Yakında Satışa Sunulması Beklenen Yeni Apple Ürünleri 2019

Yakında Satışa Sunulması Beklenen Yeni Apple Ürünleri 2019

Söylentileri araştırıyoruz ve yeni iPhone'lar, iPad'ler ve Mac'ler ve çıkış tarihlerini içeren bir sonraki Apple lansman etkinliğinde hangi Apple ürünlerinin görünebileceğini tartışıyoruz.

2018'i bitirdik ve yeni bir yıla girdik! Geçen sene 2018'de HomePod'un Şubat ayında, yeni iPad'in Mart'ta, Temmuz'da yeni bir MacBook Pro'nun, Eylül'de yeni Apple Watch'ın ve yine Eylül'de yeni iPhone'ların, Ekim ayında ise yeni bir iPad Pro'nun bir Mac mini ve MacBook Air'in tanıtımını gördük. Şimdi, yeni yıla başlarken, yeni AirPod'ların, MacBook'ların ve iMac'lerin yakında piyasaya sürüleceği beklentisi var. Ayrıca, Apple'ın üzerinde çalıştığı yeni TV içeriği hakkında oldukça fazla söylentiler var, 2019'da iPhone'lara, iPad'lere ve Apple TV'lere varacak yeni Apple yapımı programlar dalgasıyla. Apple 2019'da piyasaya sürülecek yenilikler!

2019 ile ilgili tahminleri ortaya çıkarmak için bulunabilecek her söylenti ve eğilimi araştırdık. Yeni iPhone'lardan, iPad'lerden ve Mac'lerden, yazılımdaki geliştirmelere ve bazı donanımlarda neler olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin. Müzik ve TV açısından heyecan verici haberler.

2018’de güncellenmemiş ürünlerle başlayacağız...

2018'de, iPhone XS, XS Max ve iPhone XR'in piyasaya çıkışını gördük, ancak insanların geleceğini umdukları bir iPhone daha var. ..

iPhone SE 2
Herkes büyük bir telefon istemiyor ve hala Apple'ın 4in iPhone SE modelini iPhone SE2'ye yükseltmesi için çağrılar var ve Mart 2016'da tanıtılan mevcut (ve oldukça popüler) SE'yi değiştirmesini umuyor.

Yeni iPhone SE hakkında yeni söylentiler olduğunu düşündüğümüzde, belki de gelme ihtimali vardır. Yeni model piyasaya sürülürse, mevcut, klasik tasarımı muhafaza etmesi olasıdır, ancak iPhone 7'de bulunan A10 çipi ve daha güçlü bir kamera gibi yükseltilmiş dahili özelliklere sahip olması muhtemel.

Hatta bir iPhone X tarzı görünüme kavuşabileceği konuşuluyor, ancak Apple'ın henüz Face ID'yi giriş seviyesi iPhone'una getirmeye hazır olduğundan emin değiliz.

iPad mini
Küçük cihazlardan bahsetmişken, iPad mini ne olacak? Söylemekten nefret ediyoruz ama iPad Mini'nin günlerinin sayılı olduğunu düşünüyoruz. iPad mini en son Eylül 2015'te güncellendi, Apple'ın artık daha küçük tabletlere odaklanmadığı açık - iPad mini şimdiki en ucuz iPad bile değil. Görünen o ki, daha büyük ekranlı iPhone'lar, bundan daha büyük bir ekran arayanlar için 9,7 inç tabletleri daha popüler bir seçim haline getiriyor ve Apple'ı şimdi en popüler tablet boyutunun 9,7 olduğunu belirten ölçüyü tercih ediyorlar. 

Ama umudundan vazgeçme. iPhone SE'de olduğu gibi, iPad Mini'nin belki de daha ince, daha sert alüminyum kasa ve diğer iPad Pro cihazlarına uyacak şekilde bir Akıllı Connector dahil olmak üzere yükseltilebileceğine dair söylentiler var. Hatta ünlü Apple analisti Ming Chi Kuo bile böyle düşünüyor.

TV akışı, AirPod'lar, HomePod, AirPower ve daha fazlası
Apple, televizyonda ve ses alanında bazı ses getirecek ürünler sunmaya hazır görünüyor ...

Apple akış servisi
2019'da Apple, yeni bir abonelik (veya belki de ücretsiz!) Film ve TV dizisi izleme servisi başlatmak üzere gibi görünüyor. Şirketin kendi şovlarını yaptığı bir sır değil, bu yüzden kesinlikle bir şeyler var.

Bu içeriğin iPhone, iPad ve Apple TV'de olması muhtemeldir ve Mac kullanıcılarının da bu yeni içeriği TV uygulaması üzerinden izleyebileceklerini umuyoruz.

Apple TV
Apple TV'den bahsedildiğinde, Apple TV'ye eklenecek fazla bir şey yok, ancak Apple'ın daha küçük, daha ucuz bir Apple TV Stick piyasaya sürebileceğine dair söylentiler duyuyoruz.

AirPower
Eylül 2017'deki iPhone 8/8 Plus / X duyurusunun bir parçası olarak Apple, yeni telefonlarla (kablosuz şarjı destekleyebilen) kendi kablosuz şarj pedini yapacağını açıkladı. Ped AirPower olarak adlandırılır.

AirPower birden fazla cihazı şarj edebilecektir (bir iPhone, bir Apple Watch, bir çift AirPod ve yeni bir kablosuz şarj AirPod kılıfı). Ve görünüşe göre bu çoklu cihazların şarjını akıllı bir şekilde yönetebiliyor, şarj seviyelerini ve maksimum kapasitelerini analiz edebiliyor ve daha sonra her birine gücünün en verimli oranını “almalarını” söyleyebiliyor.

Bu özellikler, büyük olasılıkla çok pahalı bir fiyat anlamına geliyor, ancak bu muhtemelen yeni iPhone'ların sahipleri için piyasadaki en iyi kablosuz şarj cihazı olacak.

Tek sorun, Apple’ın Eylül 2018’e kadar satması gereken bir ürüne sahip olmaması, tasarımla ilgili birçok sorunla karşılaştığını gösteriyor.

Apple'ın AirPower ile ilgili sorunları 2019'da piyasaya sürmek için zamanında çözeceğini umuyoruz... Aksi takdirde, AirPower'ın asla gerçekleşmeyeceğide bir ihtimal.

AirPods 2
Apple, kablosuz AirPod kulaklıklarını 2016'da iPhone 7 ile beraber ilk kez piyasaya sürdüğünde, yüksek fiyat noktası ve biraz saçma görünümü nedeniyle çok az kişi tarafından benimsendi. O zamandan bu yana ise, güvenilirlikleri ve kullanım kolaylıkları sayesinde, dünyanın dört bir yanında görülmeye başlandı.

Spekülasyonlara göre, Apple’ın 2018’in sonundan önce AirPod’ları güncelleyeceği yönündeydi, ancak bu yenileme hiçbir zaman gerçekleşmedi, bunun yerine şimdi 2019’da yenilemeyi görmemiz gerektiği anlamına geliyor.

Apple'ın daha düşük fiyatlı ürünleri piyasaya sürdüğü yılın bu noktasında olduğu gibi, Mart ayının AirPod'ların ulaşması için en uygun zaman olduğunu düşünüyoruz.

Yeni özellikler hakkında su geçiirmezlik, Hey Siri ses aktivasyonu, gürültü önleme ve kullanıcının kalp atış hızını ölçmek için kullanılabilecek potansiyel biyometrik sensörler içereceği düşünülmektedir.

Bildiğimiz bir şey, yeni AirPods şarj muhafazasının Apple'ın yaklaşmakta olan AirPower kablosuz şarj pedi ile uyumlu olacağıdır.  

Apple’ın 2018’deki eğilimi doğrultusunda, ne olabileceği bilinmese de, yeni model için bir fiyat artışı olması bekleniyor.

StudioPods
Yolda daha da fazla *Pod olabilir.

Ayrıca Apple'ın AirPod'larına ve EarPod'larına eşlik etmek için kulak üstü kulaklıklar üzerinde çalıştığı söyleniyor.

HomePod 2
Bir tane daha var *Pod 2019’da karşımıza çıkıyor. Apple’ın HomePod’u güncellemesini bekliyoruz - ancak şirketin hoparlörü geliştirmek için ne kadar maliyet getirebileceği net değil.

Apple'ın Amazon ve Google ile daha iyi rekabet edebilmek amacıyla daha küçük ve daha ucuz bir HomePod piyasaya sürebileceğine dair söylentiler var. Daha ucuz bir cihaz, Siri destekli hoparlörlerden birkaç tane daha satmasına kesinlikle yardımcı olacaktır.

Alternatif olarak, bir Siri destekli Beats hoparlörü görünümü yapabilir.

Belki de Apple, Apple Music'i rakip akıllı hoparlörlere itmeye başlayacak -Apple Music zaten Amazon Echo'da görünecek şekilde ayarlandı.

Gecikmiş Mac'ler: Mac Pro, iMac Pro, MacBook ve iMac
Apple’ın 2018’de güncelleme yapamadığı birkaç Mac vardı, bir tanesi de şirketin 2019’da güncelleneceği sözünü verdiği.

MacBook
Apple, Ekim 2018'de yeni MacBook Air giriş seviyesi dizüstü bilgisayarındaki tüm güncellemeleri durdurdu. Bu durum, daha ince, daha ucuz ve daha geniş bir ekrana sahip olan Air'in gelmesi nedeniyle diğer cihazın kullanımdan kaldırılıp kaldırılmayacağını sorgulamaya yol açtı.

MacBook yükseltmesi için en belirgin gelişme alanları, daha yeni nesil işlemcilere, büyük olasılıkla Intel Amber Lake Y-serisine, Thunderbolt 3'ün tanıtımına ve MacBook Air'den ayırt edecek £999/$999'a düşürmek için bir fiyat düşüşüne bir hamle olacaktır.

Apple'ın tartışmalı Butterfly klavyesinin üçüncü nesline geçmek, birçok kullanıcının birinci ve ikinci sürümlerde yaşadığı sorunlardan sonra önemli bir adımdır.

MacBook 2017
Apple'ın genel formatı koruyabileceği ve kendi ARM işlemcilerinden güç alan yeni bir dizüstü bilgisayar serisi için temel olarak kullanabileceği düşünceleri var. Bu gerçek bir olasılık olsa da, 2019 teknoloji için çok erken bir yıl olabilir. 

iMac
2018 aslında iMac için büyük bir yıl oldu - ilk iMac'in piyasaya sürülmesinden bu yana 20 yıl geçti - ve yine de Apple, 2018'de iMac'i güncelleyemedi! Belki de Apple 2018’de iMac’i güncellememiştir, çünkü hepsi bir arada için yeni bir tasarım üzerinde çalışıyordur? Sabit sürücü seçeneklerini kaldırarak ve iç kısımlara birkaç tane daha ince ayar yaparak, iMac'in 'kenarlarını' kaybedebileceği fikrini gördük.

Intel'den (MacBook Pro'da daha önce görmüş olduğumuz) yeni Coffee Lake işlemcileri sayesinde yeni iMac'te daha fazla çekirdek görebiliriz, iMac serisinin en üstün versiyonunda 6 çekirdekli veya daha da fazla olanları görebiliriz!

iMac Pro
Aralık 2017'de gelen iMac Pro'ya gelince, 2019'da bir güncelleme görmeyi bekliyoruz, ancak Apple, tartışacağımız bir sonraki Mac'i başlatmaya hazırlanırken bu modelde geri durabilir...

Mac Pro
2013'te 'trashcan' Pro modelinin piyasaya sürülmesinden bu yana güncellenmediği için Mac Pro'nun yenileme süresi uzun sürüyor.

Mac Pro'da bir güncelleme yapılmaması üzerinden çok uzun yıllar geçti, ancak yeni bir cihaz ufukta görünüyor. Nisan 2017'de, Apple sessizliğini bozdu ve Pro'nun geleceğini küçük bir gazeteci grubu ile tartıştı, ilk olarak güncelleme eksikliğinden ötürü özür dileyip çöp tenekesi tasarımının umduğu gibi çalışmadığını kabul etti. Silindirin içine gizlenen üçgen yapı, ikiz GPU kurulumlarının ısıl gereklilikleri göz önünde bulundurularak tasarlandı, ancak endüstri farklı bir yöne gitti; çoğu profesyonel kullanıcı Mac Pro'nun baş edemediği tek ve daha güçlü bir GPU kullanmayı tercih ediyor. Ve böylece cihazı yükseltmek çok zor oldu.

Daha sonra, Nisan 2018'de Apple, Mac Pro serisinin radikal yeniden tasarımı hakkında daha fazla bilgi verdi. Ancak, şirket 2019 yılına kadar yeni Mac Pro'yu görmeyeceğimizi doğruladı.

Yeni Apple ekranı
Yeni Mac Pro'nun yanı sıra, Apple'ın yeni bir ekran çıkarmasını bekliyoruz. Thunderbolt 3 / USB Type-C'yi desteklemesi dışında ne olacağı hakkında fazla bir şey bilmiyoruz ve en az 5K (muhtemelen 8K söylentilerini duymuş olsak da) sunması bekleniyor.

2019 iPhone
Tabii ki, herhangi bir yıldaki en iyi ürünlere yönelik hiçbir rehber, bir sonraki iPhone'dan (veya iPhonelardan) bahsetmeden tamamlanmış sayılmaz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, emekli olan iPhone SE'nin, bir çok insanın sevdiği daha küçük form faktörünü koruyan, uçtan uca ekran tasarımına sahip bir iPhone SE2 biçiminde bir yeniden diriliş görmesini umuyoruz.

Samsung zaten katlanan ekrana sahip bir cihazı gösterdi, ancak Apple'ın 2019'da böyle bir şey üretmesini beklemiyoruz. Diğer cihaz üreticileri de 2019'da 5G'ye yoğunlaştı -ama raporlar Apple'ın 5G'yi iPhone'a 2020'ye kadar gelmeyeceğini düşündürmektedir. 2019’da iPhone’da çok fazla değişiklik beklemiyoruz, ancak önümüzdeki birkaç ay boyunca pek çok söylenti görmeyi bekliyoruz.

2019 iPad'ler
Apple Ekim 2018 etkinliğinde iki yeni iPad Pro sürümünü duyurdu. 2018 modelleri daha büyük bir ekrana izin veren daha küçük çerçevelere sahiptir - sırasıyla 11 inç ve 12,9 inç ekranlarla gelir.

A12X Bionic işlemci ile güçlendirilmiş olan bu yeni iPad Pros zaten çok güçlü, bu nedenle 2019'da ne gibi yeni özelliklerin gelebileceğini tahmin etmek zor, biz de sadece söylentilerin peşinde olacağız.

Daha ucuz iPad'in aynı ince çerçevelerle ve Ana Sayfa düğmesi olmadan geleceğini görebiliyorduk.

Diğer her Şey
2019'da Apple'dan görmeyi beklediğimiz çok şey var.

2019 MacBook Air
MacBook Air son birkaç yıldır çok az ilgi gördü ve Apple'ın MacBook Air'i tamamen durdurmasını bekliyorduk. Ancak Ekim 2018 etkinliğinde tamamen yeni, yeniden tasarlanmış bir MacBook Air ile geldi.

8. nesil Intel Core çift çekirdekli i5 işlemci, 256 GB SSD depolama alanına sahip 8 GB 2133 MHz bellek ve yeni bir Intel Grafik işlemcisi, Touch ID ve iki Thunderbolt 3 portu ile güçlendirilmiş MacBook Air kesinlikle ilgi gördü.

2019’da, Apple’ın eski MacBook Air’i satmayı bıraktığını görebiliyorduk ve belki de giriş seviyesi fiyat buna bağlı olarak düşebilir.

2019 Mac mini
MacBook Air gibi, Mac mini de Apple'ın Ekim 2018 etkinliğinde çok ihtiyaç duyulan ilgiyi gördü. Yeni bir Space Gray kaplamasıyla yeni Mac mini, küçük bir pakette çok fazla güç paketleme temasına devam ediyor.

2019 Mac mini için neler olabilir? Söylentileri izleyeceğiz, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

iOS 13
Başlangıçta iOS 12, özellikle iPad için pek çok özellik eklemeyi amaçlıyordu, ancak iOS 11'in sorunlarla boğuşmasından dolayı daha çok hıza odaklandı ve kararlılığı artırmaya yöneldi.

Şimdi, her şey yolundayken, bu yeni iPad özelliklerinin Eylül 2019'da iOS 13 ile gelmesi bekleniyor. Temel kullanıcıların beklentisi, Dosyalar uygulamasının elden geçirilmesidir; böylece iPad kullanıcıları uygulamalara veri alma ve verme konusunda daha fazla kontrol sahibi olabilirler.

Apple, iPad Pro işlevselliği açısından iOS 12'de düzeylendirilen ana şikayetleri ele alabilirse, Eylül ayında yazılımın yanı sıra yeni bir donanımı başlatmak gibi olacaktır.

Aynı zamanda, ana ekran arayüzünde bir revizyon göreceğimize ve aynı uygulamanın iki örneğini aynı anda çalıştırma ihtimaline sahip olduğumuza dair söylentiler var.

Ayrıca Apple ve şirketlerin uygulamalarını iki cihaz arasında taşımasını kolaylaştırdığından Mac ve iOS uygulamalarının daha değişken hale gelmesini bekleyebilirsiniz. Belki de iPad'e daha fazla Mac uygulaması (ve tersi) gelmeye başlayacak.

macOS 10.15
Yeni yazılımdan bahsetmişken, alışılmış modelini izleyerek, Apple’ın Haziran 2019’da WWDC’deki Mac işletim sisteminin bir sonraki sürümü için planlarını göstermesi muhtemel.

Bu zaman zarfındaki büyük değişiklik, iPad ve iPhone uygulamalarının Mac'e aktarılmasının daha kolay olması gerektiği ve bu da birçok yeni Mac uygulaması anlamına gelebilir - yada bunun tersi.

Apple, 2020'de piyasaya sürebilecek ürünler
Apple'ın giyilebilir teknolojiye girişi de sonunda Apple Gözlük veya VR kulaklık alabileceğimiz anlamına gelebilir. Kesinlikle Apple bir çeşit sanal gerçeklik / artırılmış gerçeklik cihazı üzerinde çalışıyor gibi gözüküyor, ancak muhtemelen bunu 2021 yılına kadar görmeyeceğiz.

Apple Car, 2016'nın sıcak söylentisiydi, ancak o zamandan beri Apple'ın bu cephedeki çalışmaları geri çevirdiği ortaya çıktı, ancak otomobil alanında kesinlikle bir şeyler oluyor. Şirketin Titan projesi üzerinde çalışan sözde 1.000 kadar geliştirici vardı ve bunun için Faraday Futures ve Sixty Eight Research dahil olmak üzere çeşitli farklı ön şirketleri, kurdukları söyleniyor.

Endüstri çevreleri, 2020'nin yeni ürünleri piyasaya sürmek için daha muhtemel bir yıl olduğunu söylüyor. Eğer bu doğruysa, o zamana kadar mevcut ürünlerden yenileme yapmayı düşünmeye değmeyebilir.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile