Ogznet.com
Ogznet.com
Image from pexels.com

WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri - Ücretsiz

Resim boyutu, bir web sitesinin yüklenme hızında önemli bir rol oynar. Web sitenizde kullanacağınız görüntüleri optimize ederseniz web siteniz daha hızlı yüklenir. WordPress’te, görüntüleri ”resim sıkıştırma eklentileri” yardımıyla sıkıştırmak/optimize etmek kolaydır.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Bunlar En iyi ücretsiz WordPress resim sıkıştırma eklentileridir, ihtiyacınıza göre aşağıdaki WordPress optimizasyon eklentilerinden birini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

1. Smush - Görüntüleri Optimize Edin ve Sıkıştırın

Smush - ücretsiz WordPress görüntü sıkıştırma ile görüntüleri optimize edin

Smush resim sıkıştırma ve optimizasyon eklentisi, 1 Milyondan fazla aktif kurulumlu popüler WordPress resim sıkıştırma eklentilerinden biridir. WP Smush, yüklediğiniz görüntülerden gereksiz bilgileri silmenizi ve kaliteden ödün vermeden dosya boyutunu küçültmenizi sağlar.

Smush ile maksimum genişlik ve yükseklikleri ayarlayabilirsiniz. Böylece, büyük resimler sıkıştırıldıkça buna göre ölçeklendirilir. Herhangi bir dizindeki görüntüleri Smush ile sıkıştırabilirsiniz.

Ücretsiz sürümü kullanıyorsanız, WPMU DEV'de API'lerini kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekmez. Toplu optimizasyon özelliği ile bir seferde 50 görüntüyü sıkıştırabilirsiniz.

EWWW Image Optimize - EWWW Image Optimizer'ın sitenizi daha hızlı yapmanıza, hemen çıkma oranınızı artırmanıza ve SEO'nuzu artırmanıza yardımcı olmasına izin verin.

EWWW Image Optimizer, 700 binden fazla etkin kurulumla WordPress resim sıkıştırma konusunda popüler ücretsiz eklentilerden biridir. Bu eklenti ile yüklediğiniz görüntüleri otomatik olarak optimize edebilir, daha önce yüklediğiniz görüntüleri de sıkıştırabilirsiniz. Bu eklenti, görüntü dosyalarını en küçük boyutta optimize eden en iyi dosya formatına dönüştürebilir, tüm bunları kayıpsız olarak kendi sunucunuzda yapar.

API anahtarını almak için bir hesaba kaydolmanız gerekmez. Bu eklenti, diğer WordPress eklentileri tarafından eklenen resimlerin ve herhangi bir dizinden kaydedilen resimlerin sıkıştırılmasını destekleyebilir. Bu eklentiyi kullanmak için bir hesap açmanıza gerek yoktur, tamamen ücretsiz kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, API erişimi ve daha fazla sıkıştırma özelliği sağlayan ücretli bir planı vardır.

Compress JPEG & PNG images - JPEG ve PNG resimlerinizi optimize ederek web sitenizi daha hızlı hale getirin.

Compress JPEG & PNG, ücretsiz WordPress resim sıkıştırma eklentisidir. Bu eklenti TinyPNG ekibi tarafından geliştirilmiştir. Bu eklentiyi kullanmak için ücretsiz bir TinyPNG hesabı oluşturmalısınız. Bu ücretsiz hesapla, her ay 100 resim sıkıştırabilirsiniz.

JPEG ve PNG sıkıştırma ayarları içinde, görüntüleri otomatik olarak hangi boyutlarda sıkıştırmak istediğinizi seçebileceğiniz gibi, gereksinimlerinize göre sıkıştırmak için de birçok ayarı kontrol edebilirsiniz.

4. reSmush.it - Ücretsiz Resim Optimize Etme ve Sıkıştırma Eklentisi

reSmush.it - reSmush.it Image Optimizer, reSmush.it API'sine dayalı ücretsiz Görüntü optimizasyonunun kullanılmasına izin verir.

reSmush.it Image Optimizer, 30 binden fazla aktif kurulumla en iyi ücretsiz WordPress görüntü sıkıştırma eklentilerinden biridir, bu eklenti 5 MB boyutunda görüntüleri de sıkıştırabilir.

reSmush.it Image Optimizer, reSmush.it API'sine dayalı ücretsiz görüntü optimizasyonunun kullanılmasına izin verir. reSmush.it, birkaç gelişmiş algoritmaya dayalı olarak görüntü boyutunda küçültme sağlar. API, 5MB'ye kadar JPG, PNG ve GIF dosyalarını kabul eder.

reSmush.it, resimleri yüklerken otomatik olarak optimize edebilir veya daha önceden yüklenmiş görüntüleri toplu olarak optimize edebilir. Tamamen ücretsiz bir eklentidir, bu eklenti ile bir defada maksimum 5 MB'lık dosyayı sıkıştırabilirsiniz.

5. Optimus - WordPress Görüntü Optimize Edici

Optimus – WordPress Image Optimizer - Optimus, yüklenen medya dosyalarının dosya boyutunu otomatik olarak azaltır.

Optimus - WordPress Image Optimizer, 50 binden fazla aktif kurulumla bir başka freemium resim sıkıştırma eklentisidir. Görüntüye ve dosya formatına bağlı olarak, görüntülerin boyutunu %70'e kadar azaltabilir ve bu da web sitesinin yüklenme süresini azaltır. Bu eklentilerin ücretsiz sürümü ile <100KB olan tüm resimleri ücretsiz olarak sıkıştırabilirsiniz. Görüntüleri yüklerken, bu görüntüler sıkıştırma için Optimus sunucularına gönderilir ve sıkıştırılmış görüntüler web sitenize geri döndürülür.

ShortPixel Image Optimizer - kullanımı kolay, kapsamlı, kararlı ve sık güncellenen bir görüntü sıkıştırma eklentisi.

ShortPixel Image Optimizer, 100 binden fazla aktif kurulumla WordPress tabanlı bir eklentidir. Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonları vardır. Ücretsiz hesapla, ayda 100 görüntüye kadar sıkıştırma yapabilirsiniz. API anahtarını kurulumdan sonra mail adresinizi vererek alabilirsiniz.

Tüm yeni resim yüklemeleriniz otomatik olarak sıkıştırılır. Önceden yüklenen resimlerinizi ise toplu olarak optimize edebilirsiniz. ShortPixel, görüntüleri kayıpsız olarak sıkıştırmanıza olanak tanır. Herhangi bir kalite sorunu olması durumunda orijinal dosyayı geri almak için, eklenti yedekleri ayrı bir dizinde saklar.

7. Imagify - Görsellerinizi Optimize Edin ve WebP'ye Dönüştürün

Imagify - Görüntüleri tek bir tıklamayla optimize edin: kaliteyi kaybetmeden daha açık görüntüler elde edin, WebP'yi dönüştürün ve web sitenizi hızlandırın!

Imagify Image Optimizer, 100 binden fazla aktif kurulumla popüler bir freemium WordPress resim sıkıştırma eklentisidir. Imagify, üç sıkıştırma seviyesi ile gelir.

1. Normal, kayıpsız bir sıkıştırma algoritması. Görüntü kalitesi hiç değişmez. 
2. Agresif, kayıplı bir sıkıştırma algoritması. Küçük bir kalite kaybıyla daha güçlü sıkıştırma, kalite kaybı çoğu zaman fark edilmez. 
3. Ultra, kayıplı bir algoritma kullanarak en güçlü sıkıştırma yöntemi.

Kullanmak istediğiniz resim sıkıştırma seviyesini seçebilirsiniz. API anahtarını almak için ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir. Ücretsiz hesapta ayda 20 MB (200 resim) kota var. Daha önce yüklenen resimleri veya yükleyeceğiniz yeni görüntüleri sıkıştırabilirsiniz.

Imsanity - Imsanity ile büyük resim yüklemelerini otomatik olarak yeniden boyutlandırın.

200 binden fazla aktif kurulum ile Imsanity, ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Imsanity bir sıkıştırma eklentisi değildir, ana işlevi görüntüleri yeniden boyutlandırmaktır. Imsanity eklentisi ile maksimum genişlik, yükseklik ve kaliteyi ayarlayabilirsiniz. Varsayılan WordPress, JPG görüntü kalitesi 82 ​​olarak ayarlanmıştır. Imsanity, BMP veya PNG dosyalarını JPG'ye dönüştürebilir.

Bu eklentiyi resim sıkıştırma eklentileri ile birlikte kullanabilirsiniz. İlk olarak, web sitenizde çok sayıda resim yüklüyse, bu eklenti resimleri yeniden boyutlandırır. Bu yeniden boyutlandırılan görüntüler daha sonra sıkıştırılır.

BJ Lazy Load - Lazy loading, sitenizin daha hızlı yüklenmesini sağlar ve bant genişliğinden tasarruf sağlar.

BJ Lazy Load, web sitenizi daha hızlı hale getirmek için bir başka ücretsiz WordPress eklentisidir. Bu bir resim sıkıştırma eklentisi değildir, ziyaretçinin sayfayı kaydırırken görüntüleri yüklemenize yardımcı olur. Başlangıçta, bu görüntüler yer tutucularla değiştirilir.

BJ Lazy Load ayarlarında yer tutucu görüntüsünü seçebilirsiniz. Bu eklenti, tam görüntü yüklemek yerine, duyarlı tasarımda yeniden boyutlandırılmış görüntüler sunar.

Bu eklenti, tüm gönderi görsellerinizi, gönderi küçük resimlerinizi, gravatar görsellerinizi ve içerik iframe'lerinizi bir yer tutucuyla değiştirir ve ziyaretçi sayfayı kaydırdığında tarayıcı penceresine yaklaştıkça içeriği yükler. Metin widget'larıyla da çalışır.

İç çerçevelerle çalıştığı için, YouTube, Vimeo vb.'den gömülü videoları da destekler.

Ayrıca basit bir filtre kullanarak temanızdaki diğer resimleri ve iç çerçeveleri geç yükleyebilirsiniz.

JavaScript desteklemeyen ziyaretçiler, noscript'te orijinal öğeyi alır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz