Ogznet.com

Yağda Kızartılmış Yumurta ve Kızarmış Ekmek

Image by Giri Wahyu from Pixabay

3 çorba kaşığı tereyağı ile yumurtalarınızı kızartmak ister misiniz? Bu üç çorba kaşığı tereyağı ile yumurta tavasının altını tamamen kaplayın. Bu miktarda tereyağı, yumurtalarınızı kızartması için köpüklü, tuzlu bir banyo oluşturur ve pişmemiş beyazların üzerine sıcak, cızırtılı tereyağı dökmenize olanak tanır. Böylece yumurta sarısı katılaşmaya başlamadan önce pişirmeyi bitirirsiniz. Kavrulmuş tereyağı, kızarmış yumurta ve kızarmış ekmek ile gerçekten lezzetli bir üçlü elde edersiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
  Gizle

  Bu şekilde yumurta pişirmek, kahvaltı hazırlığınızı da kolaylaştırır. Yani, kızarmış yumurta ve birkaç yemek kaşığı eritilmiş veya kızartılmış tereyağı ile birkaç parça kızarmış ekmek.

  Yağda Kızartılmış Yumurta ve Kızarmış Ekmek

  Özetlemek gerekirse: En az üç yemek kaşığı tuzlu tereyağını bir tavada orta-yüksek ateşte güzel ve köpüklü hale gelene kadar eritin (tereyağı erirken biraz ekmek kızartın), sonra orada birkaç yumurta kırın. Sıcak ve köpüren tereyağını yumurta beyazının üzerine koyuluncaya kadar kaşıkla taşıyın ve dökün, ardından yumurtaları eritilmiş tereyağı ile birlikte ekmeğin üzerine koyun.

  Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz

  AdBlock Tespit Edildi!

  Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
  Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

  Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!