Xiaomi, Ekran İçine Gömülü Parmak İzi Sensörlerini Telefonlarına Taşıyor

Xiaomi, Ekran İçine Gömülü Parmak İzi Sensörlerini Telefonlarına Taşıyor

Ekrana gömülü parmak izi sensörleri olan telefonları uzun süredir duyuyoruz, ancak henüz son kullanıcı için tasarlanan büyük, amiral gemisi bir telefonda hiçbir firma bunu yapamadı. İnternetteki en yeni sızıntı videoya göre Çinli akıllı telefon devi Xiaomi, Samsung'dan önce bunu ürünlerine getirerek bu yarışı kazanabilir.

Çin sosyal ağ sitesi Weibo'ya bir klip gönderildi. Bu SlashLeaks videosunda cep telefonunun kilidini açmak için ekrana sert bir dokunuşla parmak izi sensörü cevap verdi ve ekran açıldı. Demo, şimdiye kadar üretilen görüntülü parmak izi sensörlerine çok benziyor.

Görünüşe göre yaklaşan Xiaomi Mi 8 bu teknoloji için iyi bir tercih olacak ve bu videoda gösterilen telefon sözde bu model olabilir. Cep telefonunun Asya'da ne zaman piyasaya çıkacağını tam olarak bilmiyoruz, ancak en son spekülasyonlar ayın bitiminden önce gerçekleşen resmi bir lansmana işaret ediyor.

Acaba gerçek mi? Gördüğümüze inanalım mı? Video kesinlikle otantik görünüyor. Aynı zamanda resmi bir hesap yerine göreceli olarak bilinmeyen bir kaynaktan geliyor. Şu anda SlashLeaks'te %60 güvenilirlik puanında bulunuyor.
Bu tür bir teknolojinin üreticilerin istediği zaman üretmeye hazır olduğunu kesinlikle biliyoruz - bu sadece bir güvenirlik ve maliyet sorunudur ve telefona neyin dahil edileceğine karar vermek için neler olup bittiğine karar veren tüm diğer faktörler.

Sonuçta, telefonun arkasında bir parmak izi sensörüne sahip olmak kötü bir şey değil. Bu yüzden telefon üreticileri sadece bu teknolojiyi benimsemeye karar verdiğinde çıkaracaklar. Ekran içi parmak izi sensörünü içeren başka bir telefon da, yılın sonundan önce görmeyi beklediğimiz Nokia 9 olabilir.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 313 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Xiaomi, Ekran İçine Gömülü Parmak İzi Sensörlerini Telefonlarına Taşıyor konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Xiaomi, Ekran İçine Gömülü Parmak İzi Sensörlerini Telefonlarına Taşıyor ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Xiaomi, Ekran İçine Gömülü Parmak İzi Sensörlerini Telefonlarına Taşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "