Yaklaşan Kanlı Ay Tutulmasına İyi Bir Bakış

Yaklaşan Kanlı Ay Tutulmasına İyi Bir Bakış

Takvimde önümüzde bazı eğlenceli astronomik etkinlikler var ve küçük bir hazırlık ile hepsini evden yakalayabilirsiniz.

27 Temmuz Cuma günü, tam bir tutulma ile ayın kırmızı görünmesi ile kanlı ay tutulması olacak. Forbes'a göre, Özel etki, güneşin Dünya atmosferine sıçrayan dolaylı ışığı ve daha uzun mavi ve mor dalga boylarını saçmasından kaynaklanır. Her şey solgun kırmızı ve turuncu renk.

Bu olay aynı zamanda yüzyılın en uzun ay tutulmasıdır ve bir saat 43 dakika sürmektedir.
Bu tutulmanın Temmuz ayında gerçekleşmesi nadirdir - geceleri bir alanda oturmak ve gökyüzüne bakmak için mükemmel bir ay. Fırsattan nasıl yararlanılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Nasıl İzlenir?
İyi haber şu ki, bu tutulmaya şahit olmak için teleskop ya da özel gözlüklere ihtiyacınız yok.
Kötü haber şu ki, hala onu görmek için Dünya'nın sağ tarafında olmanız gerekiyor. Avustralya, Asya, Afrika, Güney Amerika ve Avrupa'daki milletler doğru çeyreklerde. Kuzey Amerikalılar göremeyecek.

Ayın gözeten mevkilerine sahip olanlar için, gökyüzü açıksa, oldukça kolay ve zevkli bir şekilde görebilmeniz gerekir.
Bölgenizdeki en iyi zamanı öğrenmek için Timeanddate.com'u kullanın. Ay olaylarını izlemek için birkaç yararlı sayfaya sahipler ve TV'yi kapatıp pencereye gitmenin zamanı geldiğini size söyleyebilirler.

Eğer bölgeniz yanlış yerdeyse, bulutlu, ya da sadece hatalardan nefret ediyorsanız, bilgisayar ekranınızda kanlı ay tutulmasını izleyebilirsiniz. CNET, Sanal Teleskop Projesi'nin Roma'daki Palatine Tepesi'ndeki Roma Forumu'nda, geri kalanımızın tadını çıkarması için hazırlandığını bildiriyor. YouTube'da geri sayıma başladıkları için, gelip izlemeye yönelik bir hatırlatıcı ayarlama seçeneğiniz bulunmaktadır.

Bu, her zamankinden daha parlak ve daha yakın görünecek ve iki yıldızlı kırmızı küreye sahip olacak.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile