayacağınız bir soruyla karşılaşırsanız, endişelenmeyin. WordPress desteği veya geliştirmeye adanmış birçok forum var. Hızlı bir Google araması yaparak birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Agars Forum, bbPress ve WPForo Forum kullanıcılar için popüler tartışma panolarıdır. Gelişmiş destek için CMS ağ eklentilerinden birine de dokunabilirsiniz (WP Symposium Pro Social Network Plugin veya Discussion Board WordPress Forum Plugin.).

5. Güvenlik bir önceliktir

Güvenli bir web alanına sahip olmanın önemini anlatmamıza gerek yok sanırım. WordPress, web sitenizin güvenliğini çok ciddiye alır. Yazılımlarına sık sık güncellemeler sunarak, bilgisayar korsanlarını sitenizden uzak tutmaya devam ediyor.

Güncellemelerinin birçoğu otomatik, bu yüzden büyük bir şeyi kaçırmak için endişelenmenize gerek yok. Eklentileri de otomatik olarak güncelleme seçeneğiniz vardır, bu da çok faydalı olabilir. “Daha sonra güncelle” açılır penceresini kapatmak çok kolay, bu yüzden WordPress'in sizin için işi yapmasına izin vermenizi öneririz.

6. Daha İyi Arama Motoru Sonuçları

Web sitenizin diğer sayfaların arasında iyi performans göstermesini istiyorsanız, ciddi bir SEO entegrasyonuna ihtiyaç duyar. WordPress, arama motoru sıralamalarınızı geliştirmek için çok sayıda seçeneğe sahiptir.

Yoast eklentisi bir sitenin arama sıralamalarını yükseltmek için çok popüler. Fonksiyonları, anahtar kelime sıralaması ve okunabilirlik kontrollerini içerir.

Ayrıca, WordPress, Google'ın mobil uyumlu web siteleri için yeni özelliklerle eşleşiyor. Mobil cihazlar için optimize edilmiş bir web sitesine sahip olmak, arama motoru sonuçlarını yükseltmek için zorunludur.

7. Entegrasyon

WordPress, daha iyi entegrasyona olanak tanıyan üçüncü taraf platformlarıyla iyi çalışır. Bunlar çok yönlü bir web sitesi sunmak için çok önemlidir.

Dijital içeriği tanıtmak gibi çeşitli hizmetler için entegrasyonlar vardır. E-ticaret siteleri arasında bir başka popüler kullanım, kredi kartı ödemelerini kabul eden eklentilerdir.

Ayrıca sosyal medya hesaplarınıza bağlanan uzantıları da bulabilirsiniz. Bu eklentiler, okuyucularınızın dijital platformlarda sizinle kolayca bağlantı kurmasına izin verir.

8. Web Hosting Sağlayıcılarının Bolluğu

WordPress neredeyse tüm web hosting hizmetleri ile sunulmaktadır. Yani, süreç oldukça sorunsuz olduğundan, sağlayıcıları değiştirme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacaktır .

Sunucuları değiştirmek, çok az kesinti gerektirir, bu sayede programlarınızı gerektiğinde kolayca güncelleyebilirsiniz.

9. Çok Kullanıcılı Yetenek

Çoğu durumda, bir web sitesi için çalışan birden fazla kişi vardır. Web sitenize çok kullanıcılı erişim gerekiyorsa, 'roller' atayabilme yeteneğine ihtiyacınız vardır. Bu, farklı kullanıcılar için farklı gönderme ve düzenleme yeteneği sağlar.

Bir WordPress kullanıcısının sahip olabileceği altı farklı rol vardır. Bunlar, yalnızca yeni içeriğe sahip olmaları gerekenler için Abone'ye kadar tüm özelliklere erişim sağlayan Süper Yönetici'dir.

WordPress web sitesinde her rolün özel yeteneklerini buradan kontrol edebilirsiniz. Farkı bildiğinizden emin olun, bu yüzden bir stajyer yanlışlıkla Süper Yönetici olmasın!

10. İçerik Yayınlama Kolaylığı

İster bir blogcu ya da işletme sahibi olun, karmaşık olmayan bir içerik yayınlama ve düzenleme aracına ihtiyacınız var. Hepimiz, sayfa görüntülemelerinin çoğunun gün boyunca çeşitli zamanlarda geldiğini biliyoruz. Ancak bazen de içeriği hemen almamız gerekiyor.

WordPress ile, mesajları veya fare veya akıllı telefonunuzun tıklaması ile yayınlayabilirsiniz. Bu rahatlığa sahip olmak, aklınızı herhangi bir öngörülemeyen koşul için rahatlatmak zorundadır.

Neden WordPress Kullanmalı?

Hala “WordPress'i neden kullanıyorsun?” diye merak ediyorsanız, onu biraz daha kırmalıyız. Bu CMS, web geliştirme tarihindeki en verimli, kullanıcı dostu yazılımlardan biridir. Kemerinin altında yıllar var ve sadece büyümeye devam edecek.

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.