Ogznet.com
Ogznet.com
Image from mi.com

Xiaomi Mi Band 4’ün En Dikkat Çeken 7 Özelliği

Xiaomi Mi Band 4, AMOLED renkli ekran ve birkaç saat arayüzünün yanı sıra, kondisyon izleme sensörü ve 135mAh kapasiteye sahip bir batarya ile geliyor. Ve daha önceki cihazlara göre yeni özelliklere sahiptir.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Xiaomi Mi Band 4 genel olarak aşağıdaki özelliklere sahiptir.

Tam renk AMOLED dokunmatik ekran ile arama, mesaj ve uygulama bildirimlerini görün

Etkinlik ve yüzme izleme ile aktivitelerinizi kontrol altına alın. 50m derinliğe kadar su geçirmez ve 3 eksenli ivmeölçer ile 3 eksenli jiroskop özelliklerine sahiptir.

Pil ömrü tek bir şarj ile 20 güne kadar dayanır.

Uyku düzeninizi ayarlamanıza yardımcı olmak için uyku izleme özelliği de vardır. Hafif ve derin uyku ile birlikte nabzınızı da hassas olarak takip eder.

Xiaomi Mi Band 4

  • Ekran Boyutu: 0.95 inç
  • Ekran Çözünürlüğü: 120 x 240 piksel
  • Batarya Kapasitesi: 135 mAh
  • Wi-Fi: Yok
  • Mikrofon: Yok
  • Kalp Atış Hızı Sensörü: Var
  • Konum Bilgisi (GPS): Yok
  • Suya Dayanıklılık: Var

Daha detaylı teknik bilgi ve çeşitli fiyat bilgileri için Epey.com sitesine bakabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 4'ten en iyi şekilde yararlanmak ve birkaç faydalı ipucu ile püf noktası için okumaya devam edin.

Xiaomi Mi Band 4'ün tüm özelliklerini kullanabilmek için Mi Fit uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Aşağıda anlatılan tüm özelleştirmeler bu uygulama üzerinden yapılmaktadır.

Mi Fit uygulaması

1. Çeşitli Saat Arayüzleri Arasında Geçiş Yap

Mi Band 4, renkli bir ekranla gelir. Böylece çeşitli saat arayüzleri arasında değişim yaparak cihazı kullanabilirsiniz.

Kondisyon takip cihazı size 4-5 arayüz arasında geçiş yapma seçeneği sunarken, Mi Fit uygulaması size yepyeni bir kapı açar.

Saat arayüzünü değiştirmek için, bandınızdaki More > Band Display (Diğer> Bant Ekranı) seçeneğine gidin ve birçok seçenek arasından birini seçin.

Eğer, yerleşik olarak gelen arayüzler hoşunuza gitmediyse, Mi Fit uygulamasını açın ve Profile (Profil) bölümüne gidin.

Mi Band 4 arayüz

Ardından, Cihazlar altında Mi Band 4'ü seçin ve Band ekranı seçeneğine basın ve düzinelerce arayüz arasından seçim yapın. Tek yapmanız gereken, seçtiğiniz bir arayüze dokunmak ve bantla senkronize etmektir.

2. Gece Modunu Etkinleştir

Mi Band 4, 400 nit tepe parlaklığına kadar çıkabilir. Ekran parlak ışık altında mükemmel bir şekilde kullanılsa da, pil ömrü üzerinde önemli bir etkisi vardır. Daha da önemlisi, gece uykusu sırasında rahatsız edebilir. Bu durumda, Gece Modu adlı ekranı ayarlamak için bir seçenek var.

Etkinleştirmek için Mi Fit uygulamasını açın ve Profile > Mi Band 4 > Night Mode (Profil> Mi Band 4> Gece Modu)'na gidin. Gün batımından sonra bu özelliğin açılmasını ayarlayabilirsiniz. Alternatif olarak, ihtiyaçlarınıza göre bir zaman da planlayabilirsiniz.

3. Otomatik Kalp Atış Hızı Tespitini Açın

Mi Band 4, kalp atışınızı otomatik olarak izlemenizi sağlayan güzel bir özellik ile birlikte geliyor. Ayrıca algılama yöntemini ve algılama sıklığını da ayarlayabilirsiniz.

Otomatik Kalp Atış Hızı Tespitini Açın

Bu özelliği etkinleştirmek için, Mi Fit uygulamasında bant ayarlarına gidin ve Kalp atış hızı algılama> Tespit yöntemi üzerine dokunun. Mi Band 4 size üç seçenek sunsa da, en iyi seçenek üçüncüsüdür.

Böylece, sadece kalp atış hızınızı gün boyunca takip etmekle kalmayacak, aynı zamanda geceleri hassas uyku verilerini de toplayabileceksiniz. Bununla birlikte, bu özelliğin açılmasının akıllı bilekliğin pil ömrünü olumsuz etkileyeceğini unutmayın.

4. Uygulama Bildirimlerini Kişiselleştirin

Uygulama bildirimlerinin akıllı bileklik ekranında görünmesini ister misiniz? Veya bunun yerine tüm uyarıları duraklatmak ister misiniz? Seçiminiz ne olursa olsun, bunları tercihinize göre kişiselleştirebilirsiniz.

Uygulama Bildirimlerini Kişiselleştirin

Bunu yapmak için Ayarlar> Uygulama Bildirimleri'ne gidin ve bildirimlere izin vermek için anahtarı açın. Ardından, gereksinimlerinize göre listeden uygulama adlarını seçmek için alttaki küçük Uygulamaları yönet simgesine dokunun.

Aynı zamanda, deneyimi daha da hassaslaştırmak istediğinizde 'Yalnızca ekran kapalıyken al' anahtarını değiştirin.

5. Hareketsizlik Uyarıları

Hareketsizlik Uyarıları

Bir saatten fazla hareketsiz kaldığınızda kolunuza hafif bir titreşim ile uyarı verir. Dahası, tercihinize göre titreşim modunu da seçebilirsiniz. Ayrıca, öngörülen süre boyunca bu özelliği kapatan bir başlangıç ​​ve bitiş zamanı da ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarı, Hareketsizlik Uyarıları başlığı altındaki bant ayarlarında bulabilirsiniz.

6. Bandı Kilitleme

Akıllı bilekliği kullanmadığınız zamanlarda kimsenin kurcalamaması için bandı kilitleyebilirsiniz. Bandı kilitlemek için 4 haneli bir şifre ayarlayabilirsiniz. Mi Fit uygulaması üzerinde Lab menüsü altında bulabilirsiniz.

Bir Labs özelliği olmasına rağmen, gerçekten iyi çalışıyor ve saati çıkardığınızda doğrudan başlıyor.

7. Ekran Ayarları

Varsayılan olarak Mi Band 4, Status, Workout, Notification vb. gibi işlevlerle birlikte gelir. İyi haber, ekranları tercihinize göre yeniden düzenleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için Mi Fit uygulamasında Ayarlar> Ekran ayarları'na gidin. Şimdi, bu işlevlere uzun dokunun ve aşağı-yukarı sürükleyip bırakın.


Yukarıdaki özelliklerin yanı sıra, parlaklığı artırabilir veya azaltabilirsiniz. Artı, otomatik egzersiz algılama da var. Daha da önemlisi, deneyimi çok daha artıran çeşitli özelleştirme seçenekleri vardır.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz